Connect with Us

All posts tagged "familje shqiptare"

Politikë 17:07 - 27 Tetor, 2019

Kryemadhi në Samitin e Paqes/ Këmbanë alarmi për familjet shqiptare

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka marrë pjesë sot në në Festivalin e Paqes dhe Familjes, pjesë e Samitit për Paqe në Evropën Juglindore. Gjatë fjalës...

Aktualitet 22:52 - 31 Tetor, 2018

Dy familje shqiptare përplasen me armë zjarri në Kumanovë/ Plagosen 5 persona

Dy familje shqiptare janë përplasur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Kumanovë , në rrugën ‘Tode Mendoll’, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur 5...

Aktualitet 12:13 - 4 Tetor, 2017

Varfëri ekstreme në vend/ Shqiptarët të mbytur në borxhe

Duket se varfëri në shume familje shqiptare është ulur këmbëkryq dhe nuk ka ndërmend të levizë. Gjendja e vështirë ekonomike ka detyruar këto familje të marrin...

Aktualitet 19:54 - 16 Korrik, 2017

Shqiptarët “trondisin” Gjermaninë/ 52-vjeçari vret gruan dhe të dashurin e vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë mbrëmjes të së shtunës në Nurintigen të Gjermanisë, ku protagoniste është bërë një familje shqiptare. Një 52-vjeçar nga Kosova...

Aktualitet 13:45 - 2 Korrik, 2017

Tragjedi në familjen shqiptare/Këngëtari shqiptar vret gruan, vajzën dhe veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Gjermani. Këngëtari dhe rapsodi i njohur kosovar, Sami Veseli ka vrarë bashkëshorten, vajzen e tij...

Kronika 18:19 - 13 Gusht, 2015

Itali, ministria e Drejtesise i paguan 1.6 milione euro familjes shqiptare

Ministria e Drejtësisë në Itali detyrohet t’i paguajë 1.6 milionë euro familjes shqiptare, Demcolli. Kjo pas një vendimi të Gjykatës së Apelit në Bolonja. Në një...