Connect with Us

All posts tagged "familjare"

Sociale 15:08 - 6 Korrik, 2020

Foto-Me qese rrobash dhe ushqimesh/ Familjarët e të sëmurëve presin jashtë dyerve të Infektivit

Gjatë ditëve të fundit është rritur numri i personave të shtruar në spitalin e Infektivit për shkak të koronavirusit. Familjarët e të infektuarve qëndrojnë jashtë perimetrit...

Showbizz 11:44 - 18 Maj, 2020

Doli me bikini përballë zyrës së Ramës/ Gazetarja tregon çfarë i thanë familjarët

Gazetarja e “Aldo Morning Show”, Griselda Katirai u kthye në qendër të vëmendjes të mediave teksa u shfaq në rrugët e Tiranës, para Kryeministrisë duke raportuar...

Bota 10:23 - 1 Prill, 2020

13 vjeçari në Britaninë e Madhe humb jetën nga koronavirusi/ Familjarët: S’kishte probleme të tjera shëndetësore

Një djalë 13 vjeçar në Britaninë e Madhe është viktima me e re e shënuar nga koronavirusi. Mediat britanike raportojnë se 13-vjeçari që ndërroi jetë në...

Shëndeti 23:08 - 27 Mars, 2020

Dyshime për 8 persona të prekur nga Korça/ Nisen drejt Tiranës tamponet

Tetë tampona nga Korça janë nisur drejt Tiranës për të kryer analizën nëse personat janë apo jo të inflektuar nga koronavirusi. Mësohet se të gjithë personat...

Lajme 13:40 - 11 Mars, 2020

Burgu i Drenovës pezullon takimet me familjarët/ Instalohen video-projektorë

Përhapja e koronavirusit të Shqipëri ka bërë që të merren mas atë rrepta nga të gjitha institucionet për tu mbojtur nga ky virus. Sot burgu i...

Sociale 14:25 - 26 Nentor, 2019

Tragjedia në familjen Lala/ Humbin jetën nënë e bir, vijojnë momentet e tmerrit nën rrënoja të pjestarëve të tjerë

Familja Lala në Kënetë të Durrësit ka përjetur një tragjedi të madhe pas tërmetit si pasojë të cilit kanë humbur jetën nënë e bir. Sadete Lala, ...

Aktualitet 12:40 - 27 Mars, 2019

“Familjarë që kanë ndërruar jetë,zgjohem e mbuluar në djersë”/Këngëtarja shqiptare tregon tmerret e luftës

Rona Nishliu ka ndarë dhimbjen e saj me fansat në Instagram, në 20-vjetorin e luftës në Kosovë dhe bombardimit të forcave të NATO-s,ku ka publikuar edhe...

Kryesore Show Biz 12:10 - 18 Shkurt, 2019

Familjarët e Krenarit fansa të Luanës: Ja postimi që zbuloi gjithçka

Luana Vjollca mbrëmjen e kaluar ka performuar në një club në Zvicër në kuadër të Ditës së Pavarësisë së Kosovës. Po ashtu ditën e djeshme ajo...

Aktualitet 22:20 - 3 Dhjetor, 2018

 Ja pse duhet t’i zhdukni njëherë e mirë nga jeta juaj të afërmit mbytës

Lidhjet familjare supozohet që të jenë gjithmonë të ngrohta,por jo gjithnjë ndodh kështu. Shpesh ne mund të rrethohemi nga familjarë të cilët janë mbytës dhe na...

Aktualitet 18:34 - 8 Nentor, 2018

E rëndë në Top Channel/ Konkurrenti pret damarët, ndërpritet emisioni

Një nga konkurrentët e emisionit ‘Hell’c Kitchen’, në Top Channel tentuar të vrasë veten gjatë regjistrimit të puntatës së radhës. Mësohet se konkurrenti nuk ka mundur...

Aktualitet 18:16 - 6 Nentor, 2018

Ekzekutimi i Kaçifas/ Familjarët drejt Tiranës për të tërhequr trupin

Familjarët e Kostandinos Kaçifas, shqiptaro-grekut, i cili  mbeti i vrarë pas një shkëmbimi zjarri me forcat speciale RENEA, janë nisur drejt Tiranës për të marrë trupin...

Aktualitet 12:22 - 14 Tetor, 2018

Elvana Gjata “molla e sherrit”/ Flasin familjarët e komandos, Mevjol Bilo

Nga atentati në zonën e ish-bllokut, ku mbeti i vrarë Fabian Gaxha kanë kaluar dy javë. Këngëtarja Elvana Gjata, u cilësua si “molla e sherrit”, për...

Aktualitet 22:02 - 8 Tetor, 2018

Çështja “babale”/ Kush i çoi familjarët e Albert Veliut në Belgjikë

Gjatë emisionit “ Real Story” në Vizion Plus janë hedhur dyshime se familjarët e Albert Veliut, i njohur ndryshe si “babalja” janë ndihmuar nga funksionarët e...

Aktualitet 17:51 - 25 Shtator, 2018

Editori i CNA.al i përgjigjet Bashës/ Pse tmerrohet pas dosjeve të kunatit dhe vjehrrit

Pas investigimeve që prej ditësh CNA.al ka bërë lidhur me pasuritë e familjarëve të kreut të Opozitës, ka reaguar vetë Lulzim Basha. Mbrëmë nga një studio...

Aktualitet 19:05 - 12 Shtator, 2018

Ndërroi jetë 4 ditë pas lindjes/ Reagon spitali i Durrësit

Një foshnje 4 ditëshe ka ndërruar jetë në Spitalin e Durrësit, ditën e sotme. Prindërit dhe familjarët kanë hedhur akuza ndaj pesonelit të spitalit, duke thënë...

Aktualitet 16:10 - 31 Gusht, 2018

Sulmi ndaj Klodiana Lalës/ Flasin familjarët e gazetares

Një ditë pas të shtënave me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala, në Laknas, fshat pak kilometra larg Tiranës, vihet re një prani...

Aktualitet 16:25 - 2 Gusht, 2018

Ekzekutimi i shqiptarit në Itali/ Flasin familjarët, ja dyshimet e para

Të afërmit e Viktorjan Picakut, të riut 24-vjeçar që u ekzekutua me armë mbrëmjen e së mërkurës në Bari të Italisë, dyshojnë se pas kësaj ngjarjeje...

Kronika 09:18 - 18 Mars, 2018

Arrestimi i Frrokajt/ Familjarë dhe punonjës të administratës mblidhen para policisë

Dy ditë pas ndalimit të kreut të Bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj dhe disa zyrtarëve të tjerë për tjetërsim pronash në Shëngjin, qytetarë të shumtë dhe...

Aktualitet 10:14 - 20 Nentor, 2016

FOTO – Homazhe në kujtim të deputetit Sokol Olldashi

Miq e familjarë të deputetit të ndjerë Sokol Olldashi kanë mbajtur homazhe në përkujtim të 3 vjetorit të ndarjes së tij nga jeta. Ish-deputeti i ndjerë...

Ekonomi 18:38 - 8 Qershor, 2015

Gallup: 56 per qind e shqiptarëve kanë marrë borxhe te familjarët e punëdhënësit

Huaja jashtë kanaleve bankare mësohet të ketë marrë përmasa të frikshme në Shqipëri sipas një sondazhi nga Gallup International e cila e ka bërë për Bankën...

Bota 10:32 - 27 Shkurt, 2015

“Xhihadisti Xhon”, familjarët e viktimave e duan të gjallë

E veja e punonjësit të ndihmave, David Haines, i cili u vra nga xhihadisti Xhon e videoja e të cilit u përcoll në internet, kërkoi që...