Connect with Us

All posts tagged "Familja"

Sociale 11:14 - 23 Mars, 2020

Katër anëtarë të një familje me Covid-19/ Banorët: Është tmerr kjo që po dëgjojmë

Koronavirusi vijon të përhapet me shpejtësi edhe në vendin tonë, ku tashmë janë 89 raste të konfirmuara të prekur si dhe pesë viktima. Ndërkohë, mësohet se...

Politikë 19:11 - 13 Mars, 2020

“Vetëizolohu menjëherë!”/ Bashkia e Fierit thirrje urgjente shoferit që transportoi familjen me koronavirus

Bashkia e Fierit i ka bërë thirrje urgjente shoferit që ka transportuar nga Zogu i Zi në Tiranë në drejtim të fshatit Dërmenas në Fier familjen...

Politikë 15:16 - 4 Mars, 2020

Fatmir Xhafaj thyen heshtjen/ Flet për përndjekjen e familjes dhe çështjen “Babale”

Ish ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka thyer heshtjen e gjatë duke dhënë një intervistë të zgjeruar lidhur me çështjen “Babale”, ngjarje kjo e cila lakoi...

Politikë 16:42 - 14 Shkurt, 2020

Tragjedia në Bulqizë/ Meta i tronditur: Do të jemi gjithmonë pranë familjes Tola

Presidenti Ilir Meta, ka reagur lidhur me tragjedinë e ndodhur në familjen Tola në Ostren të Bulqizës, ku nëna, Rajmonda, bashkë me dy fëmijët, Rudinën dhe...

Kronika 18:57 - 28 Dhjetor, 2019

U gjet e masakruar në Francë/ Familja apelon shtetin t’u sjellë trupin e vajzës

37-vjeçarja shqiptare, Brunilda Kovaçi u gjet e masakruar në një pyll në Francë mëngjesin e Krishtlindjes. Familjarët kanë hapur dyret e mortit,  ndërsa u bëjnë apel...

Kronika 20:48 - 1 Dhjetor, 2019

Thellohet tragjedia/ Ndërron jetë anëtari i nëntë i familjes Lala

Është thelluar tragjedia në familjen Lala. Mësohet se ka humbur jetën në spital edhe anëtarja e nëntë e familjes, Fiqirete Lala, 64 vjeç. E moshuara, pësoi...

Lajme 20:09 - 29 Nentor, 2019

Tërmeti tragjik/ Banori i Thumanës tregon si shpëtoi familjen: Një nga fëmijët e harrova brenda

Vladimir Haxhiu është një prej banorëve të Thumanës i cili arriti të shpëtonte mrekullisht nga tërmeti i 26 nëntorit, së bashku me 4 anëtarët e tjerë...

Kronika 10:50 - 26 Nentor, 2019

Momente tragjike në Durrës/ Shembet plotësisht vila me 7 personat e bllokuar brenda

Është thelluar tragjedia nga tërmeti në Durrës . Vila katër katëshe në zonën e Kënetës që qëndronte gjysmë e shembur dhe kishte brenda njerëz të bllokuar...

Sociale 11:04 - 20 Nentor, 2019

Rasti në “Fiks Fare”/ Biznesmeni Samir Mane i jep fund mjerimit të familjes Kurti në Klos

Pas thirrjes së emisionit Fiks Fare, për ti ardhur në ndihmë familjes Kurti nga fshati Gurrë e Vogël në Klos, e cila jeton në kushte të...

Politikë 18:18 - 13 Gusht, 2019

Akuzat për Valdrin Pjetrin/ Vasili shfrenon gjuhën

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së,  Petrit Vasili ka komentuar zhvillimet më të fundit që kanë të bëjnë me skandalin e denoncuar nga Partia Demokratike...

Aktualitet 23:23 - 28 Maj, 2019

Familja në qiell të hapur nga shembja e shtëpisë/ Bashkia u jep vetëm 100 mijë lekë

Familja e Ismail Maxharrit, në fshatin Gurras të Pogradecit prej 10 muajsh është në qiell të hapur. Shtëpia i është shembur si pasojë e shpërthimeve që...

Aktualitet 09:00 - 15 Maj, 2019

Familja është e shenjtë, si mund ta mbrojmë atë?

15 Maji, si dita ndërkombëtare e familjes, na ndihmon të bëjmë pak një ndalim nga vrapimi i përditshmërisë dhe të mendojmë më shumë për familjen, të...

Aktualitet 17:49 - 11 Maj, 2019

Ndërroi jetë në Letoni/ Basha viziton familjen ushtarakut

Mbrëmjen e djeshme ndërroi jetë në Letoni, Major Kodian Tanushi i cili u plagos pak ditë më parë gjatë një misioni të NATO-s ku humbi jetën...

Aktualitet 21:48 - 10 Maj, 2019

Familja zapton mjediset e shkollës/ Fiks Fare zgjidh problemin

Prej gati 15 vitesh një familje ka zaptuar ambientet ku nxënësit e shkollës profesionale “Demor Progri” në Korçë bënin praktikën. Ambienti i zënë nga një familje...

Aktualitet 22:01 - 16 Prill, 2019

Në Holandë apo Shqipëri?/ Basha tregon se ku jeton familja e tij

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka sqaruar për opinionin publik se ku jeton familja e tij. I ftuar në emisionin “Tempora”, Basha tha se është...

Aktualitet 19:23 - 25 Mars, 2019

Rrëfimi i sinqertë i Majlinda Bregut/ Tregon si e ndikojnë komentet negative në drejtim të saj

E ftuara e rradhës në emisionin “My Living”, ishte Majlinda Bregu, e cila rrëfeu për moderatoren raportet me familjen, politikën dhe punën aktuale. Në një rrëfim...

balliu paralajmeron ramen
Aktualitet 17:57 - 5 Shkurt, 2019

Protesta e Unazës/ Balliu: Projekt i familjes Rama

Banorët e Unazës janë në ditën e 95-të të rezistencës së tyre. Mbrëmjen e sotme ata kanë bllokuar rrugën në Unazë të Re dhe vazhdojnë të...

Aktualitet 08:44 - 9 Janar, 2019

Si i gënjen publikisht shqiptarët Grida Duma, për mbiemrin Suma

Dy ditë më parë, CNA.al publikoi një shkrim, ku tregohej sesi deputetja e Republikës së re të Lulzim Bashës, Grida Duma kishte ndryshuar mbiemrin. Bazuar në...

Aktualitet 15:23 - 7 Janar, 2019

Zbulohet kandidatja e PD për Bashkinë e Shkodrës/ Është një femër, por jo Voltana

Zgjedhjet lokale po afrojnë dhe po përflitet për emrat që do kandidojnë në bashkitë kryesore të vendit. Gjatë proçesit të riorganizimit të PD-së janë propozuar dhe...

Aktualitet 14:01 - 4 Janar, 2019

Si po ja fut Luli, Arben Ristanit!

Në PD po vazhdojnë ethet për zgjedhjen e strukturave drejtuese. Me shpresë se kapja e një vendi në sekretariat të jep apo rijep mandatin e deputetit...

Aktualitet 18:29 - 2 Janar, 2019

Krimi në familje/ Policia zbardh ngjarjen

Ngjarja e rëndë që tronditi Ballshin këtë pasdite, ku dyshohet se burri vrau gruan dhe motrën e saj 18 vjeçare, është zbardhur nga policia. Forcat blu...

Aktualitet 14:26 - 19 Dhjetor, 2018

Familja me pesë anëtarë kërcënon se do hidhet nga kati i tetë i pallatit

Një familje me pesë anëtarë nga lagja numër 2 në qytetin e Librazhdit është duke kërcënuar se do vetëhidhet nga kati i tetë i pallatit. Mësohet...

Jozefina topalli partia demokratike
Aktualitet 15:05 - 14 Dhjetor, 2018

Jozefina Topalli i nxjerr bojen Bashës/ Partinë e drejton familja, që nuk votoi kurrë për PD-në

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka reaguar me tone mjaft kritike sot në drejtim të kreut të PD, Lulzim Basha. Në një postim në rrjetet sociale,...