Connect with Us

All posts tagged "falsifikimi"

Aktualitet 20:49 - 21 Maj, 2019

Skandali i Bar-Lulishtes, heshtje nga demokratët dhe Prokuroria

Prokuroria nuk ka ende asnjë reagim zyrtarë lidhur skandalin e Bashkisë Sarandë e cila publikoi një ditë më parë në APP fillimin e procedurave për dhënien...

Aktualitet 12:00 - 17 Maj, 2019

Falsifikonte viza dhe pasaporta/ Arrestohet “skifteri” shqiptar

Një  27 vjeçar shqiptar, i shpallur në kërkim europian,  i dënuar më parë për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave apo i vizave”, është vënë...

Aktualitet 09:39 - 7 Maj, 2019

Zbardhet grupi i ‘falsifikatorëve’/ Në pranga dhe ish-kreu i Komunës së Kasharit

Ka shkuar në pesë numri i personave të arrestuar për tjetërsim pronash me anë të falsifikimevetë dokumentave të pronësisë së dy pallateve në zonën e Yzberishtit....

Aktualitet 19:37 - 31 Janar, 2019

Falsifikimi i certifikatës/ Zbardhet dëshmia e komisionerit të Vettingut

Anëtari i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit Lulzim Hamitaj, është paraqitur ditën e sotme te Prokuroria e Tiranës. Hetimet për komisionerin e Vettingut kanë filluar pasi...

Aktualitet 21:50 - 24 Korrik, 2017

Altin Goxhaj nxjerr listën/7 vendet ku banda e Bashës falsifikoi më shumë vota

Avokati Altin Goxhaj ka denoncuar sërish manipulimin dhe falsifikimin e votave në zgjedhjet e 22 korrikut për zgjedhjen e kreut të ri të Partisë Demokratike. Përmes...

Aktualitet 09:00 - 26 Maj, 2015

Video/ Zbulohet ne Shkoder skema e trete e manipulimit te zgjedhjeve

Në emisionin investigativ “Ça thu” zbulohet mënyra e falsifikimit të kartave. Falsifikatori: Vetëm në Shkodër janë porositur 700 karta.   Frika e manipulimit të zgjedhjeve duke...

Aktualitet 21:09 - 7 Mars, 2015

Falsifikonte datat e produkteve, arrestohet administratorja e “Infood”

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit AKU në bashkëpunim me Drejtorinë e Policisë dhe Drejtorinë e Hetimit Tatimor kanë bërë të mundur arrestimin e shtetases Anxhelina Kukaj. Mësohet se ajo...

Aktualitet 13:26 - 19 Shkurt, 2015

Tatimet e Korces/ I arrestuari si falsifikator kontrrollon IT

Drejtoria Rajonale Tatimore në Korcë bie në duar “të sigurta”. Prej disa kohësh në këtë institucion ka filluar punë si specialist IT, Relis Mulla, një person...