Connect with Us

All posts tagged "falsifikim"

drejtori i policise se shtetit , ardi veliu
Kronika 13:57 - 19 Maj, 2020

Trafik njerëzish me dokumenta false/ Shkatërrohet grupi kriminal, Veliu nxjerr emrat

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu  ka bërë me dije se gjatë një operacioni policor është goditur një grup i strukturuar kriminal. Veliu...

Politikë 11:18 - 23 Prill, 2020

Akuzat për falsifikim formulari/ Fatmira Hajdari heq dorë nga “dosja Basha”

Gjyqtarja Fatmira Hajdari ka dhënë sot dorëheqje nga çështja e kreut të PD, Lulzim Basha. Mësohet se shkak i këtij vendimi është bërë konflikti i interesit....

Lajme 22:55 - 8 Mars, 2020

Delinda Disha zbulon “pabesinë” e Vjollca Hoxhës/ Si falsifikuan firmën time dhe më hodhi në gjyq

Aktorja e humorit Delinda Disha ka folur sot për herë të parë lidhur me betejën ligjore që është duke zhvilluar me pronaren e Top Medias Vjollca...

Lajme 13:35 - 5 Mars, 2020

Laboratori i falsifikimeve në Tiranë/ Lleshaj thirrje qytetarëve: Kujdes mos bini në rrjetet e trafikantëve

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me operacionin e koduar “Laboratori”. Sipas tij, “Laboratori” është një tjetër goditje kundër krimit të organizuar, i cili...

Kronika 10:55 - 5 Mars, 2020

Zbulohet laboratori i falsifikimit të dokumentave në Tiranë/ Policia jep detaje

Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e falsifikimit të dokumenteve, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufijve të shteteve anëtare të...

Kronika 12:12 - 19 Shkurt, 2020

Falsifikoi pasaportën/ Arrestohet 30 vjeçarja e shpallur në kërkim

Policia e Fierit ka arrestuar një 30-vjeçare të shpallur në kërkim për falsifikim dokumentash. Mësohet se shtetasja Sh.A, në vitin 2017 ka falsifikuar pasaportën e saj...

Kronika 16:04 - 17 Janar, 2020

Falsifikonin dokumenta/ Burg për 5 zyrtarët e Hipotekës së Korçës

Jepet masa e sigurisë për 5 zyrtarët e Hipotekës së Korçës të cilët akuzohen për falsifikim dokumentash. Në total ata janë dënuar me 5 vite e...

Kronika 10:35 - 5 Janar, 2020

Pushime me dokumente të falsifikuara në hotelin me 5 yje/ Pranga shqiptarit në Itali

Një 32-vjeçar shqiptar, është vënë në prangat e policisë italiane ditën e djeshme. Ai kishte mbërritur në një hotel me pesë yje në Forte dei Marmi...

Kronika 11:14 - 3 Janar, 2020

Falsifikonin dokumenta dhe kalonin refugjatë/ Në pranga 23-vjeçarja dhe punonjësi i sigurisë

Dy persona kanë rënë në pranga në aeroportin e Rinasit pasi mësohet se kanë dhënë ndihmë për kalim të paligjshëm të refugjatëve. Njëri prej të arrestuarve,...

Lajme 09:27 - 17 Dhjetor, 2019

Kush i shkaktoi dëmët e pallateve në Durrës/ Dosja e plotë me emra dhe fakte

Prokuroria e Durrësit do të kërkojë nga Gjykata masën e sigurisë “arrest me burg” për personat e dyshuar si përgjegjës për shembjen e ndërtesave për shkak...

Kronika 10:02 - 15 Dhjetor, 2019

Tenton të blejë cigare me lekë të falsifikuara/ Arrestohet në flagrancë 19-vjeçari

Një 19- vjeçar, është arrestuar në flagrancë nga policia e Lezhës, pasi ka tentuar të blejë cigare me lek të falsifikuara. Gjatë kontrollit i janë gjetur...

Politikë 16:17 - 11 Nentor, 2019

Kryebashkiaku i Vorës në Kërkim/ VOA: Falsifikoi datën e vendimit të shkarkimit të nënkryetarëve

Në Shqipëri, prokuroria e Tiranës bëri të ditur sot se ka shpallur në kërkim ish kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, ndaj të cilit është vendosur masa...

Politikë 16:32 - 31 Tetor, 2019

Akuza për falsifikim dokumentash/ Agim Kajmaku prej dy ditësh nuk shkon në zyrë

Kohët e fundit kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku ka qenë në qendër të mediave pas akuzave të PD për falsifikim të dokumenteve zyrtare. Sipas A2, prej...

Politikë 16:43 - 15 Tetor, 2019

“Falsifikim firmash për shkarkimin e Hajdarit”/ Halit Valteri zbulon prapaskenat

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri ka zbuluar prapaskena nga takimi i demokratëve për shkarkimin e Rudina Hajdarit nga detyra. I ftuar në Ora news, Valteri...

Aktualitet 16:38 - 17 Prill, 2019

Falsifikonin dokumentat/ Policia ndalon punonjësit e gjendjes civile

Policia e shtetit ka arrestuar shtetasin R.Y., 30 vjeç për shpërdorim të detyrës dhe falsifikimit të dokumentave. Për të njëjtën akuzë po procedohet në gjendjev të...

denoncimi i doganierit
Aktualitet 16:25 - 4 Prill, 2019

Denoncimi/ Korrupsion dhe falsifikim në doganë

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka bërë publik një denoncim për doganën në Portin e Durrësit “Vjedhje dhe korrupsion e fallsifikim...

Aktualitet 15:41 - 21 Shkurt, 2019

Falsifikoi dokumentet e pensionistëve/ Në pranga 40 vjeçari

Policia e Pogradecit ka arrestuar pak çaste më parë postierin e Postës së këtij qyteti me veprën penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”. Sipas...

drejtesia, vettingu, kalimi
Aktualitet 15:13 - 31 Janar, 2019

Akuzohet për fasifikim/ Dëshmon anëtari i Komisionit të Vettingut

Prokuroria e Tiranës ka filluar hetimet për anëtarin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Lulzim Hamitajn. Lulzim Hamitaj ka mbërritur në Prokurori ku do të hetohet...

anetrai i komisionit te vettingut
Aktualitet 12:19 - 29 Janar, 2019

Falsifikuesi i Komisionit të Vettingut/ Hamitaj thirret në Prokurori

Anëtari i Komisionit të Vettingut Lulzim Hamitaj është thirrur nga Prokuroria e Tiranës. Hamitaj është akuzuar më herët nga Partia Demokratike se ka falsifikuar certifikatën e...

Aktualitet 10:27 - 11 Dhjetor, 2018

Skandali me tenderin tek Unaza e Madhe/ Reagon Gjiknuri

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri në një dalje për mediat ka folur për skandalin me firmën tenderuese të Unazës së Madhe, DH Albania, e...

ish-ministri i infrastruktures, damian gjiknuri
Aktualitet 13:40 - 8 Dhjetor, 2018

Unaza e Madhe/ Gjiknuri: Zgjidhim kontratën, nëse konfirmohet falsifikimi

Pas disa ditësh akuza për skandalin me tenderin e Unazës së Madhe, ka ardhur edhe reagimi i Ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknurit. Në një...

Aktualitet 16:53 - 7 Dhjetor, 2018

U akuzua për falsifikim e letrës së Sekretarit të Shtetit të SHBA-së/ Reagon kompania që fitoi tenderin për Unazën e Re

Prej disa ditësh në media të ndryshme në Shqipëri është raportuar se kompania Dunwell Haberman (kompania mëmë e DH Albania), e cila është fituese e lotit...

Aktualitet 20:56 - 3 Dhjetor, 2018

Falsifikoi dokumentet/ Në pranga 44-vjeçari

Një 44-vjeçar është arrestuar nga policia e Shkodrës, pasi mbi të rëndojnë akuzat për falsifikim të dokumenteve të ndryshme. Në njoftimin e policisë shkruhet “Nga strukturat...