Connect with Us

All posts tagged "Falimenton"

Pas Salasano Rrapit, një tjetër moderatore largiohet nga Top Channel?
Politikë 18:46 - 23 Mars, 2020

Ben Blushi i kërkon lekë Edi Ramës/ Top-i po falimenton?!

Në një koment editorial, sot televizioni kombëtar Top Channel ka kërkuar publikisht para dhe ndihmë nga qeveria dhe kjo është bërë në emër të gazetarëve. Top-i...

Politikë 23:07 - 4 Shkurt, 2020

Avokati Altin Goxhaj: Sorosi po falimenton ekonominë shqiptare

I njohur si antiSoros i vendosur avokati Altin Goxhaj, e ka shigjetuar sërish manjatin amerikano-hungarez Georg Soros, duke thenë se ka një hedhur në veprim një...

Lajme 21:13 - 7 Janar, 2020

Falimenton “Fly Ernest”

Kompanisë së udhëtimeve “Fly Ernest” duket se i erdhi fundi, pas mashtrimeve të shumta, prej muajsh, me qytetarët. Gjatë 72 orëve të fundit, kjo kompani ka...

Aktualitet 18:04 - 26 Prill, 2019

Falimenton kompania e sigurimeve “INSIG” në Kosovë

Kompania e sigurimeve INSIG në Kosovë ka falimentuar.  Bordi i  Bankës Qendrore të Kosovës ka marrë vendimin që kjo kompani të mos vazhdojë punën. Në vendimin...

Aktualitet 11:36 - 24 Mars, 2019

Nga restorantet, pastiçeritë dhe kreditë/ Ministres së Financave i falimenton biznesi

Në fund të vitit të shkuar kryeministri Edi Rama firmosi disa ndryshime në Qeveri. Pjesë e ndryshimit ishte dhe Ministria e Financave, në krye të saj...