Connect with Us

All posts tagged "falimentimi"

lsi drejt falimentimit
Aktualitet 22:50 - 22 Maj, 2019

Deklarata e fortë e Gjuzit/ “LSI po shkon drejt falimentimit”

Deputeti, Kujtim Gjuzi gjatë prononcimit për CNA.al, teksa kërkonte dorëheqjen e presidentit Ilir Meta, bëri edhe një deklaratë të fortë. Gjuzi deklaroi, ndër të tjera, se Lëvizja Socialiste...

qytetari dixhital
Aktualitet 14:22 - 8 Prill, 2019

Kriza e biznesit të vogël/ Një në katër të vetëpunësuar falimentuan

Të dhënat e Institutit të Sigurimeve Shoqërore tregojnë se numri i të vetëpunësuarve në skemën e sigurimit të detyrueshëm ra nga 110 mijë në 87 mijë...

Aktualitet 15:57 - 18 Mars, 2019

Falimentimi i bizneseve/ Tabaku zbulon arsyet

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me ekonominë shqiptare. Sipas Tabakut, ekonomia shqiptare është në pikiatë dhe kjo...

Aktualitet 18:05 - 10 Prill, 2018

Posta në prag të falimentimit

Kriza financiare që ka përfshirë Postën ka bërë që kjo ndërmarrje të mos mundë t’i ekzekutojë pagat për të gjithë punëtorët edhe këtë muaj. Menaxhmenti i...

Aktualitet 08:30 - 7 Dhjetor, 2016

A po i falimentojnë edhe bankat qeverisë Rama?!

Guvernatori aktual i Bankës së Shqipërisë z. Sejko ngutazi ka përgatitur me stafin e tij një projektligj për rregullat e reja për ndërhyrje të jashtëzakonshme për...

Aktualitet 23:53 - 17 Maj, 2015

Falimentimi i Greqisë

Ministri grek i Financave tha të enjten se do të dëshironte që vendi i tij të mos kishte hyrë asnjëherë në eurozonë – dhe paralajmëroi kreditorët...