Connect with Us

All posts tagged "fakte"

Adhurues të lirisë/ 3 fakte që nuk i dinit për shenjën e Shigjetarit
Horoskopi 21:00 - 28 Nentor, 2020

Adhurues të lirisë/ 3 fakte që nuk i dinit për shenjën e Shigjetarit

Vlerësojnë shumë lirinë e tyre Ata janë të dashuruar me lirinë dhe kanë tendencën të bëjnë atë që duan gjithmonë. Ata preferojnë më së shumti të...

Video që “çmendi” Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin
Denoncim 15:11 - 19 Nentor, 2020

Video që “çmendi” Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi kanë shfrytëzuar kontratat e tyre me një kompani private për menaxhimin e imazhit të shumë mediave private në rrjetet sociale, për...

Afera korruptive e inceneratoreve/ Mercenari i Ben Blushit, dje i akuzonte, sot i bën avokatinë
Politikë 11:35 - 18 Nentor, 2020

Afera korruptive e inceneratorëve/ Mercenari i Ben Blushit, dje i akuzonte, sot i bën avokatinë

Inceneratorët kanë qenë së fundmi një ndër temat “më të nxehta” dhe më të bujshme pasi janë një PPP e shumë akuzuar nga media dhe opozita....

Luli, fol vetëm fol!
Opinione 10:45 - 18 Nentor, 2020

Luli, fol vetëm fol!

REDAKSIONALE Historia politike e Lulzim Bashës nuk do mbahet mend si dështim, sukses apo keqkuptimi më i madh i 30 viteve të fundit! Jo! Ai do...

Video-Top Channel propagandë për inceneratorët/ Ndiqni faktet që nxjerrin zbuluar gënjeshtrat
Aktualitet 20:56 - 17 Nentor, 2020

Top Channel bllokon videon e skandalit të ortakërisë me incineratorët

Një ngjarje e parecedentë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme dhe të sotme lidhur me skandalin e publikuar nga CNA.al për incineratorët. Mbrëmjen e djeshme Youtube bllokoi...

Basha i përgjigjet Ramës/ Merret me gënjeshtra kundër meje, ekonomia në kolaps
Politikë 08:46 - 12 Nentor, 2020

Basha i përgjigjet me fakte Ramës/ Shkatërroi ekonominë dhe humbi kontrollin ndaj pandemisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka publikuar një video me deklaratat e qytetarëve të cilëve u është dashur të përballen me sistemin shëndetësor gjatë Covid-19. Basha...

Video-Top Channel propagandë për inceneratorët/ Ndiqni faktet që nxjerrin zbuluar gënjeshtrat
Aktualitet 20:13 - 11 Nentor, 2020

Video-Top Channel propagandë për incineratorët/ Ndiqni faktet që nxjerrin zbuluar gënjeshtrat

Top Channel ka publikuar një reklamim, gjoja investigim në lidhje me çështjen e incineratorëve në Shqipëri duke tentuar ta bëjë gjithnjë e më shumë politike, duke...

Propaganda e Top Channel për inceneratorët/ Si u shtrembëruan faktet për mega aferën korruptive
Aktualitet 20:04 - 11 Nentor, 2020

Propaganda e Top Channel për incineratorët/ Si u shtrembëruan faktet për mega aferën korruptive

Top Channel ka transmetuar një dokumentar për Incineratorët, me një përpjekje qartazi propagandistike duke u munduar të rrëzojë akuzat e opozitës që e cilëson këtë si...

Afera e inceneratorëve/ Balluku: Jemi totalisht të kthjellët, PD s’ka fakte
Politikë 16:19 - 11 Nentor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Balluku: Jemi totalisht të kthjellët, PD s’ka fakte

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, është pyetur në emisionin Top Talk, për aferën e inceneratorëve. Balluku tha se mazhoranca është totalisht e kthjellët për këtë çështje,...

Zgjedhjet në SHBA/ Pse simbolet e demokratëve dhe republikanëve janë gomari dhe elefanti
Bota 13:19 - 4 Nentor, 2020

Zgjedhjet në SHBA/ Pse simbolet e demokratëve dhe republikanëve janë gomari dhe elefanti

Për dekada të tëra, Partia Demokratike në Shtetet e Bashkuara është përfaqësuar nga një gomar, ndërsa ajo Republikane nga një elefant. Por shumë njerëz nuk e...

Misteri i Hënës së rrallë blu/ Faktet që nuk i dinit rreth saj
Kuriozitete 14:39 - 31 Tetor, 2020

Misteri i Hënës së rrallë blu/ Faktet që nuk i dinit rreth saj

Sonte, e cila përkon gjithashtu me Halloëeen-in do të shfaqet një hënë e rrallë blu. Hënat blu zakonisht vijnë vetëm çdo dy ose tre vjet, ndërsa...

“Sa bosh mund ta ketë shpirtin një kryeministër”/ Bardhi: Rama mos të harxhojë kohë me video të pavlera
Politikë 19:30 - 30 Tetor, 2020

“Rama nuk zhgënjeu edhe sot”/ Bardhi rendit faktet: Propaganda e egër nuk i fshin dot

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas i doli në mbrojtje ministres së Shëndetësisë, për deklaratën e seleksionimit të...

“Një infermier për 15 të sëmurë”/ Basha me gazetarët: Opozita nuk ka akses në atë që ndodh në spitale
Politikë 12:38 - 22 Tetor, 2020

“Skemë mafioze e zhvatjes së parave”/ Basha publikon faktin tronditës për inceneratorin e Fierit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar fakte të tjera, të cilat i quan tronditëse, lidhur me inceneratorin e Fierit teksa thekson se konçesionari i këtij...

Blog 09:48 - 18 Tetor, 2020

Si ka evoluar njeriu, dhe fakte të tjera interesante reth evolucionit

Evolucioni është ndryshimi në tiparet e një specie përgjatë disa brezave dhe mbështetet blog cna.në procesin e përzgjedhjes natyrore. Ndryshimet praktikisht të pafundme në jetë, janë...

Shqipëria në “pushtetin” e kanabisit dhe krimit/ Artan Hoxha i përgjigjet Lleshajt me prova dhe fakte
Kronika 12:59 - 15 Tetor, 2020

Shqipëria nën “pushtetin” e kanabisit dhe krimit/ Artan Hoxha i përgjigjet Lleshajt me prova dhe fakte

Gazetari Artan Hoxha i është përgjigjur deklaratave të bëra nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj për parcelat me kanabis dhe krimin në Shqipëri. Lleshaj tha sot...

“Rama shkatërroi ëndërrat e shqiptarëve”/ Tabaku: Beteja e 25 prillit është kthyer në vendosmëri
Politikë 15:00 - 13 Tetor, 2020

Tabaku rendit faktet/ Shqipëria mbetet vendi me korrupsion në shifra alarmante

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se Shqipëria mbetet vendi me korrupsion në shifra alarmante. Tabaku ka renditur disa fakte për të cilat thotë se...

“Janë hedhur themelet te shkolla Sami Frashëri”/ Tabaku nxjerr zbuluar mashtimin e Erion Veliajt
Politikë 14:14 - 12 Tetor, 2020

“Inceneratori i Tiranës, një histori vjedhje dhe korrupsioni”/ Tabaku rendit faktet

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se inceneratori i Tiranës është një histori vjedhje dhe korrupsioni. Sipas saj, sa më shumë të gërmosh aq më...

“Injoranca ose pafytyrësia nuk kanë brirë”/ Gazetari sqaron faktet: ETIAS nuk është rikthim vizash!
Aktualitet 11:37 - 6 Tetor, 2020

“Injoranca ose pafytyrësia nuk kanë brirë”/ Gazetari sqaron faktet: ETIAS nuk është rikthim vizash!

Gazetari Endri Xhafo ka sqaruar se Electronic System for Travel Authorization (ESTA) nuk është një rikthim vizash, por është një sistem i automatizuar që përcakton kualifikimin...

Manastirliu i përgjigjet Bashës dhe i rendit faktet/ Të ftoj të reflektosh
Politikë 15:15 - 29 Shtator, 2020

Manastirliu i përgjigjet Bashës dhe i rendit faktet/ Të ftoj të reflektosh!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha dhe planit të tij me pesë pika për rimëkëmbjen nga situata...

Kuriozitete 15:13 - 16 Shtator, 2020

Skanera dhe lazer të nivelit të lartë të teknologjisë/ Shkencëtarët zbulojnë fakte të reja në lidhje me krijesat parahistorike

Studiuesit tani po përdorin teknika nga mjekësia, kimia, inxhinieria dhe fizika për të zbuluar sekretet e këtyre krijesave parahistorike në laboratorët në të gjithë botën. National...

Lleshaj “mbyll veshët” ndaj skandalit/ Shkon në Kuvend me makinën 100 milionëshe
Denoncim 10:16 - 15 Shtator, 2020

Faktet që “kryqëzojnë” Lleshajn/ Sa kushton BMW luksoze

Pas rreth dy javësh, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar pas denoncimeve të vazhdueshme të CNA.al në lidhje me një mjet luksoz të blerë nga...

“Basha është i blerë”/ Topalli: Berisha gaboi që e besoi
Politikë 19:48 - 14 Shtator, 2020

“Basha është i blerë”/ Topalli: Berisha bëri gabim që e besoi

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka hedhur akuza të forta ndaj kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, për të cilin pretendon se është i blerë. “Nëse dikush del...

Nga Ilir Levonja/ Përse nuk bën përpara Shqipëria
Aktualitet 10:55 - 12 Shtator, 2020

PD demaskon Qeverinë/ 4 milionë euro për policinë politike të Ramës

Partia Demokratike ka publikuar fakte të reja për “Illyrian Guard”. Sipas PD-së policia “politike” e kryeminstrit Edi Ramës ka punësuar  mbi 500 persona, të cilët sipas...