Connect with Us

All posts tagged "fabrike"

Denoncim 19:54 - 27 Dhjetor, 2019

Një sindikatë për Arlindin dhe qorrat e tij

Prej disa ditësh, një sekt politik i njohur si “Organizata politike” , gjoja përfaqësuese e Qemal Stafës së dikurshëm apo idealeve të komunistëve të djeshëm, që...

Bota 08:51 - 8 Dhjetor, 2019

Zjarr i madh në një fabrikë/ Humbin jetën mbi 40 persona, dhjetëra të plagosur

Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer në një fabrikë në kryeqytetin indian të Delhit. Si pasojë e zjarrit kanë humbur jetën më shumë se 40 persona...

Kronika 13:38 - 19 Nentor, 2019

Prodhonte produkte ushqimore në kundërshtim me ligjin/ Arrestohet pronari i fabrikës

Vijon operacioni policor i koduar “Fermentimi”, kundër informalitetit, për goditjen e veprimtarisë së kundërligjshme të prodhimit të produkteve ushqimore. Kapet dhe ndalohet nga shërbimet e PKK...

Aktualitet 13:40 - 31 Maj, 2017

Helmimi i vajzave në fabrikë/Majlinda Bregu e revoltuar: Lini për një moment fushatën elektorale!

Deputetja Majlinda Bregu ka reaguar për lajmin e mëngjesit të sotëm, ku 11 vajza dhe gra u helmuan në një fabrikë këpucës në Krujë. Bregu shkruan...

Aktualitet 12:03 - 31 Maj, 2017

Shkon në 11 numri i grave të helmuara në fabrikën e këpucëve/Policia: Ja çfarë ka ndodhur

Policia e Durrësit jep detaje pas incidentit të ndodhur në një fabrikë këpucësh në Fushë-Krujë ku disa punonjëse mbetën të helmuara. Sipas policisë, janë 11 gra...

Aktualitet 14:15 - 22 Prill, 2017

MASHTRIMI/”Nike” dhe “Adidas” i prodhojnë shqiptarët, kjo është fabrika

Policia e Kosovës mbrëmjen e djeshme pas informacioneve të marra në rrugë operative, ka arritur të zbulojë një fabrikë që falsifikonte këpucët sportive. Në këtë fabrikë...

Aktualitet 23:50 - 30 Korrik, 2016

Tesla hap fabrikë gjigande të prodhimit të makinave në Nevada

Tesla ka hapur një fabrikë të madhe në shkretëtirën e Nevadës, ndërtimi i së cilës ka kushtuar 5 miliardë dollarë. Fabrika ka kapacitet për të dyfishuar...

Bota 09:23 - 14 Maj, 2015

Filipine, zjarr në fabrikë, 72 të vdekur

Së paku 72 njerëz kanë vdekur nga zjarri në një fabrikë këpucësh në kryeqytetin e Filipineve, Manila. Shumica e trupave që janë gjetur deri më tani,...