Connect with Us

All posts tagged "eva blushi"

Ekskluzive/ Dalin hapur, Ben Blushi, Vjollca Hoxha dhe pronarët e inceneratorëve themelojnë kompani në Tiranë
Denoncim 18:12 - 30 Maj, 2021

Ekskluzive/ Dalin hapur, Ben Blushi, Vjollca Hoxha dhe pronarët e inceneratorëve themelojnë kompani në Tiranë

Tani nuk ka më asgjë nën sipërfaqe, apo të kamufluar me kompani që vijnë nga jashtë me pronarë shqiptarë që blejnë Lori Kafe, apo subjekte të...

Dy “dashnorët” e inceneratorëve
Politikë 10:22 - 24 Tetor, 2020

Dy “dashnorët” e inceneratorëve

Opozita, prej gati 10 ditësh ka përvetësuar një kauzë mediatike, atë të denoncimit të PPP-së, koncesionit të inceneratorëve. Koncesion për tre inceneratorë, ku përfshihen Elbasani, Fieri...

Politikë 15:12 - 23 Tetor, 2020

Denoncimi i Ylli Rakipit, dhe historia e inceneratorëve me Ben Blushin

Ylli Rakipi, është drejtuesi i parë televiziv i cili ka mbajtur një qëndrim të fortë kundër inceneratorëve, kjo që në vitin 2017. Ditën e martë, Zoti Rakipi...

Dy “dashnorët” e inceneratorëve
Aktualitet 11:46 - 17 Tetor, 2020

Zbulohen dokumentet që “fundosin” Ben Blushin/ Ortak me pronarët e inceneratorëve

Prej diss muajsh CNA.al ka denoncuar një dosje të plotë në lidhje me koncesionin e inceneratorëve në Shqipëri, e cila duket të jetë një prej aferave...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
Denoncim 18:32 - 11 Tetor, 2020

DENONCIMI-Beni Blushi nuk kthen 100 mijë eurot që kërkoi me urgjencë/ U derdhën në emër të vëllait

Ben Blushi, është politikani më i akuzuar dhe më i denoncuar në Ambasadën e SHBA në Tiranë për zullumet që ka bërë në kohën që ka...

Denoncimet në ambasadën e SHBA/ Biznesi kundër Ben Blushit dhe Top Channel
Politikë 11:10 - 11 Tetor, 2020

Akuzat e forta të Bashës/ Ja kush është pronari i medias në ortakëri me inceneratorët

Lulzim Basha dje ka folur publikisht në lidhje me inceneratorët, ka bërë edhe ironi duke thënë se mund t’ju binin levat mediave në transmetim live, apo...

English 15:08 - 18 Shtator, 2020

Who wants to save the notary of the Ben Blushi’s scandal?!

A few months ago, CNA.al reported official data on a fortune of almost 500 million Lek in the city of Korça, bought by former politician Ben...

Aktualitet 15:05 - 18 Shtator, 2020

Një përgjigje për avokatin e tij/ Pse i intereson opinionit publik e vërteta e Ben Blushit

Avokati i Ben Blushit, Lulzim Alushaj, në një qëndrim të tij dhënë gazetares së BIRN, Aleksandra Bogdani ka thënë se pyetjet e shtruara prej saj nuk...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
Aktualitet 12:03 - 3 Shtator, 2020

Dokumentet ekskluzive/ Ben Blushi kallëzohet penalisht për shtëpinë në Dardhë

Ish-politikani Ben Blushi, bashkëshortja e tij Eva Blushi dhe ish-drejtoresha e Kadastrës në Korçë, Nada Bandilli, janë kallëzuar penalisht për përfitimin e një pasurie dhe ndërtimin...

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit
Denoncim 17:42 - 30 Gusht, 2020

Dy dokumentet që lidhin pronarët e inceneratorëve me Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur një hetim në lidhje me koncesionet e inceneratorëve në Shqipëri. SPAK ka thënë që po...

Rihapet dosja e grabitjes së tokave në Dhërmi/ Blushi intimidon prokurorin?
English 09:17 - 29 Gusht, 2020

Exclusive- The counterfeiting scandal/Criminal charges against Ben Blushi’s daughter and his notary

After the denunciations in recent weeks regarding Ben Blushi and his assets of hundreds of thousands of euros, declared for only 30 thousand euros in the...

Politikë 11:22 - 27 Gusht, 2020

Dosja e inceneratorëve/ A do të hetojë SPAK edhe bashkëshorten e Ben Blushit?

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur një hetim në lidhje me koncesionet e inceneratorëve në Shqipëri. SPAK ka thënë që po...

Politikë 12:44 - 20 Gusht, 2020

Ekskluzive-Dokumenti/ Eva Blushi: Ik nga notere se po më sulmojnë

Noterja Eva Blushi, bashkëshortja e ish-deputetit Ben Blushi, ka dorëzuar dorëheqjen e saj nga detyra. CNA.al ka siguruar dokumentin, i cili mban datën 8 gusht 2020,...

Videot skandaloze të kryegjyqtares/ Ministrja Gjonaj: Të merren masat, të hetohet gjendja pasurore
Denoncim 12:47 - 16 Gusht, 2020

Etilda Gjonaj përballë faktit/ Pse po hesht për firmën e falsifikuar në pronën e Blushit

Ministria e Drejtësisë është vënë përballë provave me falsifikimin e firmës së vajzës së Ben Blushit në vitin 2015, në zyrën e noteres Violeta Sulkaj. Investigimi...

Eva Blushi’s resignation dosn’t justify notary Violeta Sulkaj, caught in forgery
English 09:14 - 15 Gusht, 2020

Eva Blushi’s resignation dosn’t justify notary Violeta Sulkaj, caught in forgery

Eva Blushi, notary in Tirana has submitted to the Ministry of Justice the request to resign from her post. This fact was reported two days agoy...

Skandali me inceneratorët/ Berisha: Ben Blushi i lidhur me këtë grup mafioz
Lajme 21:47 - 14 Gusht, 2020

Aferat korruptive që nuk i zhbën dot letra e Ben Blushit

Nga Hashtag.al Prej disa kohësh, në drejtim të ish-deputetit të PS-së, tani drejtor i Top Channel, Ben Blushi, ka pasur akuza të rënda për afera korruptive....

Politikë 10:19 - 14 Gusht, 2020

Dorëheqja e Eva Blushit nuk shfajëson noteren Violeta Sulkaj, kapur në falsifikim

Eva Blushi, notere në Tiranë ka dorëzuar pranë ministrisë së Drejtësisë kërkesën për dorëheqje nga detyra e saj. (Lexo këtu) Këtë fakt e raportoi dje CNA.al...

Disa pyetje për ‘avoketërit’ e Ben Blushit
Politikë 21:01 - 13 Gusht, 2020

Ekskluzive-Denoncimi në CNA.al/ Gruaja e Ben Blushit dorëzon licensën e noterit

Pas denoncimit të bërë në CNA.al disa ditë më parë, ku me dokumenta ekskluzive dhe duke verifikuar një kontratë noteriale të vajzës së ish-deputetit Ben Blushi,...

Pasuri e çmendur, grabitje pronash nga Korça në Vlorë, e falsifikim firme/ Kur do të flasë Ben Blushi për skandalet e tij?
Denoncim 10:49 - 7 Gusht, 2020

Skandali-/ Ben Blushi bëri vajzën pronare duke i falsifikuar firmën (fakte dhe dokumente)

Ish-deputeti socialist dhe ish-kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, sot drejtor i Top Channel, është përfshirë në një skandal. Falsifikohet firma e vajzës së tij në transaksionin...

SPAK heton deputetin socialist/ Po Ben Blushin?
Politikë 11:58 - 5 Gusht, 2020

Ekskluzive-Zbulohen të tjera dokumente/ Si gënjeu Ben Blushi për pronën 500 milionëshe, vjehrri e nxjerr “zbuluar”

CNA.al dje për herë të parë ka publikuar dokumentet në lidhje me një pasuri e cila me vlerën e tregut shkon rreth 500 milionë lekë, ndërkohë...

Pasuri e çmendur, grabitje pronash nga Korça në Vlorë, e falsifikim firme/ Kur do të flasë Ben Blushi për skandalet e tij?
Denoncim 13:32 - 20 Korrik, 2020

Babëzia e Ben Blushit nuk njeh kufi/ Zhvat edhe tre mijë metër katror tokë në Dhërmi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit bashkëshortja e Ben Blushit, Eva Blushi ka marrë një sipërfaqe prej 3 mijë...

The corrupt concessions that are disqualifying the prosecutor/Mirel Mërtiri connections with the prosecution
Politikë 13:09 - 22 Qershor, 2020

Kush është Mirel Mërtiri, njeriu i inceneratorëve, ortaku i Ben Blushit, i dënuar nga gjykatat

Ditët e fundit në disa media në Shqipëri, përfshirë këtu edhe CNA.al, u publikuan materiale, të cilat vinin nga raportimet e mediave në Zimbabve, për një...

Patozi flet për paktin e fshehtë Rama-Basha/ Ja pse e kundërshton Meta
Politikë 13:12 - 20 Qershor, 2020

Inceneratorët, koncesioni korruptiv që fillon tek Ilir Meta, shkon tek Edi Rama dhe përfundon tek Lulzim Basha

Një aferë koruptive e shumë denoncuar. mediat e ndryshme në Shqipëri kanë nxjerrë dhjetëra fakte sesi qeveria shqiptare nëpërmjet ministrit të Ilir Metës në qeverinë “Rama...