Connect with Us

All posts tagged "eva blushi"

English Edition 15:03 - 25 Prill, 2020

Scandal/ Full scheme unveiled: How incinerator owners, pay Top Channel shareholders

In two days in a row, CNA.al has brought a full investigation, regarding a sale-purchase transaction in Albania, on a company owned by the owners of...

English Edition 14:57 - 25 Prill, 2020

Exclusive documents/ Klodi of incinerators and Ben Blushi, buy “Lori Coffee” company

One of the first and most powerful brands in Albania has changed owner. “Lori Coffee”, will no longer be owned by Vjollca Hoxha and the heirs...

English Edition 13:00 - 25 Prill, 2020

Exclusive document/ Klodi’s partnership of incinerators with Ben Blushi revealed

An official document provided by CNA.al in Bulgaria, has revealed the partnership of Klodi Zoto, the Albanian boss of the black business of Integrated Technology Service,...

Politikë 13:52 - 10 Prill, 2020

Skandali/ Qeveria 50 milion euro kompanive pa asnjë lek

Janë dy raste flagrante. Dy koncesione, PPP, të dhëna nga qeveria në lidhje me inceneratorët e Elbasanit dhe të Fierit. Jo për faktin se plehrat dhe...

Lajme 18:56 - 8 Prill, 2020

Hakmarrja e Ben Blushit/ Top Channel largon gazetarin Klodian Tomorri

Disa javë më parë, CNA.al publikoi një dokument ekskluziv i cili vinte nga Hungaria, ku një kompani EM Capital Group ishte themeluar në Sofje dhe më...

Politikë 15:25 - 6 Prill, 2020

Skandali-Nga pronarët e mediave tek kompanitë off shore/ Skema e plotë e koncesionit të inceneratorëve, emrat e përfshirë

Koncesione, Partneritete Publik-Privat, tendera, korrupsion, skandale, akuza të pafundme janë hedhur në lidhje me një grup biznesmenësh dhe qeverinë shqiptare për përpunimin e mbetjeve, e cila...

Politikë 10:13 - 4 Prill, 2020

Foto ekskluzive/ Ben Blushi kapet me ortakun e inceneratorëve dhe Vjollcës

Disa investigime të njëpasnjëshme, një dosje e plotë në lidhje me ortakërinë e aksionerëve të Top Channel me kompaninë e inceneratorëve. Nuk do të kishte asnjë...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Politikë 12:59 - 16 Mars, 2020

Bashkëshortja e Ben Blushit aksionere në katër biznese/ Etilda Gjonaj hesht për licensën e noteres Eva Blushi

Ministria e Drejtësisë refuzoi të përgjigjet nëse ka marrë masa për licencën e Eva Blushit, pas dyshimeve për përfshirjen e saj në shkelje ligjore, ndërkohë që...

Lajme 15:55 - 13 Mars, 2020

Baxhanaku i Ben Blushit anëtar i Gjykatës së Lartë

Sot në institucionin e presidencës është zhvilluar ceremonia e betimit të tre anëtarëve të rinj të Gjykatës së Lartë, përkatësisht, Sokol Sadushaj, Ilir Panda dhe Ervin...

Politikë 16:15 - 22 Shkurt, 2020

Investigimi i CNA.al për shkeljet e noteres/ Berisha flet për “veprimtarinë kriminale” të Blushit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas investigimit të CNA.al, ku u nxorën në pah shkeljet e Eva Blushit, bashkëshortes së drejtorit të Top Channel Ben Blushit....

Politikë 11:42 - 22 Shkurt, 2020

SPAK do marrë në hetim familjen Blushi?!

Në 16 shkurt 2020, CNA.al me dokumente ekskluzive ka treguar sesi ish-politikani Ben Blushi, ka përfituar një pronë në një nga zonat më të preferuara për...

Lajme 09:27 - 21 Shkurt, 2020

E vërteta për Top Channel, Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Në një nga flet-rrufetë e tyre on-line aksionerja e Top Channel dhe ortakja në biznesin e kafesë me pronarët e inceneratorëve, ka reaguar duke pretenduar se...

Politikë 14:04 - 20 Shkurt, 2020

Ekskluzive-Zbulohet gazetari oligark që ia kalon edhe Alfred Pezës

Media shqiptare ka prodhuar politikanë, shkrimtarë, botues, biznesmenë, lloj e soj individësh. Një nga produktet e dala nga media, janë oligarkët e saj. Janë miliarderët e...

Politikë 12:08 - 20 Shkurt, 2020

Luli, mos fol ti

Prej më shumë se një jave, CNA.al vijon publikimin e detajeve të një skandali, në lidhje me kompaninë e koncesionit të inceneratorëve, për të cilat çuditërisht,...

Politikë 11:47 - 19 Shkurt, 2020

Sa lekë ka paguar Eva Blushi për blerjen e Lori Kafesë?

Bashkëshortja e Ben Blushit, drejtorit të TV “Top Channel”, Eva Blushi është një ndër ortakët e kompanisë bullgare “EM Capital Group”, që ka blerë 51% të...

Lajme 13:56 - 18 Shkurt, 2020

Detajet e reja/ Dokumentet që zbulojnë përqindjen e aksioneve të Ben Blushit me kompaninë e inceneratorëve

Me datën 12 shkurt 2020, CNA.al publikoi një dokument zyrtar, të siguruar në Bullgari nëpërmjet të cilit del zbuluar ortakëria e Klodian Zotos , bosit shqiptar...

Lajme 10:27 - 18 Shkurt, 2020

Noterja në skandal/ Zbulohen katër bizneset e bashkëshortes së Ben Blushit

Eva Blushi, bashkëshortja e ish-deputetit Ben Blushi, sot drejtor i televizionit kombëtar Top Channel, njëkohësisht me profesionin e noteres rezulton edhe aksionere jo vetëm në një...

Lajme 10:24 - 17 Shkurt, 2020

Zbulohet biznesi i dytë i Ben Blushit me Vjollca Hoxhën

Kush mendoi se Ben Blushi me largimin e tij nga politika, pas dështimit me LIBRA-n, do të dështonte edhe në biznes, ka menduar gabim. Në politikë,...

Lajme 13:22 - 15 Shkurt, 2020

Investigimi i CNA.al zbulon skandalin/ Skema e plotë e lidhjeve qeveri-media-oligarkë

Në dy ditë rradhazi, CNA.al ka sjellë një investigim të plotë në lidhje me një transaksion shit-blerjesh në Shqipëri, të një kompanie në pronësi të pronarëve të Top...

Politikë 10:27 - 15 Shkurt, 2020

Noterja në skandal/ Ortakëria me Vjollca Hoxhën dhe Klodët e inceneratorëve

Nuk është e panjohur për opinionin publik, një personazh i shumë akuzuar nga politika, që prej disa kohësh ushtron profesionin e noteres. Një emër që politika...

Politikë 11:42 - 12 Shkurt, 2020

Ekskluzive dokumenti/Zbulohet ortakëria e Klodit të inceneratorëve me Ben Blushin

Një dokument zyrtar i siguruar nga CNA.al në Bullgari ka nxjerrë zbuluar ortakërinë e Klodi Zotos , bosit shqiptar të biznes-gropës së zezë të “Integrated Technology...

top story plagjiaturat
Politikë 11:24 - 27 Korrik, 2019

E rrallë/ Berisha heq postimin kundër bashkëshortes së Ben Blushit dhe kandidates për Gjykatën e Lartë

Ish kryeministri Sali Berisha denoncon pothuajse çdo ditë skandale të ndryshme, duke iu referuar qytetarit dixhital. Dje Berisha ka postuar një informacion nga qytetari dixhital në...