Connect with Us

All posts tagged "eurodeputetet"

parlamenti evropian
Bota 14:52 - 11 Shkurt, 2020

Eurodeputetët pro propozimeve për reformimin e negociatave të anëtarësimit

Propozimet e fundit të Komisionit Europian për reformimin e procesit të anëtarësimit janë përshëndetur nga deputetët e Parlamentit Europian. Ato shihen si urë për çeljen e...

Aktualitet 21:50 - 28 Shkurt, 2019

Akuzat ndaj eurodeputetëve/ Kryemadhi: Kanë bërë pazare me Shqipërinë

E ftuar sot në emisionin “Të Pa Ekzpozuarit” në News 24, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi hodhi disa akuza ndaj ndërkombëtarëve për pazare për të shtyrë...

Aktualitet 20:46 - 28 Shkurt, 2019

Mediu zbulon ç’thanë eurodeputetët për dosjen e Vangjush Dakos

Aleati i Lulzim Bashës, Fatmir Mediu i qenë prezent në studion e lajmeve në “Ora News” ka komentuar takimin e djeshëm me eurodeputetët. Sipas Mediut, eurodeputëtet...

pollo kunder bashes
Aktualitet 16:03 - 28 Shkurt, 2019

Pollo kundër Bashës?/ Deklaratat e eurodeputetëve me qëllim të mirë

Ish-deputeti i PD-së, Genc Pollo, ka komentuar deklaratat e bëra ditën e sotme nga eurodeputetët e PE-së, të cilët ditën e djeshme zhvilluan disa takime me...

partia demokratike tirane
Aktualitet 12:09 - 28 Shkurt, 2019

Eurodeputetët “shuplakë” Opozitës/ PD reagon me tone të forta

Deklaratat e deputetëve të Parlamentit Evropian kanë ngjallur pakënaqësi dhe reagime tek Opozita. Pas reagimit të kryetares së LSI Monika Kryemadhi dhe anëtarit të kryesisë së...

akuzat e lsi
Aktualitet 11:57 - 28 Shkurt, 2019

LSI sulmon eurodeputetët/ ‘Opozita nuk do të lëviz nga rruga”

Anëtari i kryesisë së LSI -së Petrit Vasili ka lëshuar akzua të rënda ndaj grupit të eurodeputetëve që ndodhen në Tiranës. Pas konferencës, ku eurodeputetët njëzëri...

pas bashes eurodeputetet takim me bashen
Aktualitet 18:17 - 27 Shkurt, 2019

Pas takimit me Bashën dhe Kryemadhin/ Eurodeputetët zbarkojnë në zyrën e Ramës

Pasditen e sotme u zhvillua një takim mes kreut të opozitës, Lulzim Basha, dhe aleatëve të tij, me shtatë eurodeputetët e PE-së në zyrat e BE-së...

pas bashes eurodeputetet takim me bashen
Aktualitet 17:39 - 27 Shkurt, 2019

Pas takimit me eurodeputetët/ Basha tregon çfarë do të bëjë opozita

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një prononciom për mediat, pas takimit me eurodeputetët, është shprehur se i ka shpjeguar miqve ndërkombëtarë situatën në të cilën...

Aktualitet 16:25 - 27 Shkurt, 2019

Basha dhe Kryemadhi thërriten me urgjencë/ Eurodeputetët iu tërheqin veshin?

Kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi po zhvillojnë një takim me delegacionin e PE-së në zyrat e BE-së në Tiranë. Mësohet...

Aktualitet 18:13 - 26 Qershor, 2018

Eurodeputetët letër qeverive të BE-së/ Të hiqen vizat për Kosovën

Një grup eurodeputetësh iu kanë drejtuar me anë të një letre qeverive të shteteve të Bashkimit Evropian ku kërkohet ndër të tjera edhe liberalizimi i vizave...

be reagon per vendimin e opozites
Aktualitet 16:10 - 26 Qershor, 2018

Hapja e negociatave të Shqipërisë/ Eurodeputetët letër KE

Dy ditë nga vendimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE, kanë reaguar nëpërmjet një letre eurodeputetët. Mësohet se në zyrën e kreut të Këshillit...

Kryesore 14:05 - 13 Shkurt, 2018

Deklaratat e Ramës në tryezën e eurodeputetëve/ “Për ditëlindje, të kam sjellë verë, jo hashash”

Në mbledhjen e Komitetit të Stabilizim–Asociimit, përfaqësuesit e opozitës u përqëndruan tek ajo që e quajnë përgjegjësia e kryeminsitrit Rama për çështjen e kanabisit. Ata sollën...

Aktualitet 18:28 - 25 Prill, 2017

Andi Bushati: Çfarë ndodh nëse nuk arrihet marrëveshje me zyrtarët e PE, do kalohet në …!

Analisti Andi Bushati ka komentuar situatën e rënduar politike në vend dhe vizitën e dy zyrtarëve evropianë për zgjidhjen e ngërçit. Sipas analistit Bushati, premisat për...

Aktualitet 08:18 - 2 Qershor, 2016

Dy eurodeputetë kërkojnë ndalimin e perspektivës europiane të Kosovës

Eurodeputetja franceze nga Fronti Kombëtar i Francës, anëtare e “Europe of Nations and Freedom Group”, Dominique Bilde, dhe eurodeputeti francez me po këtë përkatësi partiake e...

Aktualitet 09:35 - 20 Maj, 2016

Basha takon eurodeputetët/ Shqetësimi ynë është zbatimi i ligjeve, qeveria fle në një shtrat me mafien

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një takim me eurodeputetët Knut Fleckenstein dhe Eduard Kukan,. Në një deklaratë për mediat, pas...

Aktualitet 19:08 - 12 Prill, 2016

Pagat e eurodeputetëve, diferencime të mëdha/ Kryesojnë italianët

Ka diferenca të mëdha mes pagave të eurodeputetëve dhe shpenzimeve në mbarë BE-në, e disa vende, sipas “Euronews”-it, i paguajnë përfaqësuesit e tyre në Parlamentin Europian...

Aktualitet 09:19 - 26 Mars, 2015

Eurodeputetët përplasen për Shqipërinë, Brok dhe Fleckenstein qëndrime të kundërta për çështjen “Doshi”

Zyrtarët e institucioneve të Brukselit vijojnë të përplasen dhe të mbajnë qëndrime të kundërta për zhvillimet politike në Shqipëri. Në ditën e dytë të seminarit të...