Connect with Us

All posts tagged "euro"

Ekonomi 08:44 - 7 Janar, 2021

Banka e Shqipërisë do të rinisë këtë vit ankandet për blerjen e euros

Banka e Shqipërisë do të rifillojë këtë vit ankandet e blerjes së valutës, në funksion të menaxhimit të rezervës valutore. Për këtë qëllim janë planifikuar 14...

Grabitet banesa e ish-kreut të Tatimeve në Elbasan
Kronika 12:39 - 2 Nentor, 2020

Grabitet banesa e ish-kreut të Tatimeve në Elbasan

Një banesë në Kuqan të Elbasanit është grabitur gjatë mbrëmjes së djeshme. Bëhet me dije se është grabitur banesa e ish-kreut të Tatimeve në Elbasan, Hyqmet...

Kronika 09:12 - 22 Tetor, 2020

Qarkullonte me armë zjarri dhe me euro me vete/ Arrestohet 29-vjeçari në Tropojë

Strukturat e DVP Kukës, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Tropojë, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes...

Bashkimi i energjetike Shqipëri-Kosovë/ Berisha: Projektin e pengoi miku i ngushtë i Zografit Bis
Politikë 23:13 - 29 Shtator, 2020

“Në Shqipëri eurot hyjnë me kamiona”/ Berisha zbulon faturën e hashashit shqiptar

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë një denoncim të fortë mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për ndërtimin e kullave në Tiranë. Berisha tha se në Shqipëri...

Kronika 11:44 - 11 Shtator, 2020

Shkatërrohen 4 grupe shqiptare/ Trafikonin kokainë nga Shqipëria në Parma

Policia italiane ka arrestuar katër grupe kriminale shqiptare, të cilët kryenin trafik kokaine dhe marijuane nga Shqipëria drejt Parmës. Ky lajm është bërë i ditur nga...

Kronika 13:16 - 7 Shtator, 2020

Video-Sekuestrohen 60 mijë euro dhe bizhuteri floriri/ Në pranga 48-vjeçari

Policia Kufitare në Durrës, ka bërë të mundur parandalimin e një rasti të tentativës së kontrabandës me mallra që paguhet akcizë dhe të mos deklarimit të...

Ekonomi 15:01 - 25 Gusht, 2020

Mbarojnë efektet sezonale/ Rriten të gjitha valutat në vend

Monedha e përbashkët ka kërcyer mbi 124 lekë ditën e sotme, për herë të parë që na mesi i muajit korrik, teksa efektet sezonale, ndonëse këtë...

Kronika 11:29 - 5 Gusht, 2020

Përfituan 38 mijë euro me anë të mashtrimit/ Shkon në 10 numri i të arrestuarve në Tiranë

Në vijim të operacionit policor të koduar “Transferta”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e krimeve kompjuterike, finalizuar një muaj më parë nga DVP Tiranë,...

Euro zbret në nivelin më të ulët që para fillimit të pandemisë/ Nënçmim i fortë i dollarit
Ekonomi 16:18 - 3 Gusht, 2020

Euro zbret në nivelin më të ulët që para fillimit të pandemisë/ Nënçmim i fortë i dollarit

Monedha e përbashkët ka shënuar një rënie të fortë sot në tregun e brendshëm valutor. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye...

Kronika 19:07 - 10 Korrik, 2020

500 euro për transportin e sirianëve/ Kapet në flagrancë 21-vjeçari

Finalizohet operacioni policor i koduar i koduar “Mengel”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit....

Ekonomi 13:26 - 8 Korrik, 2020

Vlerësimi i euros në mars me 7%, rriti stokun e borxhit të jashtëm me 300 mln euro

Nënçmimi sistematik i euros në tre vitet e fundit e ka ndihmuar qeverinë të administrojë kostot e borxhit të jashtëm. Një rikthim në vlerat e 130...

Udhëtonte drejt Turqisë me 20 mijë euro/ Kapet gruaja në Rinas
Kronika 11:22 - 7 Korrik, 2020

Drejt Turqisë me 20 mijë euro me vete/ Kapet gruaja në Rinas

Në vijim të kontrolleve të shtuara nga ana e Policisë Kufitare, për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, shërbimet e Policisë, në dalje të RSH-së, në aeroportin...

Akuzat e Bashës për fshehjen e viktimave/ Berisha tregon si po përdor Rama mjekët
Politikë 22:54 - 22 Qershor, 2020

Habit Sali Berisha/ “Në Shqipëri varrosen kamiona me euro në tokë”

“Në Shqipëri varrosen kamiona me euro në tokë”. Kështu deklaroi ish-kryeministri Sali Berisha opak më parë. Berisha tha në studion e Syri Tv se ka dëgjuar...

Borxhi publik/ Ministrja Denaj: Është rreth 80% por nuk kemi krizë
Ekonomi 21:58 - 18 Qershor, 2020

“Keni marrë 1.1 miliard euro borxh”/ Ministrja e Ramës përplaset me analistin

Ministrja e Ekonomisë, Anila Denaj e ftuar mbrëmjen e sotme në studion e “Open” ku po diskutohet  për situatën ekonomike nga pandemia, është gjendur ngushtë përballë...

Euro zbret në nivelin më të ulët që para fillimit të pandemisë/ Nënçmim i fortë i dollarit
Ekonomi 15:56 - 17 Qershor, 2020

Rritet euro dhe dollari/ Me sa u këmbyen sot

Në tregun e këmbimit valutor ditën e sotme euro dhe dollari kanë pësuar një rritje në raport me lekun krahasuar me një ditë më parë. Sipas...

Vrau shokun pasi u dehen/ Gjykata jep vendimin për dhëndrrin e Qazim Sejdinit
Kronika 14:02 - 16 Qershor, 2020

U kap me 500 mijë euro në portin e Durrësit/ Lihet në burg shoferi

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arest me burg”, për Andon Thanasin, shoferi i “thasëve” me euro të zbuluara në një kamion në Portin e Durrësit....

Kronika 09:06 - 16 Qershor, 2020

Tentoi të transferonte paratë në mënyrë të paligjshme/ Sekuestrohen në Kapshticë mijëra euro

Policia Kufitare në Kapshticë parandaloi një rast të tentativës për transfertë të parave në mënyrë të paligjshme. Shërbimet e Policisë Kufitare të Kapshticës, në bashkëpunim e...

Ekonomi 21:56 - 11 Qershor, 2020

Eurobondi rrit euron në tregun vendas, pasi bankat kanë blerë rreth 25% të borxhit të qeverisë

Monedha e përbashkët ka shënuar një rritje të lehtë vazhdueshme në tregun e brendshëm gjatë dy javëve të fundit. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë,...

Kronika 09:14 - 19 Maj, 2020

Kapen 30 mijë euro të padeklaruara/ Kapet malazezi në Portin e Durrësit

Policia Kufitare parandalon dhe godet dy raste të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Strukturat e DVKM Durrës, në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Krimit...

Ekonomi 15:05 - 29 Prill, 2020

Euro po i rikthehet niveleve të parakrizës Covid/ Me sa u këmbye sot

Tregu i këmbimit valutore është qetësuar tre javët e fundit, duke iu rikthyer gradualisht niveleve të fillimit të marsit, përpara se të niste kriza e paprecedentë...

Ekonomi 16:27 - 14 Prill, 2020

Java nis me rënie të fortë të euros dhe dollarit/ Me sa u këmbyen sot

E marta, që shënoi ditën e parë të punës së kësaj jave, ka nisur me një rënie të euros dhe dollarit në tregun vendas. Sipas kursit...

Ekonomi 13:59 - 7 Prill, 2020

Luhatje në tregun valutor/ Euro rritet sërish

Monedha e përbashkët ka shënuar rritje gjatë ditës së sotme, pas një jave radhazi në rënie të fortë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një...

Ekonomi 15:28 - 6 Prill, 2020

Qetësohet tregu valuator/ Bie sërish euro

Monedha e përbashket ka vijuar tendencën zbritëse edhe gjatë ditës së sotme në tregun e brendshëm. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, java u hap...