Connect with Us

All posts tagged "etilda gjonaj"

Kronika 15:52 - 27 Prill, 2020

Klodiana Lala i kthehet Gjonajt/ “Po luani me jetë njerëzish, kur t’ju bjerë çatia mbi kokë do jetë vonë”

Gazetarja Klodiana Lala, duke marrë shkas nga situata e krijuar në burgje nga përhapja e koronavirusit, ka sulmuar ministren e Drejtësisë Etilda Gjonajn dhe krerët e...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Politikë 12:59 - 16 Mars, 2020

Bashkëshortja e Ben Blushit aksionere në katër biznese/ Etilda Gjonaj hesht për licensën e noteres Eva Blushi

Ministria e Drejtësisë refuzoi të përgjigjet nëse ka marrë masa për licencën e Eva Blushit, pas dyshimeve për përfshirjen e saj në shkelje ligjore, ndërkohë që...

Politikë 23:10 - 9 Mars, 2020

Deklaratat e Gjonajt për emërimet në Kushtetuese/ Vasili “i përvishet” keq ministres

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka komentuar deklaratat e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, lidhur me emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Vasili pretendon se Gjonaj po vazhdon...

Politikë 16:41 - 9 Mars, 2020

Takimi me ambasadoren e SHBA dhe padia e Metës/ Gjonaj thumbon Presidentin

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka folur lidhur me padinë e ngritur nga presidenti, Ilir Meta, ndaj saj në SPAK për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Gjonaj...

Politikë 16:19 - 9 Mars, 2020

Drafti i Komisionit të Venecias/ Gjonaj paralajmëron se do dorëzojë argumenta të reja

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka folur për raportin paraprak të Komisonit të Venecas lidhur me “betejën” për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Ndonëse Venecia u shpreh...

Politikë 16:56 - 4 Mars, 2020

Meta e paditi për shpërdorim detyre/ Ambasadorja e SHBA takon Gjonajn

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka takuar ditën e sotme ambasadoren e SHBA Yuri Kim. Mësohet se Gjonaj dhe ambasadorja kanë diskutuar për rreth dy orë...

Politikë 21:13 - 27 Shkurt, 2020

“Me ngatërron me gjuhën e Monikës”/ Meta nuk ia përton Gjonajt

Presidenti, Ilir Meta, ka komentuar deklaratën e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj e cila tha se akuzat e Presidentit janë spektakël. Teksa e quan “falsifikatore”, Meta...

Politikë 17:32 - 27 Shkurt, 2020

“Duhet të japë llogari para drejtësisë”/ Bardhi “këshillon” Gjonajn: Bën mirë të gjesh avokat

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar pas deklaratës së ministres së drejtësisë, Etilda Gjonaj, e cila tha se akuzat e Metës janë “show...

Politikë 16:57 - 24 Shkurt, 2020

Gjonaj sfidon Metën/ Presidenca i përgjigjet me sekonda: Ti qofsh moj çupë!

Vetëm pak minuta më parë ka reaguar ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, për padinë që është ngritur ndaj saj nga presidenti Ilir Meta. Gjonaj deklaron se...

Politikë 12:13 - 24 Shkurt, 2020

Meta nuk humbet kohë/ Depoziton sot kallëzimin penal për Gjonajn

Presidenca ka njoftuar se sot presidenti Ilir Meta do të depozitojë personalisht në ora 13:00, në  Prokurorinë e Posaçme SPAK, kallëzimin penal për Ministren në detyrë...

Politikë 16:34 - 21 Shkurt, 2020

“E marra e Drejtësisë”/ Vasili “ultimatum” Gjonajt: Mbathja, i marri ta la në derë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas përgjigjes së ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj drejtuar presidentit Ilir Meta. Vasili i cili e cilëson ministren “e...

andi bushati opinion
Politikë 15:58 - 21 Shkurt, 2020

“Meta ka të drejtë”/ Andi Bushati zbulon çfarë fshihet pas përgjigjes së Etilda Gjonajt

Analisti Andi Bushati i jep të drejtë presidentit Ilir Meta, i cili pretendon se ka një tentatvië të mazhorancës për të kapur Gjykatën Kushtetuese. “Sipas fakteve...

Politikë 22:21 - 3 Shkurt, 2020

“Sherr” me ministret në Parlament?/ Gjonaj zbulon diskutimin përtej kamerave me Ramën

Në seancën e kaluar parlamentare u publikuan disa pamje, ku dukej se kryeministri Edi Rama ishte i nevrikosur dhe po i bërtiste ministreve të tij Etilda...

Politikë 16:59 - 26 Janar, 2020

Vizita e Dritan Dajtit te dentisti në Tiranë/ 7 deputetë kërkojnë interpelancë me Gjonajn

7 deputetë të opozitës kanë kërkuar interpelancë me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj për situatën në burgje. Kjo kërkesë vjen pas shkarkimit të Drejtorit e Policisë...

Politikë 18:46 - 25 Janar, 2020

Lirimi i Indrit Dokles/ Gjonaj “shuplakë” gjyqtares

Lajmi i lirimit të anëtarit të bandës së Durrësit Indrit Dokles bëri bujë në media, pasi ishte i dënuar me burgim të përjetshëm. Vendimin e gjyqtares...

Kronika 21:18 - 16 Janar, 2020

Lirimi i “të fortëve”/ Gjonaj “ngre në këmbë” Prokurorinë, SPAK-un, ONM-në, KPK-në dhe KLGJ-në

Lirimi i disa prej të dënuarve nga burgu për krime të rënda, duket se ka alarmuar të gjitha institucionet e drejtësisë. Raportohet se Ministria e Drejtësisë...

Vetingu 11:45 - 6 Janar, 2020

Ministrja e Ramës kërkoi “kokën” e tij/ Gjyqtari merr mbi 29 mijë euro dhuratë

Nën hetim nga Komisioni i Pavarur i Kuliafikimit, në këtë fazë është edhe gjyqtari i Fierit Ergys Selmani. Për gjyqtarin në fjalë, në Maj të viti...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Lajme 10:32 - 27 Dhjetor, 2019

Kërcënimi i kreut të Burgjeve/ Gjonaj: Do mbrohen nga struktura speciale “41 Bis”

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka folur lidhur me kërcënimin e drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismaili. Gjonaj theksoi se është krijuar një trupë e...

Politikë 20:50 - 19 Dhjetor, 2019

“SPAK fillon punën 1 vit pas ngritjes së KLGJ dhe KLP”/ Reagon ministrja Gjonaj

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj thotë se 1 vit nga ngritja e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë, SPAK dhe Gjykata e...

Kronika 17:04 - 31 Gusht, 2019

Regjimi 41 Bis/ Gati 20 qelitë e izolimit në burgun 313

Prokuroria e posaçme SPAK do edhe pak muaj që të nisë, por jo regjimi i ashpër 41 Bis, që do të vendosë në vështirësi burgosjen e...

Opinione 21:04 - 27 Gusht, 2019

Nga Lorenc Vangjeli/ Vjeshta e hidhur e ministres Etilda

Etilda Gjoni i ka të gjitha kredencialete mundshme për të qenë në qendër të vëmendjes. Eshtë e re, simpatike dhe në karrierë politike. Kjo trio cilësish,...

Politikë 22:01 - 26 Gusht, 2019

“Shpenzimet e luksit”/ Rudina Hajdari i del në krah Etilda Gjonaj

Kryetarja e Grupit parlamentar të PD-së, Rudina Hajdari, i ka dalë në mbrojtje ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj pas skandalit me faturat luksoze të shpenzuara në...

Politikë 21:44 - 26 Gusht, 2019

Nuk përmbahet Myslym Murrizi/ “Flejnë mbi euro të vjedhura, kërkojnë të dalin të “virgjër” me krevatin e Etildës”

Deputeti i opozitës parlamentare Myslym Murrizi ka reaguar për shpenzimet e luksit në hotel të ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj. Duke ironizuar lidhur me akuzat të...