Connect with Us

All posts tagged "etike"

Aktualitet 11:53 - 17 Maj, 2019

“A e di çfarë është etika?”/Pasi shtroi iftar për 310 njerëz, reperi shqiptar akuzohet nga komentuesit

Reperi i njohur shqiptar Capital T, ka bërë një gjest të mirë ditën e djeshme, ku shtroi iftar për 310 persona në strehimoren në menaxhim të...

Sociale 17:14 - 5 Tetor, 2015

MAS verifikon dyshimet per Abetaren: fjalët jo etike, jo pjesë e teksteve shkollore

Ministria e Arsimit dhe Sportit sqaroi sot opinionin publik lidhur me një imazh të shpërndarë në rrjetet sociale, ku thuhet se, ilustrohet një faqe nga një...

Aktualitet 11:51 - 27 Mars, 2015

95 vjetori i Kuvendit/ Meta: Duhet një etikë e re parlamentare

Kreu i Kuvendit, gjatë fjalës së tij, në 95 vjetorin e krijimit të parë të Parlamentit, kërkoi që fjala në Kuvend të mos keqpërdoret dhe se...