Connect with Us

All posts tagged "ervin salianji"

Politikë 15:01 - 9 Shkurt, 2021

Video me armë/ Militanti i ‘flaktë’ i LSI bën të fortin në Korçë, Meta i shkon në shtëpi

Paritë politike e kanë zakon të mbledhin ‘të fortët’ rreth vetës, si garanci për votat në zgjedhje. Duket se ky është dhe rasti i partisë së...

Politikë 17:01 - 5 Shkurt, 2021

Ekskluzive/ Salianjin e dëbojnë nga mbledhja e strukturave

Përplasje të ashpra që kanë çuar deri në kërkesën që Ervin Salianji të largohet nga mbledhja e strukturave të bazës në grupseksionin e PD në Pojan...

Politikë 20:41 - 2 Shkurt, 2021

Ekskluzive/ Ja kandidatët e PD-së dhe surprizat në qarkun Korçë

Lulzim  Basha duket se ka filluar t’i japë dorën e fundit listave të kandidatëve për deputetë pas shumë reagimesh dhe debatesh në lidhje me personazhe apo...

Foto- Ervin Salianji nuk ndalet/ Rrezikohn jetën e qindra banorëve në qarkun e Korçës
Aktualitet 15:26 - 2 Shkurt, 2021

Foto- Ervin Salianji nuk ndalet/ Rrezikon jetën e qindra banorëve në qarkun e Korçës

Ervin Salianji nuk di të ndalet. Jo për zotësi dhe aftësi të veçanta, por për “krimin” që kryen çdo ditë në qarkun e Korçës. Ndonëse i...

Analiza e qarqeve/ Pse lista Basha ska më vende?!
Politikë 20:28 - 25 Janar, 2021

Përplasjet/ Çfarë po ndodh me listën e PD në Korçë, kush janë pretendentët

Qarku i Korçës duket se do të jetë një nga më të vështirët në përzgjedhjen që do të bëjë Lulzim Basha. Kështu ishte edhe me emërimin...

“Isha më i vlerësuari i anëtarësisë”/ Si i gënjeu Salianji publikisht demokratët, ja shifrat e KQZ-së
Politikë 17:28 - 25 Janar, 2021

“Babalja i Lulit” përdor mediat për të sulmuar Sahit Dollapin

Lufta brenda Partisë Demokratike duket se po kalon në një tjetër stad. Mesa duket intrigat e brendshme dhe beteja për të kapur vende deputetësh tashmë janë...

Satire Politike 12:52 - 24 Janar, 2021

Qerosi shtron drekën me Spahon/ Fjalimi i tij epik

Ka ndodhur ashtu siç pritej! Lideri elektoral i opozitës pas marrëveshjes Mona-Basha ka filluar fushatën. Një fushatë e ethshme në Korçë e drejtuar nga Berti Qerosi,...

Politikë 12:59 - 20 Janar, 2021

Çfarë përfaqëson Edmond Spaho për Korçën

Ditën e djeshme, Ervin Salianji, deputeti “Babale” i Lulzim Bashës dhe njeriu i videos famoze me G.D., në parlament ka prezantuar Edmond Spahon si drejtues të...

Politikë 12:43 - 22 Nentor, 2020

Faktet/ Cila është e dashura sekrete e Salianjit?

Ish-deputeti Ervin Salianji ka folur për herë të parë për jetën private. Gjatë një sfide në “Shiko kush luan” për të hapur petat e byrekut, Salianji...

“U ngrit një komitet për të skualifikuar çunin e Fahriut”/ Rama sulmon komisionin “Ruli”
Aktualitet 16:25 - 14 Nentor, 2020

“U ngrit një komitet për të skualifikuar çunin e Fahriut”/ Rama sulmon komisionin “Ruli”

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar ashpër komisionin e ngritur nga PD për pqërzgjedhjen e kandidatëve. Nga Vlora, Rama tha se u ngrit një komitet i tërë...

Grida Duma, the “withered flower” because of the scandals/Unanswered questions from the murder of Artan Santo, to the dirty sms with Salianji
English 14:40 - 8 Nentor, 2020

Grida Duma, the “withered flower” because of the scandals/ Unanswered questions from the murder of Artan Santo, to the dirty sms with Salianji

A day ago, CNA.al published a material with some public questions on very controversial issues in the public, addressed to the former PD MP, Grida Duma,...

Duma paralajmëron Ramën/ Çfarëdolloj gjëje të bësh, nuk e ndalon dot rotacionin politik
Politikë 12:17 - 8 Nentor, 2020

Grida Duma, “lulja e vyshkur” nga skandalet/ Pyetjet pa përgjigje nga vrasja e Santos tek sms-të me Salianjin

Një ditë më parë CNA.al, publikoi një material me disa pyetje publike për çështje mjaft të diskutueshme në opinion, drejtuar ish-deputetes së PD-së, Grida Duma, një...

Satire Politike 13:15 - 28 Tetor, 2020

Protestë nga demokratët e Korçës/ Bashkë me Salianjin duam edhe Gridën

Përjashtimi i Ervin Salianjit nga komisioni “Ruli-Luli”, nuk është pritur mirë nga demokratët e Korçës, të cilët kanë filluar protestën. Një ditë më parë, një grusht...

Tërbimi në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën
Politikë 11:54 - 28 Tetor, 2020

“Tërbimi” në Korçë/ Salianji kërcënon Lulzim Bashën

Ish-deputeti Ervin Salianji, pasi u përjashtua nga lista e kandidatëve për deputetë nga komisioni “Ruli-Luli”, ka filluar një lëvizje kundër Lulzim Bashës. Një ditë më parë,...

Katër gënjeshtrat e Ervin Salianjit/ Humbi qarkun, bashkinë, komunën dhe fshatin e tij
Politikë 10:45 - 28 Tetor, 2020

Katër gënjeshtrat e Ervin Salianjit/ Humbi qarkun, bashkinë, komunën dhe fshatin e tij

Ish-deputeti Ervin Salianji, i përjashtuar nga komisioni Ruli-Luli ka reaguar fort ditët e fundit në lidhje me largimin e tij nga listat zyrtare. Për më tepër...

“Isha më i vlerësuari i anëtarësisë”/ Si i gënjeu Salianji publikisht demokratët, ja shifrat e KQZ-së
Politikë 12:10 - 25 Tetor, 2020

“Isha më i vlerësuari i anëtarësisë”/ Si i gënjeu Salianji publikisht demokratët, ja shifrat e KQZ-së

Ish-deputeti i videos skandaloze në Parlament dy vite më parë Ervin Salianji ka reaguar pas qëndrimeve bëra publike nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në PD,...

Zbulohet gënjeshtra tjetër/ Basha propozoi Besart Kadinë për deputet
Politikë 21:49 - 23 Tetor, 2020

Procesi farsë i përzgjedhjes së kandidatëve/ Si u tall Basha me Salianjin & Co

Sot në mbrëmje Lulzim Basha pas reagimeve të forta të disa kandidatëve dhe publikimeve nga dje në media të emrave të skualifikuar, ka publikuar dy lista...

Eleminimi me 5 vota i Salianjit/ Nishani i jep “kurajo”: I takon institucioneve të tjera për të përcaktuar listën përfundimtare
Politikë 15:45 - 23 Tetor, 2020

Eleminimi me 5 vota i Salianjit/ Nishani i jep “kurajo”: I takon institucioneve të tjera për të përcaktuar listën përfundimtare

Eleminimi me 5 vota i ish deputetit Ervin Salianji nga komisioni i Partisë Demokratike për listën elektorale, është komentuar edhe nga ish presidenti Bujar Nishani. Nishani...

Riciklimi i kandidatëve dhe përmbysja e komisionit të vlerësimi/ A është PD partia që duan qytetarët
Politikë 14:32 - 23 Tetor, 2020

Pse fshihet lista me 326 kandidatë/ Fillojnë pazaret dhe abuzimet?

Dje CNA.al ka qënë media e parë e cila publikoi dorëzimin e listës nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në Partinë Demokratike. Në mbledhjen e djeshme...

Ekskluzive/ Zbulohet kur del lista e kandidatëve të PD për deputetë
Politikë 20:06 - 22 Tetor, 2020

Ekskluzive – Kandidatet/ Komisioni Ruli bën boom, heq Salianjin dhe ….

Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve ka përfunduar procesin e përzgjedhjes së kandidatëve të PD. Në fazën e parë ishin 3600 kandidatë për deputetë, me pas ishin...

Aktualitet 11:45 - 18 Tetor, 2020

Po videon Salianji-GD do e shikojë komisioni Ruli – Luli !?

Një video me një gjuhë rrugësh midis dy personazheve të politikës, në atë kohë yjet në shkëlqim të Lulzim Bashës, të lenë në hijë dhe në...

“Isha më i vlerësuari i anëtarësisë”/ Si i gënjeu Salianji publikisht demokratët, ja shifrat e KQZ-së
Politikë 21:26 - 13 Tetor, 2020

Kërkoi prova për manipulimin/ Demokratët e Maliqit “masakrojnë” Salianjin: I ati vodhi zgjedhjet, s’na la të votojmë

Disa ditë më parë, CNA.al raportoi për manipulimin e votimeve të Partisë Demokratike në Korçë dhe për refuzimin e Ervin Salianjit nga demokratët. Salianji u refuzuar...

Sahit Dollapi manipuloi votimin e Maliqit/ Salianji u refuzua nga demokratët
English 16:38 - 8 Tetor, 2020

Sahit Dollapi manipulated the voting in DP of Maliq/ Salianji was rejected by democrats

Yesterday in the district of Korça, took place the voting for the candidates for deputies, according to the Commission set by Luli Basha. But surprises have...