Connect with Us

All posts tagged "ervin pupe"

Lajme 14:12 - 14 Mars, 2020

Dështimi i Reformës në Drejtësi/ Si gjyqtarë pa vetting do të kapin Gjykatën e Lartë dhe Kushtetuesen

Dje në Presidencë u betuan anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë, tre emra të cilët shpesh CNA.al i ka komentuar, i ka analizuar, ka dhënë...

Lajme 16:50 - 5 Mars, 2020

KLGJ i dërgon Metës emrat e kandidatëve për në Gjykatën e Lartë/ Mes tyre i akuzuari për takimin me Çilin

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka hapur procedurat e kandidimit për secilin nga pozicionet e lira të shpallura në Gjykatën e Lartë. KLGJ i ka dërguar ditën...

Politikë 15:24 - 29 Shkurt, 2020

Çfarë e lidh arrestimin e Henri Çilit me Ben Blushin dhe Ardian Dvoranin?!

Një ditë më parë, në një operacion të gjërë policor, pas një investigimi për më shumë se pesë muaj është arrestuar nga policia edhe Naim (Henri)...

Politikë 12:26 - 29 Shkurt, 2020

Baxhanaku i Blushit në Gjykatën e Lartë/ Pjesë e pasurisë 5 milion dollarë?!

Nuk është vetëm Ardian Dvorani njeriu që e lidh Ben Blushin me Gjykatën e Lartë. Jo vetëm ajo foto e publikuar disa muaj më parë kur...

Kronika 20:25 - 12 Nentor, 2019

Plotësimi i vendeve vakante për Gjykatën e Lartë/ Kush janë 3 kandidatët që do të dalin para KLGJ

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka njoftuar se do të nisë  verifikimine  kushteve ligjore për tre kandidatë për anëtarë të Gjykatës së Lartë. Mësohet se tre emrat...

top story plagjiaturat
Kronika 17:27 - 11 Shtator, 2019

Pazaret për Gjykatën e Lartë/ Hije dyshime mbi përzgjedhjen e baxhanakut të Ben Blushit

Sot, Këshilli i Lartë i Gjyqësor ka publikuar listën me 8 kandidatë që kalojnë në fazën e dytë të garës për një vend në Gjykatën e...