Connect with Us

All posts tagged "erjon brace"

Opinione 13:42 - 27 Shkurt, 2020

REPLIKA: Si socialist, për 2 marsin dhe Fatos Lubonjën

Nga Erjon Braçe -Po po, Fatos Lubonja eshte ne foto, “armiku”! I ka adresuar nje thirrje socialisteve per “Levizjen e Ilir Metes” dhe, meqe te qenit...

Politikë 19:56 - 14 Dhjetor, 2019

Pezullimi i Malajt nga detyra/ Zbardhen arsyet që çuan në këtë vendim

Zbardhet vendimi i shkarkimit të Arben Malajt nga detyra e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Në mungesë të kryeministrit Edi Rama, vendimi është...

Politikë 12:39 - 5 Tetor, 2019

Braçe i përgjigjet akuzave të PD/ “Ishte shantazh, kam informacione të plota, emra e mbiemra”

Zëvendës kryeministri Erjon Braçe, në një konferencë për shtyp ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës së Durrësit për ish-drejtorin e ASHK-së si dhe njëkohësisht...

brace thirrje analisteve, mos harroni 21 janarin
Aktualitet 22:24 - 26 Prill, 2019

Fotot-“Ooooo pikë e zezë..!”/ Komentuesja acaron Braçen

Zv.Kryeministri, Erion Braçe, më herët, në një postim në rrjetet sociale, përgëzoi Policinë e Shtetit për arrestimin e të gjashtit në grabitjen e Rinasit. Mirëpo ky...

erjon brace ne studio
Aktualitet 22:05 - 25 Shkurt, 2019

Habit Braçe/ I kemi ofruar fletën e bardhë opozitës

Zv.kryeministri, Erion Braçe e ka cilësuar vendimin e opozitës për djegien e mandateve si një luftë për pushtet dhe karrige dhe jo për zgjedhje. Braçe ka...

aevendeskryeministri erion brace ne kuvend
Aktualitet 14:00 - 31 Janar, 2019

Rikthimi i opozitës në Kuvend/ Braçe zbulon arsyen

Zëvendëskryeministri Erion Braçe tha sot se opozita u rikthyen ë Kuvend vetëm për interesat e tyre ekonomike dhe jo për ato të shqiptarëve. Nga foltorja e...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 09:55 - 24 Janar, 2019

Qeveri dhe opozitë teknike/ Shqiptarët pa përfaqësim politik

Medalja ka dy anë, por së fundi në politikën shqiptare të dyja anët duket të jenë njësoj. Më shpresën se shqiptarët do gjejnë përfaqësim politik, pra...

Lulzim basha parlament
Aktualitet 21:07 - 23 Janar, 2019

Lulzim Basha luftë me grate

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është duke bërë luftë me gratë duke përcjellë mesazh shumë negativ për burrat që rrahin gratë. Vlerësimi ka ardhur nga...

erjon brace ne studio
Aktualitet 20:46 - 23 Janar, 2019

Erjon Braçe: Edi Rama më befasoi

Zëvendëskryeminstri Erjon Braçe ka thënë sot se nuk e priste që kryeministri Edi Rama t’i propozonte një post të tillë. Nga studio e emisionit “Repolitix” në...

Grida duma deputete e PD
Aktualitet 21:42 - 18 Janar, 2019

Grida Duma shfaq simpati për Erion Braçen

Deputetja e Partisë Demokratike, grida Duma e ftuar në studion e emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan,ka  folur rreth situatës politike në vend dhe veçanërisht...

Aktualitet 18:39 - 9 Janar, 2019

Zëvendëskryeministri Braçe thirrje studentëve

Zëvendëskryeministri i ri, Erion Braçe me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për protestën e studentëve . Numri dy i qeverisë ka përcjellë...

Aktualitet 22:57 - 28 Nentor, 2018

Braçe i ndaloi reklamën/ Coca-Cola me spot publicitar uron shqiptarët

Coca Cola i ka uruar të gjithë shqiptarëve festën e Pavarësisë, nëpërmjet një spoti publicitar publikuar në faqen e saj në rrjetet sociale. Ndonëse deputeti i...

Aktualitet 23:49 - 8 Nentor, 2018

Të rinjtë kundër Braces për ndalimin e pijeve energjike e freskuese

“Është absurde, masë drastike, kjo qeveri çfarë nuk po ndalon…” Janë reagimet e të rinjve kur informohen se, me një vendim absurd të marrë në fshehtësi,...

Aktualitet 11:28 - 29 Tetor, 2018

Skandali-Ndodh në Shqipëri /Ligj kundër pijeve të shpifura imperialisto-revizioniste

Qesharake, por realitet shqiptar. Nuk lejohet në mëmëdheun tonë reklama e Babagjyshit të Coca Colës, ka orar të caktuar dhe kur i do qejfi deputetit socialist...

Aktualitet 13:11 - 28 Tetor, 2018

Ligj banal në Parlament/ Merr patentën të pish një Coca- Cola

Kuvendi i Shqipërisë miratoi projektligjin për ndalimin e pijeve të gazuara që përmbajnë sheqer të shtuar për të miturit deri në 18-vjeç. Kjo nismë, e cila...

Aktualitet 18:57 - 9 Tetor, 2018

Braçe akuza Bashës/ Ti e gatove Babalen

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, ka cilësuar kreun e opozitës, Lulzim Bashën dhe deputetët e PD-së, Gazmend Bardhin dhe Enkelejd Alibeajn, si përgjegjësit kryesorë...

Aktualitet 11:26 - 13 Shtator, 2018

Habit Braçe/ Vetting pronarëve të lojrave të fatit

Në seancën plenare të ditës së sotme deputeti i Partisë Socialiste njëherazi dhe kryetar i komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe ka propozuar vetting për pronarët e...

Aktualitet 23:10 - 30 Korrik, 2018

“Nuk dua të të përcjell nesër”/ Mesazhi prekës i Braçes për humbjen e Hajdaragës

Pas ndarjes nga jeta t ëish-ministrit të Mbrojtjes Luan Hajdaraga ditën e sotme, të shumta kanë qenë reagimet nga eksponentë të ndryshëm të politikës. Ndër ta...

Kryesore 09:23 - 14 Mars, 2018

Koncesioni i kolaudimit të makinave dhe Portit të Durrësit nën hetim/ Autoriteti i Konkurrencës raporton në komision

Autoriteti i Konkurrencës ka nisur hetim të thelluar për kontratat koncensionare në Portin e Durrësit dhe atë të Kontrollit Teknik të Automjeteve (SGS). Lajmin e ka...

Politikë 18:48 - 13 Mars, 2018

Braçe irritohet me qeverinë: A ka mundësi të më tregojë njeri pse duhet të shkurtohet kjo rrugë?

Deputeti socialist, njëherësh kryetar i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, në një postim në rrjetet sociale, ka kërkuar nga qeveria e tij që të informohet, përse...

Aktualitet 18:30 - 3 Janar, 2018

Braçe akuza koncesionarit të kolaudimit/ Top Channel heq lajmin

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, ka reaguar për koncesionimin e shërbimit të kolaudimit të makinave, për të cilin ai shprehet se është bërë në kushte...

Aktualitet 19:06 - 27 Shtator, 2017

Një grup antiRama në PS

Elvi FUNDO Formimi i qeverisë të re, la me kokën mënjanë disa një njerëzit më besnikë të Edi Ramës. Gjatë kohës së çadrës ata u larguan...

Aktualitet 18:32 - 17 Gusht, 2017

Plas gallata në PS me raportin e ministrave teknikë/Ka një tip në PD, që …!

Ministrat teknikë të Partisë Demokratike dorëzuan më në fund raportin për zgjedhjet e 25 qershorit, ku bashkë me të paraqitën zyrtarisht dhe dorëheqjen. Raporti i “teknikëve”...