Connect with Us

All posts tagged "erion veliaj"

“Korrupsioni Rama bën gjëmën në Tiranë”/ Malltezi publikon foton dhe shfrenon gjuhën: Këlysh k*rve
Politikë 16:32 - 19 Janar, 2021

“Korrupsioni Rama bën gjëmën në Tiranë”/ Malltezi publikon foton dhe shfrenon gjuhën: Këlysh k*rve

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka denoncuar ‘gjëmën’ që Erion Veliaj dhe Edi Rama kanë bërë me ndërtimet në Tiranë. Teksa ka...

Politikë 13:11 - 18 Janar, 2021

Rindërtimi i banesave të prekura nga tërmeti/ Veliaj: Vila e 5-të e Lulit pret, ai ka ku fle

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, thotë se vila e 5-të e Lulzim Bashës është absurdi më i madh në një kohë kur, ata që humbën shtëpitë...

Politikë 12:56 - 18 Janar, 2021

Strehimi i banorëve të prekur nga tërmeti/ Këlliçi në Kombinat: Mashtrimet e Veliajt nuk njohin limit

Kreu i FRPD-së, Belind Këllici ka shkuar sot në Kombinat, atje ku pritet të ndërtohen pallatet e reja ku do të strehohen banorët e prekur nga...

Çuni i Fahriut bëhet “trim”/ Kërcënon Veliajn: Do nxjerr fakte konkrete
Aktualitet 11:02 - 18 Janar, 2021

Çuni i Fahriut bëhet “trim”/ Kërcënon Veliajn: Do nxjerr fakte konkrete

Çuni i Fahri Balliu, Klevisi ka folur sot përpara ambienteve të Gjykatës së Tiranës, ku u shpreh i revoltuar se  i janë “ngarkuar” 318 precedime penale...

Veliaj mesazh Bashës/ Fal një nga vilat që ke, pastaj eja apliko për të 5-tën
Aktualitet 14:22 - 17 Janar, 2021

Veliaj mesazh Bashës/ Fal një nga vilat që ke, pastaj eja apliko për të 5-tën

Nga Kavaja, ku zhvilloi një takim me strukturat e PS-së, drejtuesi politik i socialistëve për qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, tha se Lulzim Basha ta harrojë...

Politikë 17:25 - 16 Janar, 2021

Shënim/ Mos e qani vilën e 5-të!

Sot nëpër media janë shpërndarë dokumentet e kërkesës që ka paraqitur Erion Isufi, kunati i Lulzim Bashës, për atë që pretendohet të jetë leja e vilës...

Zhupa nxjerr bllof propagandën e Veliajt/ Rinia e lënë në harresë, po përdoret nga Rilindja
Politikë 20:56 - 15 Janar, 2021

Zhupa nxjerr bllof propagandën e Veliajt/ Rinia e lënë në harresë, po përdoret nga Rilindja

Në 29-vjetorin e krijimit të FRESSH, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, deklaroi se Tirana është shpallur “Kryeqyteti Europian i Rinisë” për vitin 2022 dhe pret që...

Kryemadhi akuza Veliajt/ Po tenton të blejë njerëzit e LSI, i josh me punësime në Bashki
Aktualitet 17:06 - 15 Janar, 2021

Veliaj përplaset me Kryemadhin/ Refuzoni atë të filxhanit të kafes

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Tiranën, Erion Veliaj, në 29- vjetorin e FRESSH-it, iu bëri thirrje të rinjve të maksimizojnë ambicien, pasi sipas tij kjo...

Veliaj i refuzoi lejen e ndërtimit/ Basha: Kunati im e paditi sot në SPAK
Politikë 23:27 - 14 Janar, 2021

Veliaj i refuzoi lejen e ndërtimit/ Basha: Kunati im e paditi sot në SPAK

Në një takim me disa banorë të Laprakës, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, tha sot se nga njëra anë Lulzim Basha flet për varfërinë, e nga...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka ironizuar kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliajn, pas dekklaratave të këtij të fundit se i vjen keq për LSI-në. Kryemadhi tha se Veliaj duhet të ketë merak për qytetarët e Tiranës, pasi sipas saj, e ka bërë Tiranën të pajetueshme.
Politikë 20:03 - 13 Janar, 2021

Kryemadhi sulmon Veliajn/ E ka bërë Tiranën të pajetueshme

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka ironizuar kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliajn, pas dekklaratave të këtij të fundit se i vjen keq për LSI-në....

Ina Zhupa nxjerr videon/ Si gënjeu paturpësisht Veliaj për investimet në Lumin e Tiranës
Politikë 20:06 - 12 Janar, 2021

Ina Zhupa nxjerr videon/ Si gënjeu paturpësisht Veliaj për investimet në Lumin e Tiranës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka hedhur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, lidhur me rehabilitimin e Lumit të Tiranës. Zhupa pretendon...

Politikë 19:30 - 7 Janar, 2021

Që Gaz Bardhi dhe Lali Eri mos ngatërrohen, KQZ duhet të flasë qartë

Ka një debat të shtuar në ditët e fundit mbi një nga aktet nënligjore të parashikuara nga Kodi Zgjedhor e të miratuara së fundmi nga KQZ....

Pastruasja mori para/ PD: Te ike ministrja
Politikë 18:41 - 20 Dhjetor, 2020

“Veliaj shton punonjësit para zgjedhjeve”/ PD denoncon: Paratë e qytetarëve shkojnë për rroga dhe luks

Paratë e qytetarëve të Tiranës të destinuara për rroga dhe luks. Kështu shprehet në një postim të sajin në Facebook zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa....

“Veliaj duhet të ishte në burg”/ Këlliçi: Si sot vrau Ardit Gjoklajn, është modeli më i keq që duhet ndjekur
Politikë 14:46 - 8 Dhjetor, 2020

“Veliaj duhet të ishte në burg”/ Këlliçi: Si sot vrau Ardit Gjoklajn, është modeli më i keq që duhet ndjekur

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka reaguar ashpër në drejtim të kryebashkiakut Erion Veliaj. Përmes një postimi, Këlliçi shkruan se Veliaj duhet...

Procesi i rindërtimit pas tërmetit/ PD denoncon: Vjedhja, mënyra e vetme pse po vonohet ndërtimi i shkollave
Politikë 14:14 - 7 Dhjetor, 2020

Procesi i rindërtimit pas tërmetit/ PD denoncon: Vjedhja, mënyra e vetme pse po vonohet ndërtimi i shkollave

Partia Demokratike vijon denoncimet për procesin e rindërtimit pas tërmetit. Ish-deputeti i PD Luçiano Boçi deklaroi sot se vjedhja është e vetmja arsye përse procesi i...

Neritan Liçaj shpërthen kundër Top Channel/ Zuskë histerike e bashkisë, nuk mund të më njollosni emrin
Aktualitet 15:53 - 3 Dhjetor, 2020

Neritan Liçaj shpërthen kundër Top Channel/ Zuskë histerike e bashkisë, nuk mund të më njollosni emrin

Aktori Neritan Liçaj ka shpërthyer ashpër kundër Top Channel, sa i takon një kronike që është përgatitur nga ky televizion. Gjatë kohës së shembjes së Teatrit...

Këlliçi-Ramës: Kur të kap Franca në gënjeshtër, bëhesh zyrtarisht “mashtrues me patentë ndërkombëtare”
Politikë 14:14 - 1 Dhjetor, 2020

“Fshati digjet, ajo krihet”/ Këlliçi nxjerr zbuluar Veliajn: Harxhon gjysmë milioni dollarë për foto dhe video!

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka akuzuar kryebashkiakun e  Tiranës, për shpërdorim parash në një kohë të vështirë për vendin për shkak të pandemisë. Këlliçi thekson...

“Dhuna ka emër, quhet Edi Rama”/ Strazimiri reagon pas deklaratës së KiE
Politikë 17:39 - 30 Nentor, 2020

PD denoncon qeverinë/ Qytetarët e prekur nga tërmeti jetojnë ende në çadra, po përdoren qëllimisht për fushatë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri  ka denoncuar ditën e sotme qeverinë, duke deklaruar se pavarësisht se ka kaluar një vit nga tërmeti, qytetarët shqiptarë vijojnë...

Aplikimi i teknologjisë në zgjedhje/ Pas PD, PS propozon projektin pilot në dy zona
Aktualitet 12:16 - 29 Nentor, 2020

Covid merr me radhë socialistët/ Një tjetër deputet rezulton pozitiv

Deputeti i Partisë Socialiste i Beratit, Fadil Nasufi është infektuar me koronavirus. Mësohet se deputeti Nasufi kishte disa ditë që kishte shfaqur shenja të infektimit dhe...

“Qeveria shqiptare ndër më të korruptuarat”, Tabaku: Raporti i TI përmend tre ministra të akuzuar
Politikë 16:05 - 25 Nentor, 2020

“Janë hedhur themelet te shkolla Sami Frashëri”/ Tabaku nxjerr zbuluar mashtimin e Erion Veliajt

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka nxjerrë zbuluar mashtrimin e kryebashkiakut Erion Veliaj. Me një postim në Twitter, Tabaku ka publikuar foto nga trualli...

Belind Këlliçi: Prilli nuk është ditë votimi, është ditë ndryshimi
Opinione 17:25 - 23 Nentor, 2020

Nga Belind Këlliçi/ Si fillon e si mbaron, voton për ndryshim, del Erion

Peza ka qenë rezidenca e Ramës në kohën kur, si kryebashkiak, e mbushi Tiranën me pallate kuturu, ca jeshilë e ca çiklaminë, pa respektuar asnjë distancë,...

Jul Deda “demaskon” Veliajn/ Do mbahesh mend për mashtrimet, vjedhjet dhe pedofilinë politike
Politikë 20:18 - 22 Nentor, 2020

Jul Deda “demaskon” Veliajn/ Do mbahesh mend për mashtrimet, vjedhjet dhe pedofilinë politike

Aktori i njohur i humorit dhe anëtari i kryesisë së PD-së, Julian Deda, ka ironizuar kryebashkiakun e TIranës Erion Veliaj. Duke iu referuar deklaratës së bërë...

Këlliçi-Ramës: Kur të kap Franca në gënjeshtër, bëhesh zyrtarisht “mashtrues me patentë ndërkombëtare”
Politikë 11:07 - 22 Nentor, 2020

“Të paska djegur fort Erion”/ Këlliçi i çjerr maskën Veliajt: I nxorre bojën vetes

Dy ditë më parë Partia Demokratike denoncoi kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj për zhdukjen përfundimtare të zonës historike. Ishte kreu i FRPD Belind Këlliçi ai i...