Connect with Us

All posts tagged "erion isai"

Politikë 16:52 - 29 Korrik, 2019

Erion Isai merr zyrtarisht detyrën/ Betohet si kryebashkiak i Kolonjës

Pas çertifikimit të Këshillit, kandati fitues në radhët e Partisë Socialiste, Erion Isai ka bërë sot betimin duke marrë kështu detyrën e kreut të bashkisë së...

Aktualitet 15:00 - 13 Maj, 2019

Nga “TV Erseka” në kandidat për kryebashkiak/ Çfarë do t’ju premtojë “erseksave” Erion Isai

Ish-aktori i Portokallisë, Erion Isai do të kandidojë për bashkinë e Kolonjës, nën siglën e Partisë Socialiste. Erion Isai u bë i njohur për publikun si...

Aktualitet 11:59 - 8 Maj, 2019

“Nuk ishte kapriço, por reflektim”/ Erion Isai zbulon për herë të parë arsyen e largimit nga “Portokallia”

Largimi i Erion Isait nga Portokallia bëri një bujë shumë të madhe në media. U përfol se largimi ishte për shkat të një  marrëdhënieje të krisur...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Aktualitet 14:16 - 6 Maj, 2019

Zbulohen kandidatët e PS për bashkitë kryesore/ Kush janë të besuarit e Ramës

Ndërkohë që rreth një muaj e gjysëm na ndajnë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, PS duket se ka zyrtarizuar tashmë shumicën e kandidatëve për kryebashkiakë....

Kryesore Show Biz 19:35 - 30 Qershor, 2018

Erion Isai zbulon për herë të parë se sa paguhet si drejtor i Teatrit të Kukullave

Aktori i humorit Erion Isai, pak javë më parë u emëruar drejtor i Teatrit të Kukullave, duke zëvendësuar Monika Lubonjën, e cila dha dorëheqjen nga ky...

Aktualitet 19:23 - 18 Prill, 2018

Erion Isai akuza Bashës: Shfrytëzove pushtetin për të punësuar aktorë

Aktori Erion Isai është shprehur i revoltuar me “politizimin” e protestës së artistëve që kundërshtojnë prishjen e Teatrit Kombëtar, ndërsa ka shpërthyer në deklarata kundër kryetarit...

Kryesore Show Biz 14:17 - 3 Shtator, 2017

Konfirmohet zyrtarisht/ Aktori i “Portokalli-së” largohet nga emisioni

Aktori i njohur i “Portokallisë”, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale iu ka dhënë fund zerave dhe thashethemeve në lidhje me largimin e tij nga trupa...

Aktualitet 20:22 - 30 Gusht, 2017

Largohen dy aktorët e njohur të ‘Portokallisë’/ Regjisori nuk u flet më

Largimi nga “Portokallia” i dy aktorëve Bes Kallaku dhe Erion Isai ka ndikuar në prishjen e marrëvëdhenieve me regjisorin Altin Basha. Sipas “Blitz” në dasmën e...

Kryesore Show Biz 21:20 - 22 Korrik, 2017

Aktori i ‘Portokallisë’ konfirmon largimin nga programi/ Ja ku do ta shohim përsëri

Pas disa spekulimeve për largimin e tij nga programi i humorit “Portokalli” më në fund kemi një deklaratë të drejtpërdrejtë nga aktori Erion Isai. Thashethemet përflisnin...