Connect with Us

All posts tagged "erion brace"

“Lyli gjigandi!”/ Erion Braçe kap gafën e radhës të Bashës
Aktualitet 11:43 - 15 Janar, 2021

“Lyli gjigandi!”/ Erion Braçe kap gafën e radhës të Bashës

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka dalë me një reagim ironik në rrjetet sociale pas intervistës që dha mbrëmjen e djeshme kreu demokrat Lulzim Basha në emisionin...

“Idiotë politikë"/ Braçe sulmon opozitën: Shifrat e reshjeve u duken si plumba
Politikë 17:15 - 13 Janar, 2021

“Idiotë politikë”/ Braçe sulmon opozitën: Shifrat e reshjeve u duken si plumba

Zv.kryeministri Erion Braçe ka komentuar situatën nga  përmbytjet pas reshjeve intensive të shiut, ndërsa i përgjigjet edhe kauzaver të opozitës. Duke bërë një krahasim mes situatës...

Përmbytjet nga reshjet e shiut/ Braçe: Situata nën kontroll, jemi në gatishmëri
Politikë 19:53 - 8 Janar, 2021

Përmbytjet nga reshjet e shiut/ Braçe: Situata nën kontroll, jemi në gatishmëri

Komiteti Ndërministror i Emergjencave Civile është duke mbajtur në këto momente një deklaratë për situatën si pasojë e reshjeve në vend, masat e marra dhe pritshmëritë...

OFL përfundon “misionin”, deri tani vetëm 11 pasuri të konfiskuara
Aktualitet 18:27 - 4 Janar, 2021

OFL përfundon “misionin”, deri tani vetëm 11 pasuri të konfiskuara

Prej 1 janarit Operacioni Forca e Ligjit nuk i ka kërkuar llogari mbi burimin e pasurisë, personave me të shkuar kriminale, të dënuar ose të akuzuar...

“Lyli gjigandi!”/ Erion Braçe kap gafën e radhës të Bashës
Aktualitet 15:58 - 4 Janar, 2021

“Tatimi mbi fitimin është bërë zero”/ Braçe thirrje fermerëve: Pajisuni me NIPT që të merrni naftë pa akcizë

Zv/kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe i është drejtuar me një thirrje të gjithë fermerëve këtë vit të ri për t’u pajisur me NIPT. Zyrtarisht tashmë nga...

“Lyli gjigandi!”/ Erion Braçe kap gafën e radhës të Bashës
Politikë 14:41 - 1 Janar, 2021

“Kurseji lylellëqet ditën e parë të vitit”/ Braçe i kthehet Bashës: Ju shëron ky

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar pas deklaratave të kreut të PD-së, Lulzim Basha për vaksinën anti-COVID. Përmes një postimi Braçe i kthehet Bashës duke i shkruar...

“Po shkon me respekt...”/ Erion Braçe fjalë të ndjera për ish-ministren e Bujqësisë
Sociale 21:44 - 19 Dhjetor, 2020

“Po shkon me respekt…”/ Erion Braçe fjalë të ndjera për ish-ministren e Bujqësisë

Zv.kryeminstri Erion Braçe ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale për ndarjen nga jeta të ish-ministres së Bujqësisë, Themie Thomai pasi u infektua me Covid....

“Lyli gjigandi!”/ Erion Braçe kap gafën e radhës të Bashës
Politikë 22:09 - 13 Dhjetor, 2020

Braçe publikon pamjet e protestës/ Ironizon opozitën: Këta janë! Kaq dinë të bëjnë!

Zv.kryeministri Erion Braçe, ka publikuar pamje nga protesta që u zhvillua mbrëmjen e sotme për vrasjen e Klodjan Rashës. Ai deklaron se një numër i vogël...

Politikë 18:41 - 12 Dhjetor, 2020

Dhuna në protestë/ Erion Braçe sulmon Opozitën dhe Presidentin: Po i përdorin fëmijët si Camorra

Zv.kryeminstri Erion Braçe ka reaguar lidhur me protestën e dhunshme që po zhvillohen në vend. Ai akuzon Sali Berishën, Lulzim Bashën, Ilir Metën dhe Monika Kryemadhin...

Deklaratat e Braçes dhe Ballës/ Bardhi: Kandidatët për të zëvendësuar Lleshajn po përhapin lajme të rreme
Politikë 23:09 - 10 Dhjetor, 2020

Deklaratat e Braçes dhe Ballës/ Bardhi: Kandidatët për të zëvendësuar Lleshajn po përhapin lajme të rreme

Zv.kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe dënoi dhunën që u krye në protestën në Tiranë duke e cilësuar atë si politike dhe aspak drejtësi për Klodian Rashën....

Politikë 23:07 - 9 Dhjetor, 2020

Ekzekutimi i Klodian Rashës/ Erion Braçe: Ne nuk vrasim! Ne na kanë vrarë!

Zv.kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe ka reaguar për herë të parë për vrasjen e Klodian Rashës. Braçe shkruan se kjo nuk është vrasje politike, dhe as...

Kultura 17:17 - 4 Dhjetor, 2020

Lirohet nga detyra Kiço Londo/ Zbulohet kush do drejtojë Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”

Drejtori i Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” Kiço Londo është liruar ditën e sotme nga detyra që mbante për një kohë të gjatë. Në vendin e...

Homazhet te “Varrezat e Dëshmorëve”/ Braçe sulmon Kryemadhin: Ju infekton papërgjegjshmëria
Politikë 16:54 - 29 Nentor, 2020

Homazhet te “Varrezat e Dëshmorëve”/ Braçe sulmon Kryemadhin: Ju infekton papërgjegjshmëria

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka zhvilluar homazhe te “Varrezat e Dëshmorëve”, në sajë të festave të 28-29 nëntorit. Ajo që u vu re ishte se...

Tha se e ka kaluar Covid/ Braçe nuk ia përton Kryemadhit: Nuk është politikë kjo, ky është krim!
Politikë 12:10 - 25 Nentor, 2020

Tha se e ka kaluar Covid/ Braçe nuk ia përton Kryemadhit: Nuk është politikë kjo, ky është krim!

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas deklaratës së djeshme të kryetares së LSI, Monika Kryemadhi e cila tha se e kishte kaluar Covid. Braçe ka...

Politikë 18:03 - 23 Nentor, 2020

“E kishim në dorë ti shpëtonim por i vramë”/ Revoltohet Erion Braçe: Shihni numrat!

Zv. kryeministri Erion Braçe ka reaguar lidhur me situatën e krijuar nga pandemia në vend, teksa numri i të infektuarve sa vjen dhe rritet. Ai shkruan...

Gjoba nuk i bën derman Presidentin/ Erion Braçe nxjerr fotot nga ditëlindja e Bes Kallakut: A ka më turp!
Politikë 22:30 - 21 Nentor, 2020

Gjoba nuk i bën derman Presidentin/ Erion Braçe nxjerr fotot nga ditëlindja e Bes Kallakut: A ka më turp!

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, teksa ka uruar aktorit Bes Kallaku për 35-vjetorin e tij, e ka përqendruar vëmendjen tek mos zbatimi i masave kundër Covid-19. Ai kritikon...

Braçe habit me deklaratën/ Nëse qeveria rikthen bastet unë nuk jam më në qeveri
Politikë 21:29 - 20 Nentor, 2020

“Basha është hallexhi”/ Braçe: Fryu numrin e viktimave që të shuhej ndërmarrja e turpshme kundër UÇK

Zv.kryeministri Erion Braçe, ka sulmuar kryetarin e opozuitës Lulzim Basha, për akuzat e tij se qeveria ka fshehur numrin e vërtetë të viktimave të Covid-19. Braçe...

Braçe apel bizneseve/ Respektoni masat kundër pandemisë që të shmangim mbylljen
Politikë 23:03 - 17 Nentor, 2020

Braçe apel bizneseve/ Respektoni masat kundër pandemisë që të shmangim mbylljen

Zv.Kryeministri Erion Braçe i bën apel biznesve të respektojnë masat kundër Covid-19. I ftuar në emisionin “Përballë”, Braçe veçoi në thirrjen e tij pronarët e bareve...

“Të zbatohet vendimi”/ Braçe: Duhen ndaluar takimet elektorale
Politikë 21:50 - 17 Nentor, 2020

“Të zbatohet vendimi”/ Braçe: Duhen ndaluar takimet elektorale

Zv.Kryeministri Erion Braçe ka kërkuar që të ndalohen menjëherë ceremonitë mortore, pas ii cilësoi si grumbullime me rrezik të lartë për përhapjen e Covid-19. Braçe tha...

Tha se e ka kaluar Covid/ Braçe nuk ia përton Kryemadhit: Nuk është politikë kjo, ky është krim!
Aktualitet 11:29 - 12 Nentor, 2020

“Lyl ke shkelur rregullat e sëmundjes”/ Braçe: Basha nuk dëgjohet asnjë moment

Zv.kryeministri Erion Braçe publikon një video të një mitingu të mbajtur nga kreu i PD Lulzim Basha në datë 30 maj 2020, në mes të pandemisë...

“Lyli gjigandi!”/ Erion Braçe kap gafën e radhës të Bashës
Politikë 20:38 - 2 Nentor, 2020

Basha ngatërron datën e zgjedhjeve/ Ironizon Braçe: Ooooooo Lyl, gjumë të ëmbël

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, është tallur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas gafës për datën e zgjedhjeve, që tha se ishin në 25 qershor në...

Politikë 22:58 - 14 Shtator, 2020

Kazinotë në Shqipëri/ Braçe: Ndalimi i lojërave të fatit dhe basteve në fuqi

Zëvendëskryeministri Erion Braçe sqaroi në Euronews Albania VKM e miratuar së fundmi që përcakton zonën se ku lejohen kazinotë në Shqipëri. “Nuk do të hapen lojërat...

“Ligji është në fuqi”/ Braçe: Lojërat e fatit nuk do të hapen
Politikë 21:12 - 12 Shtator, 2020

“Ligji është në fuqi”/ Braçe: Lojërat e fatit nuk do të hapen

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se lojërat elektronike të fatit dhe bastet sportive nuk do të hapen. Sipas...