Connect with Us

All posts tagged "erdogani"

Opinione 14:18 - 4 Janar, 2020

Nga Ilir Levonja/ A je gjallë Sali Berisha?

Nuk e di sa e sa herë më vjen ta them këtë që, a je gjallë Sali Berisha apo jo? E kam fjalën për Saliun opozitar,...

Opinione 19:08 - 8 Dhjetor, 2019

Paralajmërimin “bombë” i Spartak Ngjelës/ Këta tre politikanë do të fundosen së shpejti

Gjendja e pas – tërmetit të 26 nëntorit është e rënde. Shumë e rëndë. Madje, po të ecet kështu, ajo do të rëndohet edhe më shumë...

Lajm i Rekomanduar 09:13 - 18 Gusht, 2019

Skandali me memorialin turk/ Meta, zhvatësi që i lëpihet Erdoganit

Vendosja e memorialit për të rënët e ushtrisë dhe policisë gjatë grushtit të shtetit, para tre vjetësh në Turqi, në kodrat e Liqenit artificial të Tiranës,...

Lajm i Rekomanduar 11:17 - 17 Gusht, 2019

“Pistoletë” në duart e Erdoganit/ Veliaj merr peng kryeqytetin

Tirana, metropoli shqiptar është marrë peng. Kryebashkiaku Erion Veliaj, pasi është kthyer në pistoletën e Erdoganit, po “ekzekuton” kryeqytetin. Janë hequr ferrat tek kodrat e liqenit,...

Lajm i Rekomanduar 11:53 - 14 Gusht, 2019

Gylenisti, aksioner i Air Albania/ Erdogani “aksioner” i memorialeve

Shqipëria po zien nga debati për memorialin turk, të vendosur tek Kodrat e Liqenit. Mbi memorialin pro Erdoganist, janë gdhendur viktimat e grushtit të shtetit në...

Politikë 21:21 - 13 Gusht, 2019

Nuk përmbahet çuni i Fariut/ Palaçollëqet e Erdoganit me shokë nuk janë në interesin tonë

Banorët e “Astirit”, vijojnë të protestojnë, duke kërkuar dëmshpërblim për banesat e tyre që duhet të prishen për ti hapur rrugë “Unazës së Re”. Si çdo...

Politikë 21:25 - 11 Gusht, 2019

Memoriali turk/ Ngjela shuplakë Ramës: “Ka një marrëveshje sekrete”

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar ashpër përmes një postimi në  rrjetet sociale, lidhur me vendosjen e memorialit turk në Kodrën e Liqenit të Tiranës....

Aktualitet 21:33 - 1 Prill, 2019

Ngjela komenton rënien e Erdoganit/ Në Shqipëri na kanë mbetur brekushet e Edi Ramës

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar zgjedhjet lokale në Turqi. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se osmanizmi primitiv i Erdoganit ra shumë...

Aktualitet 11:29 - 8 Gusht, 2018

Sulmi i Erdoganit dhe turqve në shkollat shqipe/ Ministrja Nikolla hesht për skandalin

Turqia i ka shtrirë duart në sistemin arsimor në Shqipëri. Fondacione turke të afërta me presidentin Rexhep Taip Erdogan po blejnë shkolla, kopshte apo dhe universite...

Aktualitet 13:22 - 5 Gusht, 2018

Turqit e Erdoganit tërheqin zvarrë  Lindita Nikollën

Fondacionet turke shtetërore, po hyjnë fort në  sistemin arsimor, në Shqipëri. Ministria e Arsimit dhe  Drejtoria Arsimore kanë vënë gjithçka në dizpozicion të Presidentit turk Rexhep...

Aktualitet 15:46 - 30 Maj, 2018

Europianët shohin hijen e Erdoganit tek ne

Nga: Ilir Levonja Që opinioni europian nuk e ka me qejf lidhjen e Edi Ramës me Erdoganin, kjo u vërtetua edhe nga intervista e tij më...

Aktualitet 22:29 - 2 Maj, 2018

Kryeministri Rama pjesë e lojës së ndyrë me Erdoganin

Keqardhje për kryeministrin Edi Rama që po bëhet pjesë e lojës së pistë që po bën Erdogani  me Shqipërinë dhe Kosovën… Deklarata tejet e ashpër vjen...

Aktualitet 19:17 - 4 Prill, 2018

Ky është vendi që preferojnë gylenistët për t’u mbrojtur nga përndjekja e Erdoganit

Lëvizja e klerikut turk Fethullah Gylen, e cila njihet me emrin “Hizmet”, ka filluar të ndërmarrë masa pas arrestimit të gjashtë pjesëtarëve të lëvizjes në Kosovë,...

Kosova & Rajoni 15:19 - 3 Prill, 2018

Përplasja me Turqinë/ Ramush Haradinaj: Erdogan duhet t’i dijë kufijtë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se nuk i kupton reagimet e presidentit turk ndaj tij, ndërsa theksoi se...

Kosova & Rajoni 13:56 - 1 Prill, 2018

Veseli i përgjigjet Erdoganit/ Nuk i nënshtrohemi presionit të jashtëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se është i befasuar nga deklaratat e Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, për veprimet e Qeverisë së...

Aktualitet 10:07 - 7 Dhjetor, 2017

Vizitë historike,një President turk shkel në Greqi pas 62 vitesh

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare dy ditore. Kjo është vizita e parë...

Aktualitet 16:42 - 13 Prill, 2017

Kurdët në rezistencë kundër Erdoganit

Rezistenca kundër kushtetutës për sistemin presidencial është veçanërisht e madhe në juglindje të Turqisë. Në këtë rajon Erdogani i kundërvihet me të gjithë forcën partisë së...

Aktualitet 22:22 - 20 Mars, 2017

Erdogani, viktima e fortë

Jemi dëshmitarë të një spektakli politik, ku bien pre madje edhe lopët holandeze. Shoqata turke e industrisë së mishit, deklaroi, se 40 lopë holandeze janë nxjerrë...