Connect with Us

All posts tagged "erdogani"

Lajm i Rekomanduar 09:13 - 18 Gusht, 2019

Skandali me memorialin turk/ Meta, zhvatësi që i lëpihet Erdoganit

Vendosja e memorialit për të rënët e ushtrisë dhe policisë gjatë grushtit të shtetit, para tre vjetësh në Turqi, në kodrat e Liqenit artificial të Tiranës,...

Lajm i Rekomanduar 11:17 - 17 Gusht, 2019

“Pistoletë” në duart e Erdoganit/ Veliaj merr peng kryeqytetin

Tirana, metropoli shqiptar është marrë peng. Kryebashkiaku Erion Veliaj, pasi është kthyer në pistoletën e Erdoganit, po “ekzekuton” kryeqytetin. Janë hequr ferrat tek kodrat e liqenit,...

Lajm i Rekomanduar 11:53 - 14 Gusht, 2019

Gylenisti, aksioner i Air Albania/ Erdogani “aksioner” i memorialeve

Shqipëria po zien nga debati për memorialin turk, të vendosur tek Kodrat e Liqenit. Mbi memorialin pro Erdoganist, janë gdhendur viktimat e grushtit të shtetit në...

Politikë 21:21 - 13 Gusht, 2019

Nuk përmbahet çuni i Fariut/ Palaçollëqet e Erdoganit me shokë nuk janë në interesin tonë

Banorët e “Astirit”, vijojnë të protestojnë, duke kërkuar dëmshpërblim për banesat e tyre që duhet të prishen për ti hapur rrugë “Unazës së Re”. Si çdo...

Politikë 21:25 - 11 Gusht, 2019

Memoriali turk/ Ngjela shuplakë Ramës: “Ka një marrëveshje sekrete”

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar ashpër përmes një postimi në  rrjetet sociale, lidhur me vendosjen e memorialit turk në Kodrën e Liqenit të Tiranës....

Aktualitet 21:33 - 1 Prill, 2019

Ngjela komenton rënien e Erdoganit/ Në Shqipëri na kanë mbetur brekushet e Edi Ramës

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar zgjedhjet lokale në Turqi. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se osmanizmi primitiv i Erdoganit ra shumë...

Aktualitet 11:29 - 8 Gusht, 2018

Sulmi i Erdoganit dhe turqve në shkollat shqipe/ Ministrja Nikolla hesht për skandalin

Turqia i ka shtrirë duart në sistemin arsimor në Shqipëri. Fondacione turke të afërta me presidentin Rexhep Taip Erdogan po blejnë shkolla, kopshte apo dhe universite...

Aktualitet 13:22 - 5 Gusht, 2018

Turqit e Erdoganit tërheqin zvarrë  Lindita Nikollën

Fondacionet turke shtetërore, po hyjnë fort në  sistemin arsimor, në Shqipëri. Ministria e Arsimit dhe  Drejtoria Arsimore kanë vënë gjithçka në dizpozicion të Presidentit turk Rexhep...

Aktualitet 15:46 - 30 Maj, 2018

Europianët shohin hijen e Erdoganit tek ne

Nga: Ilir Levonja Që opinioni europian nuk e ka me qejf lidhjen e Edi Ramës me Erdoganin, kjo u vërtetua edhe nga intervista e tij më...

Aktualitet 22:29 - 2 Maj, 2018

Kryeministri Rama pjesë e lojës së ndyrë me Erdoganin

Keqardhje për kryeministrin Edi Rama që po bëhet pjesë e lojës së pistë që po bën Erdogani  me Shqipërinë dhe Kosovën… Deklarata tejet e ashpër vjen...