Connect with Us

All posts tagged "era"

“Surprizat e motit/ Lajme të mira për ata që sapo kanë filuar pushimet
Sociale 08:13 - 13 Korrik, 2020

“Surprizat e motit/ Lajme të mira për ata që sapo kanë filuar pushimet

Java që presim përpara na ka rezervuar mot vetëm me diell si dhe temperatura vere për adhuruesit e plazhit dhe për ata të cilat kanë fiiluar...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti, sa do arrijnë temperturat
Sociale 08:15 - 11 Korrik, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti, sa do arrijnë temperturat

Fundjava do të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira në zhvillim në orët e mesditës. Sipas SHMU, në Alpe dhe përgjatë relieveve malore vranësirat do...

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:09 - 7 Korrik, 2020

Ndryshon moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Duke filluar nga dita e sotme nis përmirësimi i kushteve atmosferike. Moti do të jetë kryesisht i kthjellët si dhe vranësira kalimtare nga orët e mesditës...

Kapriçoti e motit/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim
Sociale 08:10 - 6 Korrik, 2020

Kapriçiot e motit/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim

Kjo javë nis me kushte jo të qëndrueshme meteorologjike. Për ditën e sotme moti, nis me kthjellime por shumë shpejt do ketë shtime të vranësirave mesatare...

Diell dhe temperatura përvëluese/ Moti për javën e ardhshme
Sociale 08:17 - 30 Qershor, 2020

Surprizat e motit/ Ja sa arrijnë sot temperaturat

Mesdheu do të përfshihet nga një valë të nxehti Afrikan që do të sjellë me vete temperatura të larta dhe zagushi, edhe në vendin tonë. Për...

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:14 - 26 Qershor, 2020

Reshjet i lënë vendin diellit/ Ja sa do të arrijnë temperaturat

Ditët me reshje intesive do ti lenë vendin gradualisht orëve me diell. Sipas SHMU, ditën e sotme në vend moti do të nisë me diell e...

Kapriçoti e motit/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim
Sociale 08:13 - 22 Qershor, 2020

Moti vijon të na “surprizojë”/ Ja çfarë pritet gjatë kësaj jave, sa do të arrijnë temperaturat  

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, parashikon që java që presim përpara më në fund të na sjellë diellin dhe temperatura relativisht të larta (për adhuruesit e plazhit). Por...

Sociale 08:09 - 20 Qershor, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Moti do të jetë në favorin tuaj

Për të gjithë ju që keni planifikuar ditë buzë detit e shtuna ju ofron diell dhe temperatura të përshtatshme. Në pjesën veriore e verilindore gjatë mesditës,...

Sociale 08:17 - 17 Qershor, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Ditën e sotme, moti parashikohet i paqendrueshëm. Hera herës kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash. Pasdite e në mbrëmje më tepër kthjellime. Sipas SHMU, reshjet...

Sociale 08:13 - 16 Qershor, 2020

Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Moti vijon të jetë i paqëndrueshëm në vendin tonë. Kështu, sipas IGJEUM, për ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet. Gjatë pasdites...

Sociale 08:14 - 15 Qershor, 2020

“Vjeshtë” në qershor/ Si do jetë moti gjatë kësaj jave, ja sa arrijnë temperaturat

Qershor i paqëndrueshëm dhe temperatura jo të larta ka qenë kryefjala e javës që lamë pas. Por, sipas SHMU, nga sa parashikohet edhe kjo javë pritet...

Sociale 08:27 - 13 Qershor, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti, sa do arrijnë temperaturat  

Për të gjithë ata që kanë planifikuar një fundjavë në bregdet kushtet atmosferike do të jenë favorizuese. Sipas SHMU, moti i kthjellët e vranësira kalimtare në...

Sociale 08:16 - 12 Qershor, 2020

Temperaturat pësojnë rritje/ Ja si do jetë moti për orët në vijim

Ditën e sotme moti nis me kthjellime e vranësira. Gradualisht në mesditë vranësirat do të marrin zhvillim. Në orët e nxheta të ditës përgjatë maleve shtrëngata...

Sociale 08:15 - 10 Qershor, 2020

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Dita e sotme do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura. Reshjet e shiut...

Sociale 08:28 - 4 Qershor, 2020

Temperaturat pësojnë rritje/ Ja si do jetë moti për ditën e sotme

Dita e sotme do të ketë mot me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës, të cilat do pasohen nga reshje shiu të karakterit...

Sociale 08:30 - 2 Qershor, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do të arrijnë temperaturat

Vendi ynë vijon të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal....

Sociale 08:12 - 29 Maj, 2020

Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do të jenë temperaturat

Dita e premte do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës, të cilat do...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:06 - 28 Maj, 2020

Moti vijon të “surprizojë”/ Nuk do të mungojnë reshjet dhe shtrëngatat

Sipas parashikimeve tashmë të gjithë duhet të mësohemi me motin i cili do të jetë i kthjellët deri në orët e mesditës, vranësira dhe reshje shiu...

Sociale 08:08 - 27 Maj, 2020

Shiu nuk po na ndahet/ Ja sa do të arrijnë temperaturat

Për ditën e mërkurë moti sërish parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë dhe pasdite. Në mbrëmje më tepër kthjellime. Reshjet e shiut, do të...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:00 - 25 Maj, 2020

“Vjeshtë” në maj/ Kjo javë sjell “surpriza”, priten reshje dhe ulje e temperaturave  

Pak ditë na ndajnë nga muaji i Qershorit, por gjatë kësaj javë na pret një mot vjeshte. Sipas SHMU, pritet një mot i paqëndrueshëm me vranësira...

Sociale 08:17 - 23 Maj, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për këtë fundjavë

Ditën e sotme moti me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Era era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare...

Sociale 08:32 - 22 Maj, 2020

Ndryshon moti/ Shiu i lë vendin diellit, ja sa do arrijnë temperaturat

Për shkak të depërtimit të masave ajrore të qëndrueshme moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet...

Sociale 08:10 - 20 Maj, 2020

Ndryshon moti/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Dita e sotme do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Sipas SHMU, reshjet e shiut do të jenë...