Connect with Us

All posts tagged "era"

Surprizon moti/ Temperaturat pësojnë rritje
Sociale 08:11 - 22 Tetor, 2020

Surprizon moti/ Temperaturat pësojnë rritje

Moti për ditën e sotme, do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare përgjatë ultësirës Perëndimore në pjesën e parë të ditës. Era do të...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:12 - 21 Tetor, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet po vijon të ndikohet nga presion i lartë atmosferik i pozicionuar në Europën Veri-lindore e cila po mban mot të qëndrueshëm në territorin...

Surprizon moti/ Temperaturat pësojnë rritje
Sociale 08:14 - 20 Tetor, 2020

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. Sipas SHMU, moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare. Era do të jetë...

Surprizat e motit/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat
Sociale 08:23 - 19 Tetor, 2020

Surprizat e motit/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër kryesore në Europën lindore e cila do të kushtëzojë mot të qëndrueshëm në territorin...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti për ditët në vijim
Sociale 08:12 - 17 Tetor, 2020

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti për ditët në vijim

Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira dhe kthjellime. Zhvillimet e vranësirave do të sjellin reshje shiu të përkohëshme në pjesën veriore e atë qendrore...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:13 - 16 Tetor, 2020

Moti merr kthesën e papritur/ Bëhuni gati për reshje dëbore, ja sa do arrijnë temperaturat

Për ditën e sotme, deri në orët e mesditës reshjet e shiut do të mbeten prezente të herëpasherëshme, por do të humbasin intensitet. Në Veri-Verilindje në...

Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat
Sociale 08:12 - 14 Tetor, 2020

Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik të pozicionuar në Verilindje të tij, e cila po influencon mot të paqëndrueshëm në territorin e...

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet gjatë kësaj fundjave
Sociale 08:14 - 10 Tetor, 2020

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet gjatë kësaj fundjave

Dita e sotme parashikohet të ketë mot të kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore. Sipas SHMU, edhe për ditën...

Kapriçot e motit/ Pasditja sjell “surpriza”, ja sa do arrijnë temperaturat
Sociale 08:30 - 8 Tetor, 2020

Kapriçot e motit/ Pasditja sjell “surpriza”, ja sa do arrijnë temperaturat

Moti ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare e të dendura. Gradualisht prej orëve të mesditës nisin pakësime të vranësirave dhe kthjellimet. Reshjet e shiut do...

Ndryshon moti/ Temperaturat pësojnë rënie, nuk do të mungojnë rrebeshet me rrufe
Sociale 08:16 - 5 Tetor, 2020

Ndryshon moti/ Temperaturat pësojnë rënie, nuk do të mungojnë rrebeshet me rrufe

Gjatë kësaj jave, pritet që në vendin tonë të mbizotërojë mot i paqendrueshëm. Sipas SHMU, reshjet e shiut ditën e sotme do të jenë të përqendruara...

Surprizat e motit/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat
Sociale 08:13 - 3 Tetor, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Moti do t’iu “surprizojë”, rriten ndjeshëm temperaturat

Për ditën e sotme moti do të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit me vranësira të pakta kalimtare kryesisht në veriperëndim. Por...

Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat
Politikë 08:21 - 2 Tetor, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Ditën e sotme moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash mesatare deri të dendura në jug dhe veriperëndim të vendit. Prej orëve të paradites e gjatë...

Keni plane për fundjavën?/ Mësoni “surprizat” që ka rezervuar moti
Sociale 08:08 - 1 Tetor, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Dita e sotme parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Përgjatë relieveve malore në Veri dhe në qendër të vendit reshje shiu të izoluara...

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër
Sociale 16:29 - 30 Shtator, 2020

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

Dita e nesërme parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Shërbimi Meteorologjik parashikon se përgjatë relieveve malore në Veri dhe në qendër të vendit...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti për ditët në vijim
Sociale 08:10 - 30 Shtator, 2020

Ndryshon moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët, sa do të arrijnë temperaturat

Pas dita ditëve me reshje shiu e mot krysisht të vranët, gradualisht mbi vendin tonë fillojnë të ndikojnë kushte të qëndrueshme atmosferike. Në këtë mënyrë, për...

Harroni ditët me diell/ Moti bën kthesën e papritur
Sociale 08:05 - 25 Shtator, 2020

Surprizon moti/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat, nuk do mungojnë as reshjet

Ditën e sotme parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët dhe intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës fillimisht në...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:14 - 15 Shtator, 2020

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në detin Mesdhe duke influencuar edhe territorin e Shqipërisë. Për ditën...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:14 - 14 Shtator, 2020

Moti vijon të na “surprizojë”/ Ja çfarë pritet gjatë kësaj jave

Dita e sotme do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës në relievet malore do të pasohen nga reshje...

Moti “sfidon” vjeshtën/ Si pritet të jenë temperaturat nesër
Sociale 19:54 - 12 Shtator, 2020

Moti “sfidon” vjeshtën/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Ashtu si ditën e sotme, edhe nesër pritet që vendi të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike. Shërbimi Meteorologjik parashikon se moti do të jetë i...

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet gjatë kësaj fundjave
Sociale 08:25 - 12 Shtator, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti

Edhe pse në muajin Shtator vendi ynë edhe për këtë fundjave do të vijojë të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, një lajm i mirë ky...

Surprizat e motit/ Ja sa do të arrijnë sot temperaturat
Sociale 08:18 - 11 Shtator, 2020

Surprizat e motit/ Ja sa do të arrijnë sot temperaturat

Edhe dita e sotme do të vijojë me kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare në orët e mesditës. Era nga...

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Sociale 08:18 - 10 Shtator, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë të ndikojnë mbi vendin tonë edhe për ditën e sotme. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:14 - 9 Shtator, 2020

“Verë” në shtator/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masa ajri të nxehta nga Afrika të cilat po influencojnë temperatura të larta në territorin e Shqipërisë. Për ditën e sotme,...