Connect with Us

All posts tagged "era istrefi"

Kryesore Show Biz 11:40 - 12 Shkurt, 2019

“Do të divorcohem për ty!” Dj-i me famë botërore i shpreh ndjenjat Era Istrefit

Historia e ngacmimeve mes Era Istrefit dhe Dj-it me famë botërore Diplo, ka kohë që ka nisur, por gjërat me sa duket janë bërë më serioze...

Aktualitet 11:55 - 10 Janar, 2019

I lë pa fjalë të gjithë, Era Istrefi bën ndryshimin që askush se priste (Foto)

Ylli shqiptar me një famë ndërkombëtare Era Istrefi i ka lënë të gjithë pa fjalë. Era ndryshon ngjyrën e flokëve, nga të zeza, këngëtarja e hitit...

Kryesore Show Biz 11:33 - 5 Janar, 2019

Era Istrefi konfirmon duetin e shumëpritur! Do të këndojë shqip me…

Era Istrefi ka konfirmuar duetin e shumëpritur nga fansat e saj! Këngëtarja publikoi një sërë projektesh muzikore vitin e kaluar, ndërsa po punon për një bashkëpunim...

Aktualitet 23:37 - 24 Dhjetor, 2018

Era Istrefi bën ndryshim drastik në pamje dhe duket WOW!

Era Istrefi nuk di të ndalet! Këngëtarja shqiptare ka qënë e ftuar mbrëmjen e së shtunës në Belgjikë, për të performuar në një nga koncertet e...

Kryesore Show Biz 11:25 - 30 Nentor, 2018

“Largohu nga vendi ynë, budallaçkë!” Era Istrefi reagon ndaj komenteve ofenduese të grekëve mbi foton me shqiponjë

Shqipëria festoi më 28 nëntor Ditën e Pavarësisë dhe të shumtë kanë qënë  të famshmit shqiptarë që kanë uruar atdheun për festën kombëtare. Edhe këngëtarja  tashmë...

Kryesore Show Biz 12:10 - 27 Nentor, 2018

Sukses pas suksesi! Era Istrefi ndan skenën me yjet ndërkombëtare

Pas suksesit me hitin “Bon Bon”, jehona e Era Istrefit kapërceu kufijtë e trojeve shqiptare dhe tanimë për këngëtaren të gjithë dyert janë të hapura! Së...

Kryesore Show Biz 11:10 - 11 Nentor, 2018

Publikohet “Purpose”! Këngëtari britanik cilëson Era Istrefin si këngëtaren e hiteve në “Billboard”

“Anything More” është kënga e re në bashkëpunim me artistin Steve Aoki, që u publikua ditën e djeshme. Kënga flet për dashurinë e një çifti, që...

Aktualitet 10:53 - 21 Tetor, 2018

Era Istrefi merr një buqetë me lule nga personi i zemrës: “Më ke munguar shumë”

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi, na njoftoi ditën e djeshme se ndodhet në Amsterdam, pasi publikoi disa pamje nga momenti kur po bënte një tatuazh. Amsterdami duket...

Aktualitet 09:50 - 21 Tetor, 2018

Kush këndon më keq “Live” Era apo Nora? Robert Berisha e ka një përgjigje për këtë

Muzikanti dhe këngëtari i njohur Robert Berisha ishte i ftuar dje në spektaklin “Shiko Kush Luan”. Ai gjatë lojës “Ndaje ose Haje” është vënë në siklet...

Kryesore Show Biz 22:22 - 19 Tetor, 2018

Tayna po ndjek hapat e Era Istrefit? Gati për vendimin më të madh të karrierës

Asaj iu desh vetëm një këngë për t’u kthyer në këngëtaren më të dëgjuar të momentit. Për një kohë të shkurtër, Tayna mori famën më të...

Kryesore Show Biz 10:45 - 14 Shtator, 2018

Era Istrefi largohet nga rrjetet sociale/ Arsyeja është ajo që nuk pritej

Të gjithë kemi vënë re së fundmi mungesën e këngëtares Era Istrefi nga rrjetet sociale. Vera ishte sezoni i sukseseve të njëpasnjëshme për të, 3 këngë...

Aktualitet 23:45 - 24 Gusht, 2018

Sam Smith publikon “Bon Bon” në Instagram/ Era Istrefi nuk mund të ishte më e lumtur se kaq

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi tashmë çdo ditë e më shumë po ngjit shkallet e suksesit edhe në tregun ndërkombëtar. Ajo u bë pjesë e këngës zyrtare...

Kryesore Show Biz 22:20 - 19 Korrik, 2018

E dini sa kushtoi veshja e Era Istrefit në performancën e finales së Botërorit?

Pas suksesit të padiskutueshëm në Rusi, ku na dhuroi një performancë të mahnitshme bashkë me Will Smith dhe Nicky Jam, të gjithë jemi kuriozë të dimë...

Kryesore Show Biz 14:19 - 17 Korrik, 2018

“Në Strip Club sonte”!/ Çfarë po ndodh mes Erës dhe French Montana?

Një herë French hedh foto me një përshkrim të pakuptueshëm me Erën, pastaj ajo ja kthen me një koment edhe më të pakuptueshëm. Deri këtu e...

Aktualitet 19:05 - 15 Korrik, 2018

Shkëlqeu në finalen e Kupës së Botës/ “The Sun” i dedikon shkrim Era Istrefit

Pas performancës së shkëlqyer në turneun e Kupës së Botës, Prestigjozja britanike “The Sun” i ka kushtuar një shkrim këngëtares kosovare Era Istrefi. “The Sun” shkruan “Era...

Aktualitet 22:40 - 12 Korrik, 2018

Përveç Era Istrefit, një tjetër këngëtare shqiptare do të performojë në finalen e Kupës së Botës!

Në datën 15 korrik, pra të dielën, do të mbahet finalja e Kupës së Botës mes Francës dhe Kroacisë. Përveç spektaklit që do të dhurojnë dy...

Kryesore Show Biz 11:00 - 5 Korrik, 2018

Dj me famë botërore dhe Era Istrefi nuk fshihen më, shprehin hapur dashurinë në rrjetet sociale

Ylli i muzikës shqiptare dhe ndërkombëtare, festoi dje 24-vjetorin  e lindjes.  Edhe përse ditëlindja e gjeti në studio, duke punuar për produksionin më të ri muzikor,...

Aktualitet 13:46 - 28 Qershor, 2018

Xhaka e Shaqiri bënë shqiponjën, por ja ç’do bëjë Era kur të këndojë në finalen e Botërorit

Era Istrefi e ndoqi ndeshjen e sotme mes Zvicrës dhe Kosta Rikës pranë presidentit Ilir Meta në presidencë. Me ta ndodhej edhe Nora Istrefi, Robert Berisha,...

Aktualitet 12:00 - 28 Qershor, 2018

Futbolli bën bashkë politikën me artin/ Era Istrefi përkrah Presidentit të Shqipërisë

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ndeshja e Zvicrës kundër Kosta Rikës e cila është mbyllur me rezultatin 2:2. Presidenti Ilir Meta ka organizuar një mbrëmjen me...

Aktualitet 18:50 - 25 Qershor, 2018

Video/ Shihni se çfarë ndodh në familjen e Norës, kur Teze Era vjen nga Amerika

Këngëtarja Era Istrefi ka gjetur një atmosferë shumë të këndshme në familjen e motrës së saj Nora, pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Si...

Kryesore Show Biz 11:35 - 14 Qershor, 2018

Prisni Erën në hapjen e Kampionatit Botëror?/ Na vjen keq por ajo nuk do performojë

Pasditen e sotme pritet që të mbahet ceremonia e hapjes së Kampionatit Botëror në stadiumin Luzhniki në Moskë. Ajo do të fillojë në orën 16:30 dhe...

Kryesore Show Biz 23:20 - 8 Qershor, 2018

Të gjithë presim klipin e Botërorit, por Era vjen me një super këngë tjetër!

”Prisoner” (I/e burgosur) quhet kënga më e fundit e Erës, e cila na surprizoi të gjithëve krejt papritur. Në një interviste për Billboard, Era u shpreh...

Kryesore Show Biz 11:50 - 7 Qershor, 2018

“Kujtimi më i bukur i jetës!” Era Istrefi bën dedikimin përlotës për të atin

Këngëtarja Era Istrefi ka përlotur fansat sot me një dedikim mjaft prekës për babanë e saj që nuk jeton më. Dje bënin plot 14 vjet nga...