Connect with Us

All posts tagged "#era e forte"

Kronika 19:42 - 5 Janar, 2020

Stuhia e erës rrëzon ullinjtë/ Kruja dhe Mamurrasi mbeten pa drita

Stuhia e erës ka rrëzuar disa rrënjë ullinj dhe pemë të tjera në qytetin e Krujës. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, për rreth...

Lajme 18:04 - 5 Janar, 2020

Stuhia e erës ka kapluar vendin/ Ministria e Mbrojtjes thirrje qytetarëve

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar pas erës së fortë që ka shkaktuar dëme të mëdha ditën e sotme në të gjithë vendin dhe ka rrëzuar disa...

Kronika 15:46 - 5 Janar, 2020

Moti i keq “mbërthen” vendin/ Rrëzohet pema e Vitit të Ri në sheshin “Skënderbej”

Një stuhi e fortë erë, ka mbërthyer vendin ditën e sotme. Ndërsa në Durrës një palmë ra duke rrezikuar jetën e qytetarëve, në sheshin“Skënderbej”në Tiranë,  është...

Kronika 15:30 - 5 Janar, 2020

Video/ Rrëzohet palma në Durrës, shpëton mrekullisht kalimtari

Moti i keq ka përfshirë gjithë vendin tonë ditën e sotme, ndërsa mësohet se një palmë është rrëzuar në Durrës duke rrezikuar jetën e kalimtarëve. Palma...

Aktualitet 10:31 - 24 Shkurt, 2019

Defekt në tragetin Durrës-Bari/ 280 pasagjerë, tre orë në det të hapur

Pasagjerët e një trageti të linjës Bari-Durrës, janë përfshirë, pasi një defekti që ka pësuar mjeti lundrues. Përreth 3 orë, 280 pasagjerë kanë qëndruar në det...

foto ilustruese
Aktualitet 11:00 - 23 Shkurt, 2019

Moti i keq/ Era e fortë përmbys trajlerin

Si pasojë e erës së fortë një trajler është përmbyeur në aksin rrugor Lezhë-Milot. Trajleri është përmbysur në vendin e quajtur Markatomaj. Si pasojë e aksidentit...

Aktualitet 09:47 - 23 Shkurt, 2019

Era e fortë dëmton rrjetin/ OSHEE në terren

Erërat e forta që të natës së kaluar kanë dëmtuar rrjetin, dhe si pasojë disa zona kanë mbetur pa energji elektrike. Mësohet se situata më problematike...

Aktualitet 08:41 - 30 Tetor, 2018

Moti i keq në Itali/ Shkon në 7 numri i viktimave

Ka shkuar në 7 numri i viktimave si pasojë e motit të keq që përfshiu ditën e djeshme Italinë. Nga të dhënat mësohet se dy persona...