Connect with Us

All posts tagged "enver"

Denoncim 19:54 - 27 Dhjetor, 2019

Një sindikatë për Arlindin dhe qorrat e tij

Prej disa ditësh, një sekt politik i njohur si “Organizata politike” , gjoja përfaqësuese e Qemal Stafës së dikurshëm apo idealeve të komunistëve të djeshëm, që...

Aktualitet 23:04 - 16 Tetor, 2018

Rama provokon/ Kravatë me yll në ditëlindjen e Enverit

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme është shfaqur në emisionin “Dritare me Rudinën”  në News 24. Rama njihet si një person që u kushton rëndësi detajeve...

Aktualitet 08:28 - 14 Tetor, 2018

“Xhaxhi Enver më do më shumë”/ Fahri Balliu del zbuluar

Në rrjetet sociale, po qarkullon një reportazh që Fahri Balliu e ka shkruar vite më parë. Titulli i reportazhit është “Të rritësh fëmijë për socializmin”. Ndër...

Aktualitet 10:35 - 16 Shtator, 2018

Deputeti plas bombën/ “Rama të shkarkojë Tërmet Peçin, s’durohet ky skandal”

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama shkarkimin e menjëhershëm nga detyra për kryetarin  bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçin, pas publikimit...

Aktualitet 09:49 - 16 Shtator, 2018

Vizita e Che Guevarës në Shqipëri/ 96-vjeçari rrëfen si u takua me Mehmet Shehun

Në një dokumentar të realizuar nga gazetari Marin Mema janë publikuar fakte të panjohura më parë  rreth vizitës Che Guevarës në Shqipëri në Mars të vitit...

Kryesore 10:26 - 30 Prill, 2018

Enveri letër nga Ferri për Lulin/ E paskeni lexuar librin që ju dërgova

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Andis Harasani vijon ironizimin e klasës aktuale politike, duke theksuar se gjithnjë e më shumë po i ngjajnë sistemit diktatorial të Enver...

Aktualitet 14:03 - 28 Nentor, 2016

Dokumente të reja/ Nexhmije Hoxha, anëtare e Partisë Fashiste

Dy dokumente të reja mjaft të rëndësishëm jnëpublikuar nga studiuesi Kastriot Dervishi. Bëhet fjalë për dokumente të së vesë së diktatorit Hoxha, Nexhmije Hoxha. Ishte koha,...

Aktualitet 11:48 - 13 Nentor, 2016

FOTO/ Ilir Kulla gjen “Enverin e Zi” të Afrikës së Jugut

Eksperti i sigurisë Ilir Kulla ndodhet në Afrikën e Jugut, ku ka bërë edhe një “zbulim” shumë interesant. Nuk ka gjetur as diamantë dhe ndonjë gjë...

Aktualitet 16:08 - 6 Nentor, 2016

FOTO FAKT/ Fotografohet vota për Ilir Metën, korrupsion me zgjedhjet në LSI

Sot janë duke u zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e ri të LSI-së, por ashtu siç ndodh rëndomtë me zgjedhjet në Shqipëri edhe këto të sotme nuk...

Aktualitet 21:16 - 19 Korrik, 2016

Rama si Enveri, fshesa e hekurt vegël e diktatorëve paranojak

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka paralelizuar shefin e qeverisë Edi Rama me diktatorin Enver Hoxha. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan se grushti i hekurt dhe...