Connect with Us

All posts tagged "eno bozdo"

Politikë 21:56 - 29 Mars, 2020

Denoncimi i Bozdos/ “Klodian Zoto do paguhet 18 milionë euro këtë vit nga Rama”

“Klodian Zoto do paguhet këtë vit nga Rama plot 18 milionë euro”. Kështu deklaron demokrati Eno Bozdo. Sipas tij, kryeministri Edi Rama do të paguajë Zoton...

Politikë 20:35 - 17 Shkurt, 2020

1.15 miliardë euro për rindërtimin/ Bozdo dy fjalë Ramës: Mos u emociono shumë

Eno Bozdo i Partisë Demokratike ka reaguar pas dhurimit të 1.15 miliardë eurove për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti, në Konferencën e Donatorëve në...

Politikë 12:30 - 21 Dhjetor, 2019

“OSHEE është e paaftë”/ Bozdo: Shqipëria, e fundit në sektorin energjitik

Anëtari i Kryesisë së PD, Eno Bozdo, në një deklaratë për shtyp ka folur mbi politikat e qeverisë Rama në lidhje sektorin energjitik. Bozdo u shpreh...

Lajme 23:35 - 17 Dhjetor, 2019

Debat me zv.ministrin/ Gazetari nxjerr videot nga Thumana: Njerëzit e parë i shpëtuan banorët

Një debat i nxehtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme mes gazetarit Erjon Skëndaj dhe zëvendës-ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë Ilir Bejtja. Skëndaj bëri një deklaratë të...

Politikë 14:45 - 11 Nentor, 2019

“Kushtetuesja do të shkojë sërish në “ngërç”/ Bozdo: KED levë e Ramës

Sekretari organizativ, Eno Bozdo shprehet se me votimin sot në seancën plenare, Kuvendi çoi në një tjetër ngërç Gjykatën Kushtetuese. Bozdo thotë se sot vendi ka...

Politikë 21:17 - 20 Shtator, 2019

Eno Bozdo kundër Berishës/ Dënoi Nexhmijen për kafe

“Edhe Nexhmija u akuzua për genocid dhe krim kundër shqiptarve. U dënua vetëm për shpërdorim kafeje për qerasja”, kështu shkruan pedagogu Eno Bozdo pas vendimit të...

Aktualitet 12:32 - 15 Korrik, 2019

Rritja e çmimit të naftës/ Reagon Partia Demokratike

Anëtari i Kryesisë së PD, Eno Bozdo, në një konferencë për mediat ka thënë se kryeministri Edi Rama dhe Qeveria e tij gënjejnë kur thonë se...

Aktualitet 14:48 - 1 Shkurt, 2019

Koncesionet/ Paralajmëron Bozdo: Do përballeni me drejtësinë

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Enno Bozdo ka folur për programin që PD do të zbatojë në ekonomi sapo të vijë në pushtet. Nga studio...

Aktualitet 22:35 - 6 Janar, 2019

Eno Bozdo u tregon rrugën studentëve

Pedagogu, Eno Bozdo nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale  ka kërkuar të shfuqizohet Ligji për Arsimin e Lartë, duke u treguar kështu studentëve rrugën drejt fitores...

Aktualitet 14:45 - 22 Prill, 2018

Qurrashit të Lulit i erdhi goja

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, pas pak kohësh ata do të shfaqeshin. Është ky ekipi i sekretarëve të Lulzim Bashës, ku përfshihet Enno Bozdo, Fatbardh...

Aktualitet 19:01 - 1 Shkurt, 2018

Dy rrugaçët e paaftë të Lulzim Bashës

CNA (CityNews Albania) ka qenë e vetmja media që në mënyrë sistematike ka sulmuar me fakte dhe akuza të drejta dhe të provuara këto dy figura...

Aktualitet 18:07 - 1 Shkurt, 2018

VIDEO/ Dy zyrtarë të lartë të PD dhunojnë një qytetar në moshë

Report TV ka fiksuar momentin e një icidenti ku janë përfshirë dy zyrtarë të lartë të PD dhe një qytetarë i moshuar. Ish-deputeti PD, Fatbardh Kadilli dhe ish-zv/ministri Enno Bozdo rreth...

Aktualitet 02:22 - 27 Maj, 2017

Basha përjashton sekretarët besnikë nga lista e PD

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha, shpalli mesnatën e sotme listën e kandidatëve për deputetëve në të gjithë Shqipërinë. Ajo që bie në sy në listën e...

Aktualitet 20:52 - 5 Maj, 2017

Ekskluzive/Mesazhi qesharak i Enno Bozdos pas tërheqjes së kandidatit nga Edi Rama

CityNews ka arritur të sigurojë një mesazh që sekretari organizativ i Partisë Demokratike, Enno (me 2n) Bozdo u ka nisur  të dërguaruarve nga Lulzim Basha në Kavajë....

Uncategorized 20:46 - 5 Maj, 2017

Ekskluzive/Mesazhi qesharak i Eno Bozdos pas tërheqjes së kandidatit nga Edi Rama

CityNews ka arritur të sigurojë një mesazh që sekretari organizativ i Partisë Demokratike, Eno Bozdo u ka nisur  të dërguaruarve nga Lulzim Basha në Kavajë. Në këtë...

Aktualitet 22:07 - 8 Prill, 2017

Vrasja e ish-kryepolicit/Vjen kërcënimi i parë nga PD: Çfarë do marrë Rama!

Ka ardhur reagimi i parë nga radhët e Partisë Demokratike për ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku u ekzekutua ish-drejtori i...

Aktualitet 09:39 - 19 Mars, 2017

Përgënjeshtron Eno Bozdo/Nuk jam i Sorosit

Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Eno Bozdo, ka reaguar pas sulmeve se është bashkëpunëtor i Sorosit. Bozdo i cilësoi akuzat si shpifje, që sipas tij, nuk...

Aktualitet 20:10 - 6 Janar, 2017

Njerëzit e Soros në PD/A do e godasë Basha sektin e humbjes të opozitës?

Kreu demorkat Lulzim Basha dhe vetë segmente të caktuara të Partisë Demokratike, po përpiqen që zgjedhjen e presidentit Trump në SHBA ta paraqesin si një fitore...

Aktualitet 23:52 - 27 Nentor, 2016

Bozdo: Mashtrimi i dites i Erjon Veliajt/Vjedh iniciativen e Bashës, i ndron vetem emrin

Sekretari Organizativ i PD, Enno Bozdo ka reaguar pas aktiviteteve te kryebashkiakut Erion Veliaj me koleget e rajonit. Ne nje deklarate shperndare nga zyra e shtypit...

Aktualitet 19:20 - 8 Qershor, 2016

Enoja me 2 N kundër Ambasadës së SHBA

I njohur mediatikisht si Enoja me dy N ka dalë kundër Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bëhet fjalë për ish-Nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës...

Aktualitet 21:21 - 9 Prill, 2016

Enno Bozdo raporton rezultatet e Referendumit të Rilindjes

Ish-Nënkryetari i Bashkisë Tiranë, njëherazi Sekretari Organizativ i PD-së, Enno Bozdo ka raportuar rezultatet e Referendumit të Rilindjes. Njeriu që nuk di se çfarë ndodh në...

Politikë 16:40 - 10 Gusht, 2015

Bozdo: Parku qe ofron Veliaj tek bulevardi i ri, pese here me i vogel se origjinali

Ish- nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo, reagon ndaj deklaratave të kryebashkiakut aktual Erion Veliaj, të bëra për Bulevardin e ri. Ai thotë se është...