Connect with Us

All posts tagged "enkelejd alibeaj"

Politikë 17:15 - 20 Maj, 2020

Lirimi i dy anëtarëve të grupit të Bajrave/ Alibeaj: Regjimi i Ramës i ka themelet te krimi

Partia Demokratike, e përfaqësuar nga ish-deputeti Enkelejd Alibeaj, ka reaguar për lirimin nga burgu të dy anëtarëve të grupit të tmerrshëm kriminal të Bajrave. Në një...

Politikë 16:00 - 31 Mars, 2020

PD akuza qeverisë/ “Tenderi 1.5 mln euro për furnizimin me ushqime bëhet pa garë”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka ngritur akuza ndaj qeverisë lidhur me tenderin 1.5 milionë euro për furnizimin me ushqime të Rezervave të Shtetit. Në...

partia demokratike tirane
Politikë 17:48 - 29 Mars, 2020

Denoncon PD/ “Qeveria hap tender 411 milionë lekë për të rikonstruktuar zyrat”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama për mënyrën se si po e menaxhon situatën e krijuar nga koronavirusi. Në...

Politikë 23:20 - 10 Shkurt, 2020

Alibeaj akuza Ramës për paketën Anti-KÇK/ “Përdoret për shantazh ndaj grupeve kriminale”

Ish-deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj thotë se paketa Anti-KÇK është shantazh i kryeministrit Edi Rama për grupet kriminale. Alibeaj pretendon se Rama po i shantazhon ata...

Politikë 20:45 - 27 Janar, 2020

A do e pranojnë Ramën kryeministër nëse fiton sërish zgjedhjet?/ Përgjigjet Alibeaj

Ish-deputeti i Partisë Demokratike ka refuzuar që kryeministri Edi Rama të ketë patur një takim me Lulzim Bashën, e aq më tepër një marrëveshje. Enkelejd Alibeaj...

Politikë 17:33 - 18 Janar, 2020

Pajtim Aga në pranga për drogë/ PD: Ia bënë vëllain shef policie, mbështetet nga Rama

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, tha se arrestimi i Pajtim Agës dëshmon përshkallëzimin e fenomenit kriminal dhe konfirmon se krimi, trafiku i drogës dhe liria...

deputeti i partise demokratike enkelejd alibeaj
Politikë 20:55 - 7 Janar, 2020

“Drejtësia në nivele tiranie”/ Alibeaj: Të shpëtohet reforma nga manipulimet

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka folur në studion e Ora News për reformën në drejtësi, duke theksuar se meqenëse kjo reformë është ende...

Politikë 21:51 - 18 Dhjetor, 2019

Alibeaj ngre alarmin/ Jemi zyrtarisht nën diktaturë!

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar pas miratimit të paketës së censurimit të medias, për të cilën kishte shprehur shqetësimin edhe më parë....

Politikë 18:33 - 9 Nentor, 2019

Meta do të dekretojë si gjyqtare partneren e Alibeajt/ Kush është Xhaferllari dhe lidhja me ish deputetin demokrat

Presidenti Ilir Meta ka pezulluar përkohësisht procesin për zgjedhjen e anëtarit të dytë të Gjykatës Kushtetuese. Në arsyetimin e tij, në një letër drejtuar Kuvendit dhe...

Politikë 20:19 - 21 Tetor, 2019

Trondit Alibeaj: Mund ta rrëzojmë Edi Ramën edhe me luftë

Duke folur për aksionin opozitar pas mbledhjes së sotme të aleatëve, ish deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj është shprehur se opozita i ka të gjitha mundësitë për...

Politikë 20:03 - 21 Tetor, 2019

“Shqipëria si meritonte negociatat”/ Alibeaj: “Po”-ja e KE-së veprim klientelist ndaj Ramës

“Rama është përgjegjësi për mosçeljen e negociatave”, kjo është ajo çka ka ripërsëritur edhe njëherë ish deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, në studion e “Mbrëmje në ABC”...

Politikë 18:41 - 21 Tetor, 2019

“Jo”-ja ishte shumë e rëndë”/ Alibeaj ngre alarmin: Shqipëria në prag të izolimit

I ftuar në “Mbrëmje në ABC” ish deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, është shprehur se ‘“jo”-ja e Bashkimit Europian për negociatat këtë herë është shumë e rëndë...

Politikë 16:45 - 4 Tetor, 2019

Gjyqi ndaj drejtorit të Kadastrës në Durrës/ PD: Rama e Braçe presion gjyqtares që të mos e dënojë

Pas vendimit të gjykatës për të lënë në burg ish-drejtorin e Kadastrës në Durrës Liridon Pula, ka ardhur edhe reagimi nga Partia Demokratike. Në një reagim...

Politikë 22:44 - 1 Tetor, 2019

Venecia kundër Metës/ Alibeaj: Presidenti ka lindur me këmishë

Ish deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj është shprehur se presidenti Ilir Meta ka lindur me këmishë, pasi sipas tij nuk i ndodh kurrë një presidenti të...

deputeti i partise demokratike enkelejd alibeaj
Politikë 22:08 - 30 Shtator, 2019

Paralajmërimi i fortë i Alibeajt/ “Kemi edhe 7 kryebashkiakë për të denoncuar”

Ish deputeti i PD, Enkelejd Alibeja ka paralajmëruar se disponojnë informacion për të shkuar të dyshimtë edhe për shtatë kryebashkiakë ashtu si Valdrin Pjetri, Agim Kajmaku...

Politikë 14:14 - 9 Gusht, 2019

“Narcotica”/ Alibeaj: S’ka negociata. Shqipëria, lavatriçe e pastrimit të parave

Pak ditë pas publikimit të dokumentarit “Narcotica”, nga televizioni italian “Rai 3”, që e konsideron Shqipërinë si qendrën e trafikut të drogës, ka reaguar ish-deputeti i...

Aktualitet 11:53 - 23 Korrik, 2019

U ble apo u shpërblye nga politika?/ Gjyqtarja e Krimeve të Rënda në sitën e Vettingut

Gjyqtarja e Apelit për Krime të Rënda, Dhurata Haveri do të dalë nesër në seancën dëgjimore para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Rivlerësimi i saj do...

Aktualitet 22:58 - 29 Maj, 2019

“Nuk preken institucionet”/ Artan Hoxha përplaset me Alibeajn

Gazetari Artan Hoxha, teksa shpjegonte një nga rregullat që deputetët nuk kanë drejtë të futen në zyrën e drejtorit të Policisë pa autorizim pati kundërshtimin e...

Aktualitet 20:44 - 5 Maj, 2019

Bashkëshortja e Enkelejd Alibeaj ndan mëdysh KPK-n

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi në shumicë se kryeinspektorja e KLD-së, Marsida Xhaferllari nuk kishte status të magjistratit dhe se për të nuk mund të...

Aktualitet 22:00 - 2 Maj, 2019

Alibeaj bën autokritikë/ “Kemi edhe ne përgjegjësi…”

Ish deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj nga studio e emisionit “Të Paekspozuarit” në Neës 24 foli rreth platformës së qeverisë tranzitore të propozuar ditënm e sotme nga...

Aktualitet 18:14 - 20 Prill, 2019

Akuza e fortë e ish-deputetit/ “Shqiptarët votojnë me kobure në vesh”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i pyetur se përse nuk hyjnë në zgjedhje kur sondazhet tregojnë një rritje të opozitës u përgjigj duke u...

partia demokratike tirane
Aktualitet 18:10 - 20 Prill, 2019

Vota e lirë/ “PD nuk hyn në zgjedhje me ata që vjedhin vota”

Ish deputeti Enkelejd Alibeaj ka komentuar situatën politike në vend dhe pjesëmarrjen në zgjedhjet lokale. I ftuar në emisionin “Kjo javë” në televizionin “Neës 24”, Alibeaj...

deputeti i partise demokratike enkelejd alibeaj
Aktualitet 17:57 - 20 Prill, 2019

Pamundësimi i zgjedhjeve/ Alibeaj sqaron rrugën e opozitës

Ish deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj, i qenë prezent në rubrikën “Kjo Javë” në News 24 ka folur rreth kushteve të opozitës për zgjedhjet. Alibeaj i pyetur...