Connect with Us

All posts tagged "eni vasili"

Politikë 13:28 - 21 Mars, 2020

Pas mesazhit për Ramën/ Basha nxjerr këshilltarin dhe kërkon qeveri tranzitore

Mbrëmjen e së mërkurës, në telefonin e gazetares Eni Vasili ka mbërritur një mesazh nga Lulzim Basha, ku ky i fundit i drejton një pyetje Ramës,...

Politikë 10:45 - 21 Mars, 2020

Çfarë fshihet pas SMS-ve të Lulzim Bashës, drejtuar Eni Vasilit?

Të mërkuren në mbrëmje, Lulzim Basha i dërgoi një mesazh gazetares Eni Vasili në telefonin e saj, në vazhdimësi të bisedave të mëparshme, duke i drejtuar...

Lajme 15:44 - 20 Mars, 2020

Mesazhi i Bashës në telefonin e Eni Vasilit/ Vodafone i kthen përgjigje PD

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka publikuar përgjigjen e kopmanisë Vodafone lidhur me mesazhin e kreu të PD, Lulzim Basha dërguar në telefonin e...

Politikë 13:39 - 19 Mars, 2020

Palaço show/ Si gënjeu Luli në emisionin e Eni Vasilit

Dje në mbrëmje në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha i ka çuar një mesazh gazetares, me pyetjen a është...

Politikë 09:11 - 19 Mars, 2020

 “Shqiptarët kërcënohen nga rreziqe të mëdha”/ PD ultimatum Ramës: Ndal lojërat e pista

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open”, ku i ftuar në një lidhje direkte ishte kryeministri Rama, moderatorja Eni Vasili tha se në telefonin e saj ka...

Politikë 23:12 - 18 Mars, 2020

Nga fyerjet tek kërcënimet/ Rama përplaset ashpër me Eni Vasilin

Kryeministri Edi Rama nuk e ka lënë menjëanë as sonte arrogancën e tij ndaj gazetarëve. Në një lidhje me emisionin “Open” teksa u pyet nëse qeveria...

Politikë 15:53 - 18 Mars, 2020

Karantina “lajthit” Monën/ Tit Vasili mjek i mirë, qytetarët e “masakrojnë”

Politikanët tanë i përkasin asaj rrace që flet kur duhet të heshtin dhe fdhe heshtin kur duhet dhe të gjithmonë bëjnë të kundërtën. Shembulli më zhurmues...

Lajme 23:39 - 17 Mars, 2020

Baton Haxhiu-Eni Vasilit: “Mund të mos e marrësh rrogën muajin tjetër”

Analisti Baton Haxhiu paralajmëroi një krizë të mundshme ekonomike për shkak të betejës me koronavirusin. Në një lidhje direkte me emisionin “Open”, Haxhiu i tha moderatores...

Politikë 21:29 - 12 Dhjetor, 2019

“Ti je e pandershme”/ Plas sherri në emision mes Kryemadhit dhe Eni Vasilit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka debatuar ashpër me gazetaren Eni Vasili në studion e “Open”. Teksa Kryemadhi po sulmonte kryeministrin Edi Rama, Vasili ndërhyri në...

Politikë 23:06 - 2 Dhjetor, 2019

Eni Vasili nuk përmbahet ndaj Ngjelës/ Më njeri të paedukatë s’ kam parë

Është shoqëruar me debate dhe tensione emisioni “Open”, ku mes të ftuarve është edhe avokati i njohur Spartak Ngjela. Gjatë gjithë emisionit Ngjela ka marrë fjalën...

Denoncim 22:49 - 14 Nentor, 2019

“Top Channel i quajti banorët “shpellarë”/ Eni Vasili sherr live me Klevis Balliun

Ish deputetit të Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka ndezur sherrin me moderatoren e “Open”, Eni Vasili, gjatë emisionit të mbrëmjes së sotme ku po diskutohet rreth...

Lajm i Rekomanduar 10:16 - 13 Shtator, 2019

Rama dhe Basha gati për zgjidhje në tavolinë/ Zbulohen detajet e marrëveshjes

Prej rreth shtatë muajsh, opozita ka djegur mandatet e deputetëve, në shenjë proteste kundër qeverisë, të cilën e akuzon se ka ardhur në pushtet me vota...

Aktualitet 22:45 - 10 Korrik, 2019

Plas mes Lefter Maliqit dhe Eni Vasilit/ Deputeti braktis emisionin

Deputeti Lefter Maliqi, në një lidhje direkte me studion e emisionit “Open” u përplas me moderatoren e emisionit, Eni Vasili. Maliqi i drejtuaVasilit duke i thënë...

Aktualitet 22:26 - 13 Dhjetor, 2018

Berisha turpëron Eni Vasilin/ Po ti më fut mua të komentojë gënjeshtrat e Ramës

Mbrëmjen e sotme në emsionin “Open” në Top Channel është duke u diskutuar për protestat e studentëve. I ftuar është ish-kryeministri Sali Berisha. Gjatë një momenti...

Aktualitet 22:18 - 23 Tetor, 2018

Artan Hoxha degjeneron Eni Vasilin/ Ka një mesazh për Berishën

Pas deklaratës së ish-kryeministrit Sali Berisha mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit “Open” të Eni Vasilit, se Artan Hoxha ishte paguar 40 mijë euro për...

Aktualitet 09:55 - 16 Tetor, 2018

Dështon sërish Top Channel/ TV Klan kryesoi audiencën mbrëmjen e djeshme

Prej muajsh në media audio-përgjimi Babale-Xhafaj, ku dyshohej se vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj kryente trafik narkotikësh është bërë kryefjalë e mediave. Mbrëmjen e...

Aktualitet 22:18 - 3 Tetor, 2018

Të pathënat e intervistës së Xhisela Malokut për Eni Vasilin dhe disa të vërteta tronditëse

Nga Ylli Pata Ka  rreth 48 orë që opinioni publik po gëlon në një debat të madh nëse rrëfimi i Xhisela Malokut ishte i vërtetë apo...

Aktualitet 19:51 - 31 Gusht, 2018

Merkato në televizione/ Ja ku shkojnë Fevziu, Rakipi, Sokol Balla, Eni Vasili …

Gjatë stinës së verës, ashtu sikurse në futboll midis televizioneve shqiptare është zhvilluar një merkato e nxehtë. Transferime dhe rikthime të bujshme të emisioneve janë projektuar...

Aktualitet 14:14 - 16 Qershor, 2018

Drejtues të të gjithë emisioneve televizive, bashkohuni!

Drejtuesit e emisioneve  televizive janë bërë si parulla e vjetër komuniste “Proletarë të të gjithë vendeve bashkohuni” . Ajo çfarë i bashkon drejtuesit e emisioneve, që...

Aktualitet 22:21 - 24 Prill, 2018

“Pasardhësit e diktatorëve po qeverisin sot”/ Flet Rrahman Parllaku

Vijon intervista e ish-gjeneralit të dënuar nga diktatori Enver Hoxha, Rrahman Parllaku me gazetaren Eni Vasili në studion e emisionit “Studio e Hapur”. Gjatë intervistës Parllaku,...

Aktualitet 22:08 - 10 Prill, 2018

I mbijetuari i“Kampit të Tepelenës”: Brenda 24 orëve vdiqën 30 fëmijë

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ku trajtohet tema “Kampi i Tepelenës në sytë e një fëmije”, është i ftuar, Simon Miraka,...

Aktualitet 21:55 - 10 Prill, 2018

Foto/ “Kampi i tmerrit” përlot Eni Vasilin

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Studio e Hapur” në News24, po trajtohet tema “Kampi i Tepelenës në sytë e një fëmije”, ku i ftuar është Simon...

Opinione 20:50 - 27 Shkurt, 2018

Nga Eni Vasili/ Replikë me Sali Berishën dhe Mero Bazen

Që nga mesnata e së hënës e deri mesditën e së martës, e  pashë veten protagoniste jo vetem të thuajse të të gjitha ballinave të portaleve...