Connect with Us

All posts tagged "engjell agaci"

Politikë 09:53 - 27 Tetor, 2019

Djalli i veshur me prada në krah të kryeministrit/ Engjëll Agaçi, spektakolari i pushtetit të Rilindjes

Klasa politike në Shqipëri ka disa shtresa, krahas atyre që dalin në media, e që njihen tashmë mirë nga shqiptarët, ka edhe disa “djaj” të veshur...

Politikë 11:41 - 26 Tetor, 2019

Engjëll Agaçi si piramidë korrupsioni/ SPAK dhe BKH kanë një superdosje si provë

Reforma në Drejtësi, pritet që shumë shpejt të sjellë edhe përfundimin e ndërtimit të disa institucioneve të rëndësishme, “Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të...

Politikë 15:19 - 25 Tetor, 2019

Pasuria e çmendur dhe akuzat për korrupsion/ SPAK sulmin duhet ta fillojë nga Engjëll Agaçi

Sot janë bërë tetë emërimet e para të Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, ose i njohur ndryshe si SPAK, ajo që kanë premtuar Shtetet e Bashkuara të...

Politikë 21:54 - 13 Shtator, 2019

Rasti i Valdrin Pjetrit/ Kryemadhi zbulon rolin e Engjëll Agaçit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi,  ka thënë në se kryeministri Edi Rama ka qenë në dijeni të dosjes nga Italia për Valdrin Pjetrin, i cili u...

Kronika 14:38 - 8 Shtator, 2019

Denoncim-Aksidentohet sekretari i Ramës/ Policia fsheh ngjarjen, mbulon viktimat

Sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrisë Engjëll Agaçi është aksidentuar. Në aksidentin ku është përfshirë Agaçi mendohet se ka pasur  edhe viktima, ëhstë mbajtur i fshehtë nga...

Aktualitet 11:21 - 31 Maj, 2019

Shtëpi jashtë shtetit dhe prona në bregdet/ “Engjëlli i Ramës çmend” me pasuri

Engjëll Agaçi konsiderohet si krahu i djathtë i kryeministrit Edi Rama. Në çdo vendim që merr kryeministri thuhet se pas tij fshihet Engjëll Agaçi. Prej vitit...

Aktualitet 13:09 - 13 Maj, 2019

Si është kapur Magjistratura nga Maks Haxhia dhe Ëngjëll Agaçi/ Zbardhet skenari

Shkolla e Magjistraturës konsiderohet si institucioni që ndihmon gjyqtarët dhe prokurorët të fitojnë përvojën e duhur, në fushën e sundimit të ligjit. Gjithashtu pretendohet që kjo...

Aktualitet 19:31 - 25 Tetor, 2018

Skandal/ Zyrtarja e Ramës urdhëron punëtorët e Bashkisë të rikonstruktojnë banesën e prindërve të Agaçit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale denoncimin e një banori nga Roskoveci. Sipas denoncuesit, punëtorët e Bashkisë Roskovec, gjatë orarit zyrtar, janë urdhëruar nga...

Aktualitet 11:48 - 28 Gusht, 2018

Zbardhet biseda/ Qeveria shantazhon gjyqtarin shqiptar në Strasburg

Që nga viti 1991, kthimi i pronave të konfiskuara nga regjimi komunist ka mbetur një çështje problematike për të gjitha qeveritë shqiptare. Deri më sot, nuk...

Aktualitet 15:37 - 31 Korrik, 2018

“Falsifikuesi” Lulzim Hamitaj/ Si u ça rrjeta e Vettingut për njeriun e Engjëll Agaçit

Lulëzim Hamitaj, komisioneri i Vetingut që akuzohet nga Partia Demokratike si fallsifikues dokumentash, konsiderohet si “njeriu” i Ëngjëll Agaçit” nga kolegët e tij në Komsionin e...

Aktualitet 22:57 - 24 Prill, 2018

Denoncimi/ Ja si kunata e Sekretarit të Përgjithshëm të Ramës paguhet pa shkuar në punë

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha...

Aktualitet 23:13 - 23 Tetor, 2017

Sekretari i Ramës në Itali për të shpëtuar Tahirin

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e ardhur nga një qytetar ku pohohej se Engjëll Agaçi, kishte shkuar në një...

Aktualitet 16:03 - 20 Shtator, 2017

Denocimi i fortë/ Supermafiozi Ëngjëll Agaçi dhe 7 emrat e kapur nga krimi në Kryeministri

Në një denoncim të fortë të publikuar sot është akuzuar me emër dhe mbiemër Ëngjëll Agaçi si dhe të paktën 7 persona që punojnë në kryeministri...

Aktualitet 16:32 - 1 Maj, 2017

Takimi në mes të krizës/Fatmir Mediu: Ja pse e takova sekretarin e Ramës

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir mediu ka folur pak minuta më parë në lidhje me kafen që konsumoi ditën e sotme me sekretarin e përgjithshëm të...

Aktualitet 16:21 - 1 Maj, 2017

Ç’po ndodh me opozitën dhe PS?/Aleati i Bashës kokë më kokë me  sekretarin e Ramës

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është parë ditën e sotme në një takim me sekretarin e përgjithshëm të kryeministrisë, Ëngjëll Agaçi. Në një foto të...

Aktualitet 21:18 - 10 Mars, 2017

Manjani “shpërthen” ndaj Ramës/Ke dështuar, ja kë duhet të shkarkosh urgjent!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shpërthyer me akuza ndaj kryeministrit Edi Rama. Duke folur për prezencën e ONM në Tiranë, Manjani tha se Rama duhet...

Aktualitet 20:39 - 26 Shkurt, 2017

Plas “lufta” PS-LSI/ Petrit Vasili sulmon Sekretarin e Ramës, çfarë shkruan në letrën e dytë

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, iu nisi sot një tjetër letër krerëve të lartë të shtetit shqiptar dhe atyre ndërkombëtarë. Në letrën drejtuar presidentit, kryeministrit, kreut...

Aktualitet 19:32 - 18 Korrik, 2016

Reforma në Drejtësi, i ha kokën edhe Fatmir Xhafajt/Edi Rama mandaton si negociator Engjëll Agaçin

Kryeministri Edi Rama nuk ka mandatuar Fatmir Xhafajn si negociator të PS-së në negociatat që po zhvillohen për reformën në drejtësi  me përfaqësuesit e PD-së dhe...