Connect with Us

All posts tagged "energjia"

Sociale 18:34 - 31 Maj, 2020

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar ndërprerje të energjisë elektrike në Durrës dhe Shijak. Kjo do të ndodhë për shkak të remontit në...

Kronika 09:08 - 8 Shkurt, 2020

Vidhnin energjinë/ 12 të proceduar, masë administrative për kilovatët e vjedhur

OSHEE bën të ditur se 12 persona janë proceduar pasi janë kapur duke vjedhur energjinë elektrike. Në një njoftim për mediat, OSHEE bën me dije se...

Bota 11:33 - 18 Janar, 2020

Gjermania do të braktisë qymyrin si burim energjetik

Në Gjermani qeveria qendrore ra dakord me landet që t’i japë fund prodhimit të energjisë nga termocentralet me qymyr. Kompromisi i vështirë shoqërohet me kritika dhe...

Ekonomi 08:52 - 30 Dhjetor, 2019

Ishte 1 janari 2020/ Shtyhet sërish afati i daljes në tregun e lirë të energjisë për bizneset e lidhur në 35 kv

Të paktën 33 subjekte të lidhur në tension 35 kilovolt dhe që kanë detyrimin për të gjetur energjinë në tregun e lirë kishin arritur të lidhnin...

Sociale 08:58 - 16 Gusht, 2019

Tirana pa drita/ OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm

OSHEE ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët e Tiranës, të cilët do të përballen sot me ndërprerje të energjisë elektrike. Sipas OSHEE-së, për shkak...

Denoncim 20:58 - 31 Korrik, 2019

Foto/ Artan Hoxha “dush të ftohtë” qeverisë

Ndërsa qeveria na bombardon përditë me marketing për të na bindur se sa bukur kalohen pushimet në Shqipëri, në një nga destinacionet më atraktive, siç është...

Sociale 18:53 - 28 Korrik, 2019

OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona të kryeqytetit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Sipas njoftimit, ndërprerja do të jetë në vazhdën e punimeve...

Aktualitet 18:35 - 21 Korrik, 2019

Punime në rrjet/ OSHEE: Zonat që do mbeten pa energji

Në disa lagje të Tiranës, në datat 22 dhe 23 korrik, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, për rreth pesë orë. Lajmi është bërë i...

Aktualitet 17:55 - 9 Korrik, 2019

Ndërhyrje në rrjet/ Ja cilat zona do të vuajnë mungesën e energjisë

OSSHE nëpërmjet një njoftimi të shpërndarë në rrjetet sociale ka bërë me dije ndërprerjen e energjisë elektrike në Tiranë. Ndërprerja do të bëhet për shkak të...

Aktualitet 19:21 - 7 Korrik, 2019

Ndërhyrje në rrjet/ OSSHE njofton ndërprerjen e energjisë për disa zona

OSSHE nëpërmjet një njoftimi të shpërndarë në rrjetet sociale ka bërë me dije ndërprerjen e energjisë elektreike në disa prej lagjeve të Tiranës. Stakimi i energjisë...

Aktualitet 08:16 - 22 Maj, 2019

Çmimet e energjisë për familjarët/ Shqipëria më e shtrenjta në rajon

Familjet shqiptare paguajnë për 1,140 lekë për 100 kWh energji të shpenzuar. E matur sipas fuqisë blerëse, të dhënat e Eurostat bëjnë të ditur se ata...

qsut ngre alarmin per gripin
Aktualitet 11:49 - 15 Maj, 2019

QSUT pa analiza/ Energjia djeg paisjet

Pacientët që do i drejtohen Qëndrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” apo edhe ata që janë të shtruar në këtë qendër spitalore, nuk do të mund të...

Aktualitet 12:48 - 22 Prill, 2019

Foto-Korça, qyteti i një mijë e një pasqyrave

Si gjithmonë Korça dhe korçarët ndjekin një trend tjetër. Ndoshta askush nuk e beson dhe ju duket e çuditshme, por tashmë ai mund të quhet qytetit...

Aktualitet 09:11 - 20 Prill, 2019

Vjedhja e energjisë/ OSHEE ndëshkon 67 abonentë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka ndërmarrë një aksion në Shkodër, për vjedhjen e energjisë elektrike. Mësohet se Departamenti i Kontrollit dhe Rikuperimit të...

Aktualitet 09:47 - 23 Shkurt, 2019

Era e fortë dëmton rrjetin/ OSHEE në terren

Erërat e forta që të natës së kaluar kanë dëmtuar rrjetin, dhe si pasojë disa zona kanë mbetur pa energji elektrike. Mësohet se situata më problematike...

Aktualitet 08:38 - 22 Shkurt, 2019

Punime në rrjet/ Ndërpritet energjia elektrike në disa zona

OSHEE bën të ditur se për shkak të punimeve në dy kabina që furnizohen nga nënstacioni Selitë, në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje...

Aktualitet 08:54 - 11 Janar, 2019

Izolohet Dibra/ Trashësia e dëborës mbi 1.5 metër

Reshjet intensive të dëborës në disa qarqe të vendit kanë izoluar disa zona, ku situata më e rënduar paraqitet në qarkun e Dibrës. Mësohet se në...

Aktualitet 08:20 - 23 Nentor, 2018

Energjia nga dielli/ Pezullohen aplikimet për parqe fotovolatike deri në 2MW

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë nuk do të pranojë më aplikime për ndërtimin e parqeve fotovolatikë deri në 2MW. Në një njoftim të bërë nga kjo...

Aktualitet 08:36 - 25 Shtator, 2018

Investimet e huaja, si u shpëtuan nga energjia/ Rënia e telekomunikacioneve dhe stanjacioni i bankave

Që prej fillimit të vitit 2014 energjia është bërë sektori që ka tërhequr investimet e huaja në Shqipëri, duke u bërë njëkohësisht dhe shpëtimtari i tyre....

Sociale 09:36 - 12 Prill, 2018

Bashkitë dhe Ujësjellësit që janë debitorë të mëdhenj të energjisë/ Kryesojnë Tirana e Durrësi

Bilanci i OSHEE-së (Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike) është rënduar se tepërmi për shkak se bashkitë dhe ujsëjellsat në zotërimin e tyre nuk i shlyejnë...

Politikë 11:52 - 26 Mars, 2018

Strategjia kombëtare për energjinë/ Rama: Ky sektor, kërcënim për financat

Kryeministri Rama, i pranishëm sot në konferencën “Strategjia Kombëtare e energjisë 2018-2030” ka theksuar se “Sektori i energjisë para disa vitesh gjendej në një kolaps total...

Sociale 09:25 - 14 Shkurt, 2018

Ndërprerje energjie në disa zona/ 170 punonjës të OSHEE në terren

Moti i keq i ditëve të fundit ka shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të qarkut të Elbasanit. Mësohet se rreth 20.000 mijë abonentë...

Aktualitet 11:33 - 1 Shkurt, 2018

Po për energjinë, ku ishe zoti ish-ministër?

Lëvizja Socialiste për Integrim, vijon me akuzat kundër qeverisë. Partia e cila ishte për 8 vite rresht në qeveri, ndërsa ka vetëm pak muaj në opozitë,...