Connect with Us

All posts tagged "energji"

OSHEE publikon oraret/ Kjo zonë e Tiranës do të jetë nesër pa drita
Sociale 20:11 - 12 Gusht, 2020

OSHEE publikon oraret/ Kjo zonë e Tiranës do të jetë nesër pa drita

Disa zonja të Tiranës ditën e nesërme do të jenë pa drita për një orar të kufizuar. Kjo për shkak se Operatori i Sistemit të Transmetimit...

Sociale 19:50 - 12 Korrik, 2020

Punime në disa kabina në Tiranë/ Ja zonat ku do të stakohet energjia për disa orë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën me dije se disa zona të Tiranës do të këtë shkëputje të energjisë elektrike. OSHEE sqaron se stakimi i...

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona të Tiranës
Sociale 16:06 - 15 Qershor, 2020

Nesër Tirana pa drita/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Disa zona të Tiranës nuk do të kenë energji elektrike ditën e nesërme për gati 5 orë. Energjia elektrike do të stakohet nga ora 09:00 paradite...

horoskop-fundjave shenja me fat
Horoskopi 13:06 - 2 Maj, 2020

Përballojnë çdo sfidë të jetës/ Shenjat më energjike të horoskopit

Ujori Njihet në përgjithësi si vizionari dhe inovatori i zodiakut për bazat e arsyeshme. Këto shenja ajrore kanë të njëjtën sasi interesi intelektual si ato që...

Sociale 16:29 - 19 Shkurt, 2020

Remonti i OST/ Mbeten pa energji disa zona në Tiranë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar për stakimin e energjisë gjatë ditës së nesërme në Tiranë. Sipas njoftimit të OSHE, ndërprerja e energjisë do...

Sociale 19:51 - 2 Shkurt, 2020

Punime në rrjet/ Ja zonat e Tiranës që do mbeten pa energji elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se në datat 3, 4, 5 dhe 6 do të ketë stakime të energjisë në Tiranë. Sipas njoftimit...

Kronika 19:19 - 24 Janar, 2020

Aksidenti me një të vdekur dhe 3 të plagosur/ Spitali nuk kishte energji kur u dërguan të aksidentuarit

Detaje tronditëse kanë dalë lidhur me aksidentin e rëndë në Pishkash ku humbi jetën Ardian Vreto dhe mbetën të plagosur tre persona të tjerë. Sipas Abc...

Lajme 00:50 - 1 Janar, 2020

NASA ka një paralajmërim/ Rreziku që i kanoset tokës në 2022

Një kërcënim i madh po i kanoset Tokës, aq sa NASA është detyruar të japë detaje për këtë denomen. Njoftim i NASA-s në lidhje me asteroidin...

Sociale 18:27 - 15 Dhjetor, 2019

Stakimi i energjisë elektrike/ Ja cilat zona në Tiranë do mbeten pa drita

OSHEE ka njoftuar abonentët në Tiranë për stakim të energjisë në datat 16-20 dhjetor. Për shkak të remontit të planifikuar në NST Qendër, në datat 16-20...

Aktualitet 11:10 - 28 Maj, 2019

“Energji ëngjëlli”/ Kejvina gdhend dy tatuazhe shumë domethënëse në trupin e saj

Pas largimit nga emisioni “Xing me Ermalin”, Kejvina Kthella u shndërrua në një nga personazhet më të komentuar e të përfolur në mediat shqiptare. Ditën e...

cfare ndodh kur ndihmon
Aktualitet 23:40 - 16 Mars, 2019

Tre gjërat që ndodhin kur ndihmon dikë/ Mësimi i mirësisë

Në një lloj mënyre merr me vete edhe karmën e tij, mësimet për të cilat ke nevojë  për të jetuar, për të mësuar dhe për të...

Aktualitet 20:30 - 15 Mars, 2019

Stërvituni 12 minuta si kjo 73 vjeçare dhe do të keni energji gjithmonë

Një trup i tonifikuar është i rëndësishëm në çdo moshë, por sigurisht që një gjë e tillë bëhet gjithnjë e më e vështirë me kalimin e...

Aktualitet 10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Në...

Panele diellore transparente
Aktualitet 20:20 - 7 Shkurt, 2019

Panelet diellore transparente, do të kthejnë dritaret në burime energjie

Shkencëtarët nga Universiteti i Michigan-it, kanë shpikur  disa panele diellore, transparente të cilat mund të hyjnë në shumë zbatime si në arkitekturë, ashtu dhe në fusha...

telepatia
Aktualitet 23:00 - 31 Janar, 2019

Valët e veçanta të trurit që na lidhin me të tjerët/ Si funksionojn telepatia

Kur mendon për dikë, dërgon në univers valë me një frekuencë të veçantë. Këto valë mund të ndjehen në distanca të largëta dhe mund të prekin...

Aktualitet 20:04 - 23 Janar, 2019

Punime në nënstacion/ Këto zona do mbesin pa energji për dy ditë

Energjia elektrike do të ndërpritet gjatë intervalit kohor 08:00-15:00 në datat 24-25 janar, në disa lagje të qytetit të Laçit. Ky lajm u njoftua nga OST,...

Aktualitet 13:25 - 12 Janar, 2019

Skandal/ Rama urdhëroi ndërprerjen e dritave dhe ngrohjes për studentët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga selia e PD-së ka bërë publik skandalin e qeverisë në lidhje me studentët. Basha është shprehur se kryeministri Edi...

Aktualitet 13:17 - 12 Janar, 2019

Boga e Razma pa energji elektrike/ Shteti braktis turizmin elitar

Dy zona turistike në qytetin e  Shkodrës kanë mbi tre ditë pa energji elektrike. Burime pranë CNA.al bëjnë me dije se zonave turistike të Bogës dhe...

Aktualitet 18:25 - 10 Janar, 2019

Rrëzohet shtylla/ Një pjesë e kryeqytetit mbetet pa energji elektrike

Një shtyllë e shpërndarjes së energjisë elektrike është rrëzuar pranë zonës së Shkozës. Si pasojë e kësaj ngjarje e gjithë zona ka  mbetur pa energji elektrike....

Aktualitet 23:00 - 9 Janar, 2019

Ju tregojmë se si e shkatërroni sistemin imunitar duke qenë negativë

Qelizat e trupit tonë funksionojnë përmes energjisë dhe i përgjigjen ngarkesës emotive të mendimeve tona. Ndodh shpesh që shumë persona edhe të sëmuren pasi kanë kaluar...

Aktualitet 14:53 - 7 Janar, 2019

Moti i keq/ Fushë-Kruja me orë të  tëra pa energji elektrike

Fushë-Krujë dhe disa zona përqark saj kanë rreth tetë orë me mungesë të energjisë elektrike. Shkak është bërë moti i keq me erë të fortë, i...

Aktualitet 21:40 - 20 Dhjetor, 2018

Energjia negative të ka vënë me shpatulla pas murit, ja shenjat

Në disa kultura njihet si syri i keq, në disa kultura të tjera njihet si energji negative. Gjithsesi kjo lloj energjie ka një efekt negativ në...

Kuriozitete 22:25 - 19 Dhjetor, 2018

Këto janë sekretet e atyre që nuk ndjehen kurrë të lodhur

Mund ta kesh vënë re që disa persona nuk lodhen kurrë edhe pse mund të bëjnë shumë aktivitete gjatë ditës. Më poshtë do t’ju tregojmë disa...