Connect with Us

All posts tagged "endri shabani"

Besjan PEsha, Pano Soko, Endri Shabani
Politikë 09:21 - 7 Shkurt, 2020

“Kopje e politikës së vjetër”/ Aktivisti flet pa dorashka, zbulon çfarë ndodh brenda “Nismës Thurje”

Infermieri dhe aktivisti Elson Jaçaj ka treguar detaje, se çfarë ndodh brenda “Nismës Thurje”, të cilën e cilëson si kopje e politikës së vjetër 30-vjeçare në...

Besjan PEsha, Pano Soko, Endri Shabani
Opinione 11:31 - 27 Janar, 2020

Sqarim i editorit pse reaguam dhe po flasim ndaj nismës “Thurje”

City News Albania (cna.al), një agjensi lajmesh prej gati 6 vitesh në treg, prej disa ditësh ka sjellë një seri materialesh lidhur me nismën “Thurje”, një...

Politikë 10:14 - 27 Janar, 2020

Faktet-Endri Shabani punoi dhe u shkollua nga Soros/ Denoncon LSI, por është “ortaku” i Besjan Peshës

Endri Shabani një nga personazhet e Nismës Thurje, krijuar nga Besjan Pesha i dënuar si hajdut, dje u shqetësua pas një shkrimi të CNA.al ku thuheshin...

Opinione 20:14 - 26 Janar, 2020

Çthurja e neo marksistëve/Si gënjejnë Endri Shabani dhe hajduti Besjan Pesha

Pjesë e një organizimi të qartë me profil neo komunist. Më një stil marksistësh të rinj dhe me organizime kundër binznesit qëndron Nisma Thurje e Besjan...

Politikë 14:56 - 26 Janar, 2020

Rezart Taçi i publikon mesazhet Endri Shabani/ Motra e biznesmenit nuk i lë gjë pa thënë

Aktivisti Endri Shabani sulmoi disa ditë më parë biznesmenin Rezart Taçi dhe një sërë emrash të njohur, në një koment me titull “Prindër, na gjënjyet”. “Kur...

Denoncim 19:07 - 25 Janar, 2020

A e di Mirush Kabashi që Besian Pesha është një super hajdut?

Ikona e skenës dhe ekranit shqiptar, i veçanti dhe magjiku Mirush Kabashi, prej disa kohësh është angazhuar në një levizje. Aty ku së bashku me disa...

Politikë 11:52 - 8 Janar, 2020

Ndryshimi i sistemit duhet të kalojë përmes Parlamentit/ Nuk ka më vend për grupet kriminale

Një nga drejtuesit e nismës “Thurje”, Endri Shabani, është shprehur sot për domosdoshmërinë e ndryshimit të sistemit zgjedhor. I ftuar në studion e Ditari në A2...

Politikë 08:37 - 3 Janar, 2020

“Mua s’më kanë gënjyer prindërit, as Mjafti e as Rilindja”/ Aktivisti i njohur flet pa “dorashka”   

Aktivisti Zirkon Disha ka reaguar pas një shkrimi të publikuar nga Endri Shabani, me titull “Prindër na gënjyet”. Aktivisti Endri Shabani shkruante ndër të tjera se...

Politikë 12:40 - 1 Nentor, 2019

Luli vërsul Odeten me shokë e shoqe kundër aktivistit të nismës “Thurje”

Endri Shabani, një aktivist dhe pjesë e nismës “Thurje”, dje ka publikuar një foto e cila është imazhi zyrtar i projektit të vilave në “Long Hill”....

Aktualitet 20:05 - 27 Dhjetor, 2018

Mos dil nesër në protestë!

Nga Endri Shabani Nëse nuk je një nga prindërit që kanë dërguar fëmijët jashtë, dhe pavarësisht se sa të dhemb shpirti nga malli, lutesh që ata...