Connect with Us

All posts tagged "endri fuga"

Më i shtrenjtë se vaksina/ Kryeministri i vendit të varfër pi ujë nga ujërat më të shtrenjtë në botë!
Opinione 21:44 - 16 Janar, 2021

Më i shtrenjtë se vaksina/ Kryeministri i vendit të varfër pi ujë nga ujërat më të shtrenjtë në botë!

Nga Bledi Mane Kur kryeministri bujt në një studio televizive i pari futet qeni antieksploziv, i dyti qeni antiterror dhe më pas oficerët e gardës kontrollojnë...

Mr. Prime Minister, who paid the expenses of Endri Fuga’s wife in Dubai?
Opinione 17:27 - 10 Janar, 2021

Nga Klodian TOMORRI/Sa vlen fatura e darkës së Nusretit?!

E gjendur përballë zemërimit publik, që nxiti videoja ku shfaqeshin ministra dhe zyrtarë të lartë të qeverisë duke darkuar nën shoqwrinw e biznesmenit Samir Mane nw...

Po grIronia e gazetarit/ Pa videon te Nusreti nuk do e kishim nisur vaksiniminan e Fugës kush e paguan zoti kryeministër?
Aktualitet 12:52 - 10 Janar, 2021

Po gruan e Fugës kush e paguan zoti kryeministër?

Dje në mediat sociale filloj të qarkullonte një video dhe një foto e ministrave të qeverisë në një nga restorantet luksoze të botës. Më pas qeveria...

Vaksina anti-Covid/ Qeveria i kthehet Bashës: Edhe kur punon fle, mos bëj politikë me vaksinën në gjum
Aktualitet 13:41 - 1 Janar, 2021

Vaksina anti-Covid/ Qeveria i kthehet Bashës: Edhe kur punon fle, mos bëj politikë me vaksinën në gjum

Këshilltari për Media në Kryeministri Endri Fuga i është kundërpërgjigjur kreut të PD Lulzim Basha sa i takon vaksinës anti-Covid. Përmes një postimi, në emër të...

“Jemi gati ta sjellim vaksinën “Sputnik V” në Shqipëri”/ Rusia i shkruan Ramës për të negociuar
Aktualitet 17:19 - 28 Dhjetor, 2020

“Jemi gati ta sjellim vaksinën “Sputnik V” në Shqipëri”/ Rusia i shkruan Ramës për të negociuar

Moska është e gatshme për të sjellë vaksinën “Sputnik-V” edhe në Shqipëri. Ambasada e Rusisë në Tiranë ka njoftuar qeverinë shqiptare se Rusia ka marrë autorizimin...

Shfaqja e variantit të ri të Covid në Angli/ Vjen reagimi i parë nga qeveria shqiptare
Aktualitet 22:01 - 20 Dhjetor, 2020

Shfaqja e variantit të ri të Covid në Angli/ Vjen reagimi i parë nga qeveria shqiptare

Qeveria shqiptare ka reaguar për herë të parë pas shfaqjes së variantit të ri të COVID-19  që u shfaq në Britaninë e Madhe. Reagimi i parë...

Hetim për fshehjen e numrit të viktimave/ Fuga ironizon Bashën: I ka ngelur ora dhe flet dhe kur s'ka ç'të thotë!”
Politikë 22:14 - 21 Nentor, 2020

Fshehja e numrit të viktimave/ Fuga ironizon Bashën: I ka ngelur ora dhe flet dhe kur s’ka ç’të thotë!”

Drejtori i Komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga, ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD, Lulzim Basha i cili kërkoi hetim të plotë lidhur me fshehjen...

Ndahet nga jeta ish kreu i PD/ Basha: Humba një mik të vyer
Politikë 10:54 - 7 Nentor, 2020

Basha drejtor të ri për propagandën/ Zbulohet kolegu i Endri Fugës në PD

Në një kohë kur na ndajnë pak muaj nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare të 2021, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha po mbyll ekipin e tij...

Endri Fuga si kryeredaktor i RD-së
English 16:51 - 29 Tetor, 2020

Endri Fuga as editor of the “Rilindja Demokratike” newspaper

Unfortunately, the newspaper that broke the bars and tore down the walls of the communist dictatorship, took two days ago the form of the media, if...

Endri Fuga si kryeredaktor i RD-së
Politikë 15:01 - 29 Tetor, 2020

Endri Fuga si kryeredaktor i RD-së

Gazeta që theu hekurat dhe rrëzoi muret e diktaturës, fatkeqësisht dy ditë më parë mori formën e medias, nëse do të quhet e tillë, ajo e...

Sulmi ndaj gazetarit për investigimet/ Blushi repika me Endri Fugën: Mashtirim! Cituam akuzat e zyrtarit të lartë të PS-së
Politikë 09:45 - 25 Tetor, 2020

Sulmi ndaj gazetarit/ Blushi replika me Endri Fugën: Mashtrim! Cituam akuzat e zyrtarit të lartë të PS-së

Zëdhënësi i presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar ndaj zëdhënësit të kryeministrit, Edi Rama, pasi ky i fundit prentendon se Presidenca ka sulmuar botuesin Karlo...

Nuk e mbajtën nervat ndaj Çim Pekës/ Pendohet Meta: Kërkoj falje
Politikë 21:20 - 12 Tetor, 2020

Nuk e mbajtën nervat ndaj Çim Pekës/ Pendohet Meta: Kërkoj falje

Presidenti Ilir Meta nuk mundi t’i mbajë nervat dhe iu kundërërgjigj ashpër gazetarit Çim Peka, i cili e ndërpreu teksa po fliste për themelimin e LSI-së....

Meta nuk përmbahet/ përplaset Çim Pekën: Mos bëj zhurmuesin e Ramës, kaq po të them
Politikë 21:05 - 12 Tetor, 2020

Meta nuk përmbahet/ Përplaset me Çim Pekën: Mos bëj zhurmuesin e Ramës, kaq po të them

Presidenti Ilir Meta e ka filluar me tensione intervistën e mbrëmjes së sotme në Syri Tv. Meta është përplasur ashpër me gazetarin Çim Peka, i cili...

Politikë 18:27 - 31 Maj, 2020

Endri Fuga del në mbrojtje të Ramës/ Në Paris ka ikur për…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, denoncoi se kryeministri Edi Rama se po përdor avionin e Air Albania si charter personal për të kaluar...

Politikë 23:16 - 4 Maj, 2020

“Shko zëvendëso Endri Fugën”/ Kryemadhi kapet keq me Bolinon

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është përplasur me Carlo Bolinon sonte në emisionin “Open”, lidhur me teoritë konspirative për numrin e vdekjeve në janar, që sipas...

Politikë 16:49 - 11 Shkurt, 2020

Fuga dhe Veliaj kërkojnë kontrollin e AMA-s/ “Banda” e këshilltarëve vërsulet në garë

Zgjedhja e kryetarit të ri të Autoritet të Mediave Audiovizive ka nisur dhe po vazhdon me shkeljen e ligjit nga ana e mazhorancës socialiste. Sot në...

Politikë 21:27 - 9 Janar, 2020

E zbulon Çlirim Peka /Ja ministri i Jashtëm në vend të Ramës

Çlirim Peka ka zbuluar, sot, në mbrëmje ministrin e ri të Jashtëm të Shqipërisë. Këtë detyrë nuk do ta mbajë më Edi Rama, as nuk do...

Politikë 16:27 - 22 Shtator, 2019

Ylli Dylgjeri “këshillon” Ramën pas tërmeteve/ Përveç Fugës mbaj edhe një mustak

Gazetari Ylli Dylgjeri ka ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe krahune  djathtë të tij, Endri Fugën. Dylgjeri shprehet se përveç Fugës, Rama duhet të mbajë në zyrë...

Politikë 15:25 - 22 Shtator, 2019

A duhet hetuar Endri Fuga pas dëshmisë së sizmiologut grek?

Një kronikë televizive e Top-Channel ka ekspozuar “padashje” një skandal të rëndë ku implikohet direkt Drejtoria e Informacionit në Kryeministri, drejtuar nga Endri Fuga. Gazetari i...

Lajm i Rekomanduar 21:09 - 3 Shtator, 2019

Luftoi socialistët, sot në krah të Ramës/ Fshehu shpenzimet e dasmës, pasuria e “binjakut” të Erion Veliajt

Dikur një antisocialist i çmendur, në krah të Erion Veliajt si “vëlla” i  tij tek “Mjaft”, Endri Fuga ishte përballë Qeverisë së Fatos Nanos dhe socialistëve...

Mblidhet sot grupi parlamentar i PS-së/ Ja çështjet që do diskutohen
Lajm i Rekomanduar 12:50 - 29 Gusht, 2019

“Armiqtë” që shpik Rama sa herë ka hall

Kryeministri Edi Rama, i cili njëkohësisht është edhe kryetari i Partisë Socialiste, që prej vitit 2009, shpik “armiq” brenda partisë. Kur ka ndonjë hall, kur ka...

Opinione 16:57 - 21 Gusht, 2019

Endri Fuga, misteret e shefit të kabinetit sekret të Edi Ramës

Unë jam i vetëdijshëm se fakti që do të tregoj në fillim të këtij artikulli do t’ u ngjajë lexuesve si krejt i pabesueshëm, prandaj, për...

Politikë 08:59 - 26 Korrik, 2019

Plas “lufta” mes Hysenbelliut dhe Çim Pekës/ Gazetari del zbuluar

Një debat ka “shpërthyer” në rrjetet sociale, mes gazetarit Çim Peka, dhe pronarit të Fax News, Kasem Hysenbelliu. Një ditë më parë, gazetari Çim Peka ka...