Connect with Us

All posts tagged "emra"

Politikë 16:43 - 8 Korrik, 2020

Fakti/ Drejtorët e Top Channel, drejtorë të rilindjes

Top- Channel, nuk i ndahet dot përkatësisë politike të qartë, kjo jo vetëm sot kur ky TV drejtohet nga Ben Blushi një ish-ministër dhe ish-deputet i...

Video-Theu karantinën për të vizituar prindërit/ E pëson keq 22-vjeçarja
Sociale 15:15 - 6 Korrik, 2020

Lista me emrat e të prekurve me Covid në Korçë/ Policia kontrolle në shtëpitë e tyre

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë dhe të Komisariateve në varësi të saj vijojnë kontrollet e herëpashershme në banesat e të prekurve nga COVID-19, me...

Politikë 21:19 - 14 Maj, 2020

Murrizi flet me emra/ “Do ftoj në partinë time Topallin dhe Boden”

Deputeti Myslim Murrizi ka treguar se mund të rikthejë në partinë që është duke krijuar demokratët e vjetër të pakënaqur nga Republika e Re e Lulzim...

15 kushtet e Bashkimit Europian/ Ngjela nxjerr prapaskenat: Shqipërisë po i bëhet presion
Politikë 21:57 - 6 Maj, 2020

“Prisni dhe do shikoni emra që do të habiteni”/ Ngjela bën paralajmërin e fortë

Avokati i njohur Spartak Ngjela u shpreh se në korrik priten rezultate konkrete nga Reforma në Drejtësi. Duke folur për Euronews Albania, ai e cilësoi si...

Kronika 16:50 - 27 Prill, 2020

Detaje nga ngjarja me 2 viktima në Lezhë/ Njëri prej tyre është rapsodi i njohur

Detaje të reja janë zbardhur nga nga ngjarja më dy të vdekur në Lezhë. Një prej viktimave është rapsodi i njohur Kol Murrani ndërsa tjetri është...

Politikë 18:48 - 21 Prill, 2020

Publikohet një listë me emra të testuarish për koronavirus/ Ministria: Do fillojmë hetim administrativ

Në media dhe në rrejete sociale ka qarkulluar së fundmi një listë me erma qytetarësh që pretendohet se kanë bërë tamponin e koronavirusit. Lidhur me këtë...

Jozefina Topalli flet ne parlament
Politikë 17:16 - 17 Prill, 2020

Video-“Koha ka konfirmuar të vërtetat e asaj dite”/ Fjalimi i fortë i Topallit për Reformën në Drejtësi

Ish kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka publikuar një video teksa mbante fjalën në foltoren e parlamentit, katër vite më parë. Gjatë fjalës së saj, Topalli fliste për...

Ish-ministri i Brendshem, Saimir Tahiri ne nje deklarate per mediat
Kronika 14:09 - 20 Shkurt, 2020

Çështja Tahiri/ Zbulohen emrat e trupës që do gjykojë ish ministrin

Hidhet shorti për trupën që do të gjykojë ish ministrin e Brendshëm, Saimri Tahiri, në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Mësohet se kryesuese e trupës gjykuese...

Lajme 16:09 - 5 Shkurt, 2020

Emrat e rrugëve nëpër qytete/ Lleshaj i “tërheq veshin” bashkive: Të bëhet vettingu…

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është ndalur sot tek emrat e rrugëve të qyteteve të Shqipërisë. Disa prej emrave të rrugëve Lleshaj i ka cilësuar si...

Kronika 11:15 - 5 Shkurt, 2020

Agjentja bjonde me syze e OFL sërish në deklaratë/ Thirrje 3 emrave të tjerë të botës së krimit

Në kuadër të operacionit Forca e Ligjit, në vijim të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të...

Lajme 10:15 - 3 Shkurt, 2020

SPAK nxjerr emrat/ Vetëm 18 nga 40 kandidatë vazhdojnë garën për kreun e BKH

Prokuroria e Posaçme kundër krimit dhe korrupsionit (SPAK) ka publikuar 18 emrat e kandidatëve për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Nga 40 aplikime vetëm 18...

Politikë 18:09 - 24 Dhjetor, 2019

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e kandidatëve për kryetar të PS në disa rrethe

Paraditen e sotme Partia Socialiste zhvilloi mbledhjen e Kryesisë ku u diskutua për  kandidaturat për kryetarët e rinj të degëve të PS në rrethe. Gjatë mbledhjes...

Lajme 18:10 - 27 Nentor, 2019

Olta Xhaçka lexon listën me emrat e 28 viktimave/ Ministrja shpërthen në lot gjatë deklaratës për shtyp

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka publikuar listën zyrtare të personave që humbën jetën nga tërmeti i fortë me epiqendër në Durrës. Teksa lexonte emrat e...

Lajme 20:29 - 26 Nentor, 2019

Emrat/ Identifikohen 10 prej viktimave nga tërmeti i fuqishëm

Janë identifikuar 10 viktima nga 20 që humbën jetën si pasojë e tërmetit të fuqishëm që shkundi sot vendin. Identitetet e personave që humbë jetën nën...

Politikë 13:29 - 14 Nentor, 2019

Ngritja e Kushtetueses/ Botohen në fletoren zyrtare dy emrat e votuar nga Kuvendi

Sot, janë botuar në fletoren zyratre dy emrat e votuara nga Kuvendi i Shqipërisë Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Tashëm pritet...

Kronika 14:50 - 23 Tetor, 2019

Sulmi terrorist në Shqipëri/ Zbulohen emrat dhe fotot e terroristëve iranianë

Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e terroristëve iranianë, që kishin si synim kryerjen e sulmeve ndaj lëvizjes opozitare iraniane (MEK). Një celulë aktive...

Sociale 21:24 - 20 Tetor, 2019

Nxorri emrat e studentëve ngelsa/ Pedagogu i përvishet Iris Luarasit

Pedagogu dhe eksperti i ekonomisë, Elir Ciko, ka reaguar pas deklaratës së pedagoges, Iris Luarasi, e cila mbrëmjen e djeshme, në një emision televiziv, zbuloi disa...

Politikë 12:29 - 14 Tetor, 2019

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese/ Dërgohen në parlament 4 emrat e kandidatëve

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka dërguar në parlament 4 emra për dy vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese Mësohet se 4 kandidatët për dy vendet e...

Politikë 11:50 - 11 Tetor, 2019

Emrat/ Miratohet lista e 12 kandidatëve në Shkollën e Magjistraturës

Miratohet lista e 12 kandidatëve të pranuar në Shkollën e Magjistraturës. Të pranuar janë: Ndriçim Halilaj, Iva Harka, Fjorda Shqarri, Entela Hasmujaj, Esmeranda Basho, Denisa Plaku,...

Kronika 20:23 - 27 Shtator, 2019

Ekzekutimi mafioz i ish-policit/ Zbardhen emrat e 8 personave në kërkim për vrasjen

Prokuroria e Tiranës i është drejtuar gjykatës për të kërkuar masën e sigurisë “arrest me burg” për tetë persona të dyshuar si të përfshirë në vrasjen...

Kryesore 22:34 - 14 Gusht, 2019

Lidhjet e PS-së me strukturat kriminale/ Pas Valdrin Pjetrit, paralajmërohen emra të tjerë

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, ka paralajmëruar se përveç Valdrin Pjetrit do të dalin emra të tjerë, që janë të lidhur me struktura kriminale....

Aktualitet 14:25 - 3 Qershor, 2019

Do t’ju tradhëtojnë/ Këto emra janë “rrezik” për marrëdhënien tuaj

Një faqe e njohur interneti, Gleeden.com ka studiuar përputhshmërinë e personave që duan të kenë punë jashtëmartesore dhe ka mbikëqyrur 4 mijë anëtarë të saj. Me...

Aktualitet 14:26 - 27 Maj, 2019

Dosja 339/ Në gjyq 12 emra, mes tyre nipërit e ish-deputetit dhe ish-kampioni i mundjes

Samuel Ndoka dhe Vilson Ndoka, dy nipërit e ish-deputetit Socialist në qarkun e Lezhës Arben Ndoka, janë marrë të pandehur së bashku me 10 persona të tjerë,...