Connect with Us

All posts tagged "emiratet e bashkuara"

Blog 12:30 - 8 Janar, 2020

Si janë vendosur dhjetëra mijëra trupat amerikane në Lindjen e Mesme

Nga Tom O’Connor, “Newsweek” Shtetet e Bashkuara, kanë aktualisht dhjetëra mijëra trupa në Lindjen e Mesme dhe Afganistan. Shumica ndodhen në vendet fqinje me Iranin, pikërisht...

Bota 09:43 - 26 Dhjetor, 2019

Fenomeni “unaza”/ Eklipsi i fundit për 2019

Emiratet e Bashkuara Arabe do të jenë sot dëshmitare të një eklipsi të rrallë diellor. Eklipsi i parashikuar me kohë nga specialistët për në datën 26...

Aktualitet 15:59 - 24 Tetor, 2017

Rama vizitë surprizë në Emiratet e Bashkuara

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë pune në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku u takua me kryeministrin, Sheik Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Në qendër të...

Sociale 16:23 - 16 Shkurt, 2015

Emiratet e Bashkuara japin 200 mijë USD për banorët e përmbytur

Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe të Emirateve të Bashkuara Arabe ka dhënë një shumë prej 200 000 USD për ushqime dhe 150 000 USD për veshje...