Connect with Us

All posts tagged "emiljano shullazi"

Kronika 20:51 - 16 Janar, 2020

Përfitonte ulje dënimi/ Autoritetet marrin vendimin e papritur për Emiljano Shullazin

Emiljano Shullazi deri më tani ka qenë përgjegjës i bibliotekës në Burgun 313, gjë që e favorizonte në shlyerjen e dënimit. Por duket se tashmë autoritetet...

Kronika 09:35 - 16 Tetor, 2019

Zbardhen detajet tronditëse të ekzekutimit të “faqedjegurit”/ Kush është “i shpejti” që eliminoi “Il Padrinon”

Hetuesit në Durrës duket se janë afër zbardhjes së atentatit ndaj vlonjatit Edison Harizajt dhe shokut të tij në afërsi të Plepave. Ata dyshojnë se vrasësi...

Kronika 18:34 - 19 Gusht, 2019

Favorizoi Shullazin/ Pezullohet nga detyra drejtori i Burgut “313”

Është pezulluar nga detyra Drejtori i Burgut “313” Maksim Hamitaj. Urdhëri për pezullimin e tij është dhënë nga drejtori i Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismaili. Sipas...

vendi ku ndodhi vrasja ne ish-bllok dhe ervis martinaj
Aktualitet 10:42 - 4 Dhjetor, 2018

Dëshmitari që futi në burg Shullazin “kërcënon” Ervis Martinajn

Ervis Martinaj, njëri prej të plagosurve nga atentati në ish-bllok, mbrëmjen e 4 tetorit aktualisht ndodhet në burg, pas caktimit të sigurisë nga gjykata e Apelit....

Aktualitet 20:21 - 3 Dhjetor, 2018

Prokuroria ankimon vendimin për Shullazin/ Të bëhet drejtësi, ka fakte

Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë ka ankimuar vendimin për Emiljano Shullazin dhe 4 bashkëpunëtoret e tij të dënuar 3 javë më parë me 55...

Aktualitet 18:29 - 13 Nentor, 2018

Shullazi dhe banda e tij nuk morën dënimin e merituar

Partia Demokratike ka reaguar, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda dha vendimin për dënimin e Emiljano Shullazit. Në një deklaratë për mediat PD  shkruan se Shullazi dhe...

Aktualitet 10:17 - 11 Shtator, 2018

Vijon “telenovela” Shullazi/ Avokatët kundër Hajdarmatajt

Vijon të shtyhet për të disatën herë gjyqi ndaj Shullazit. Këtë herë mësohet se shkak është bërë  mungesa e prokurorit Besim Hajdarmataj dhe mungesa e raportit...

Aktualitet 10:05 - 31 Korrik, 2018

Avokatët braktisin seancën/ Shtyhet për të pestën herë gjyqi për Shullazin

Për të pestën herë është shtyrë seanca e dhënies së pretencës për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij. Nga të dhënat mësohet se shkak për shtyrjen...

Aktualitet 11:15 - 12 Shtator, 2017

Procesi ndaj Emiljano Shullazit/ Merret në mbrojtje një tjetër dëshmitar i kërcënuar (Emri)

Një ndër dëshmitarët më kyç në gjyqin ndaj Emiljano Shullazit ka dëshmuar sot në gjykatë, për rastin e Shullazit. Shtetasi Besnik Musai deklaroi se është kërcënuar...

Aktualitet 19:01 - 18 Korrik, 2017

Basha e quajti “shërbëtor” të Shullazit/ Deputeti i PS: I nderuar zoti 21- janari…

Pas akuzave të kreut aktual të PD Lulzim Basha se deputeti i PS në qarkun e Durrësit Jurgis Çyrbja është shërbëtor i Emiljano Shullazit, ka ardhur...

Aktualitet 08:57 - 6 Korrik, 2017

Zbardhet debati i plotë/Çfarë ndodhi mes Shullazit dhe biznesmenit Beqja në gjyq

Dëshmitari i mbrojtur, Ylvi Beqja, përfundoi dje përballjen në sallën e gjyqit me Emiljano Shullazin dhe katër të bashkëpandehurit e tij, të cilët i ka kallëzuar...

Aktualitet 14:06 - 4 Korrik, 2017

Biznesmeni habit gjykatën: “S’më kujtohet asgjë”/”Shpërthen” Shullazi: Do flasësh, apo…

Përballje e fortë në seancën e radhës te Krimet e Rënda, mes biznesmenit Ylvi Beqja dhe të akuzuarit Emiljano Shullazi. “Panorama” bën me dije se në...

Aktualitet 13:18 - 30 Maj, 2017

Çështja “Shullazi”/Dy ish-ministrat Tahiri e Nikolla thirren në Prokurori

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka thirrur disa dëshmitarë në gjyqin kundër Emiljano Shullazit. Mësohet se janë thirrur për të dëshmuar dy ish-ministrat e Ramës, Lindita...

Aktualitet 12:18 - 5 Maj, 2017

Gjoba ndaj biznesmenit të kafesë/Lirohet miku i Emiljano Shullazit, Pajtim Serjani

Pajtim Serjani, miku i Emiljano Shullazit, është liruar nga burgu pasi ka përfunduar dënimin për akuzën e shtrëgimit për dhënie pasurie. Serjani u dënua për gjobëvënie...

Aktualitet 10:16 - 26 Mars, 2017

“Çështja Shullazi”/Ja kush do paraqitet në Prokurori pas Saimir Tahirit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Haki Çako, është dëshmitari i radhës i thirrur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për të dhënë deklarime në hetimin ndaj...

Aktualitet 11:35 - 24 Mars, 2017

Tahiri del nga Prokuroria/Çfarë dëshmoi për kërcënimin e Konit nga Shullazi

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka dëshmuar sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për kërcënimin e rektorit Mynyr Koni nga Emiljano Shullazi. Ish-ministri Tahiri tha...

Aktualitet 11:18 - 11 Mars, 2017

Ylvi Beqaj zbulon shumën/Sa më ofruan për të mos dëshmuar kundër Shullazit

Biznesmeni Yli Beqaj ka dëshmuar te Krimet e Rënda kundër Emiljano Shullazit dhe grupit të tij të gjobëvënies, pas 16 seancave gjyqësore të shtyra. Beqaj ka...

Aktualitet 12:31 - 10 Mars, 2017

Dështon sërish seanca me biznesmenin/Operohet Shullazi

Emiljano Shullazi i është nënshtruar një ditë më parë një ndërhyrjeje kirurgjikale. Avokatët e tij thanë se ndërhyrja ka shkuar me sukses. Megjithatë, siç u lajmërua...

Aktualitet 14:19 - 9 Mars, 2017

Foto-Video/Shullazi, Rroshi, Prenga, Ndoka e Frroku firmosin peticionin për “Vetting-un”?!

Disa të rinjë të Partisë Demokratike kanë ironizuar sot peticionin e nisur nga mazhoranca për mbledhjen e firmave për Vetting-un. Të rinjtë e PD janë prezantuar...

Aktualitet 11:50 - 21 Shkurt, 2017

Dështon sërish seanca ndaj Emiljano Shullazit

Ka dështuar për të disatën herë seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit. Mësohet se janë shtyrë plot 12 seanca te Krimet e Rënda ndaj Shullazit, i cili...

Aktualitet 10:21 - 16 Shkurt, 2017

Emiljano Shullazi shtrohet me urgjencë në Spitalin Amerikan

Emiljano Shullazi është shtruar me urgjencë në Spitalin Amerikan. Kjo është hera e dytë që Shullazi përfundon në spital. Ai është dërguar në orët e para...

Aktualitet 13:02 - 14 Shkurt, 2017

Emiljano Shullazi kërkesë Krimeve të Rënda/ Zbardhni dëshminë e biznesmenit

Emiljano Shullazi i është drejtuar sërish Gjykatës së Krimeve të Rënda me një tjetër kërkesë. I akuzuari për “gjobëvënie” kërkon që në seancë të dëshmojnë edhe...

Aktualitet 16:56 - 10 Shkurt, 2017

Emiljano Shullazi përfundon në spital/ Dështon sërish ballafaqimi me biznesmenin

Ëshët shtyrë sërish seanca e ballafaqimit mes Emiljano Shullazit dhe binesmenit Ylvi Beqja. Shkak për këtë është bërë mungesa e Shullazit, që siç shkruan ABC News...