Connect with Us

All posts tagged "emiliano shullazi"

Kronika 13:57 - 21 Janar, 2020

Kërkuan lehtësim mase/ Gjykata merr vendimin për Shullazin dhe bandën e tij

Gjykata ka rrëzuar kërkesën e Emiliano Shullazit dhe grupit të tij për lehtësimin e masës së sigurisë. Shullazi dhe anëtarët e grupit të tij i dërguan...

Aktualitet 15:14 - 23 Maj, 2019

Tension te gjyqi i Shullazit/ Gilmando Dani-gjyqtares: Kush të ka kërcënuar?

Gjykata e Krimeve të Rënda sot është përfshirë nga një debat. Jo ndërmjet gjyqtarëve dhe prokurorëve siç jemi mësuar të dëgjojmë deri më tani, por ndërmjet...

Aktualitet 20:09 - 22 Mars, 2019

Detaje/ Zyrtari i lartë që shoqëronte avokatin e Shullazit

Avokati Ravik Gurra u ekzekutua pak çaste më parë në një bar në qytetin e Elbasanit. Mësohet se Gurra ndodhej në bar “Kondi”në afërësi të qendrës...

Politikë 19:34 - 13 Mars, 2018

Tension dhe sherr në gjyqin “Shullazi”/ Dëshmitari që deklaroi se pa me pistolet Shullazin rithirret për dëshminë

Shoferi i biznesmenit Ylvi Beqja, Besnik Musai, dëshmia e të cilit rëndoi pozitën penale të Emiliano Shullazit u kthye në një “mollë sherri” mes palëve në...

Aktualitet 16:24 - 23 Janar, 2018

Gjyqi ndaj Shullazit/ Prokuroria depoziton provat shkresore

Prokuroria e Krimeve të Rënda deklaron për herë të parë në sallën e gjyqit se hetimet ndaj Emiliano Shullazit i ka nisur në shkurt të vitit...

Aktualitet 09:36 - 18 Janar, 2018

‘Peshqit e mëdhenj’, Donald Lu: S’dua më premtime, por rezultate

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Donald Lu në fund të vitit 2017 paralajmëroi se në Janar të këtij viti do të nisë...