Connect with Us

All posts tagged "emerime"

Politikë 18:04 - 11 Dhjetor, 2019

“Furtunë” lëvizjesh në Ministrinë e Arsimit dhe atë të Jashtmen/ Zbulohen emërimet e reja

Lirohet nga detyra e zv.ministër i Arsimit Sportit dhe Rinisë Redi Shtino. Ndërkohë bëhet me dije se janë emëruar dy zv. ministrat e rinj Oltion Rrumbullaku...

Politikë 13:00 - 20 Nentor, 2019

Emërimet për Kushtetuesen/ Berisha: Këtë skemë e kam propozuar unë, po mundohen të kapin Gjykatën

Ish kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kreun e KED, Ardian Dvorani, i cili sipas tij, shndërroi këtë institucion në një shpellë të vërtetë mafie. Berisha shprehet...

Politikë 11:42 - 18 Nentor, 2019

Emërimet e Metës për anëtarët e Kushtetueses/ Braçe bën “kontrollin” për Muçin dhe Xhaferrllarin

Zëvendës kryeministri Erjon Braçe ka komentuar situatën e krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Braçe është ndalur tek dy antëratët e Kushtetues të cilat i emëroipresidneti Ilir Meta,...

Politikë 19:22 - 27 Tetor, 2019

Skandali me emërimet e diplomatëve në ministrinë e Jashtme/ Zbulohen emrat dhe punësimet nepotike

Vazhdojnë të thellohen skandalet me emërimet e diplomatëve në Ministrinë e Jashtme të drejtuar nga Gent Cakaj. Zbulohen 50 emrat e të punësuarve të cilët janë...

Kronika 13:58 - 17 Tetor, 2019

“Furtunë” në burgje/ Largohen 70% e drejtuesve

Një pjesë e madhe e drejtuesve të burgjeve në vend janë ndryshuar. Mësohet se në Lezhë është emëruar Bukurosh Malluta, në Durrës Agron Hysi, në Elbasan...

Aktualitet 18:45 - 11 Korrik, 2019

“Portali i rrenave”/ Berisha denoncon skandalin

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar se në portalin “Mësues për Shqipërinë” janë vetëm emrat e personave që janë me Partinë Socialiste. Sipas Berishës, në degën...

parlamenti i shqiperise
Aktualitet 17:14 - 16 Janar, 2019

Shkarkimet dhe emërimet në qeveri/ Opozita kërkon debat

Dy përfaqësuesit e opozitës në Parlament, kreu i grupit parlamentar i PD-së, Edmond Spaho dhe kreu i grupit të LSI-së Petrit Vasili kanë kërkuar debat. Spaho...

Aktualitet 15:38 - 11 Janar, 2019

“Furtunë” në Policinë e Shtetit/ “Priten kokat” e drejtuesve

Policia e Shtetit do t’i nënshtrohet ndryshimeve thelbësore. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, pritet të bëjë lëvizje në të gjitha drejtoritë e policive. CNA.al ka mësuar...

Pas dy orësh në selinë rozë/ Përfundon takimi i Ramës me drejtuesit politikë të qarqeve
Aktualitet 10:42 - 5 Nentor, 2018

Xhafaj dha dorëheqjen, Lleshi pret emërimin/ PS, seancë të jashtëzakonshme

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur ditën e sotme për të diskutuar rrjedhën politike të ditëve të fundit dorëheqjet dhe emërimet. Sikurse raportohet ditën e...

“Rrëzoi”, Policinë për protestuesit/ Prokurorja që Arta Marku e ktheu në “shëtitëse”
Aktualitet 15:58 - 11 Korrik, 2018

Shkarkimet dhe emërimet në Prokurori/ Paloka e quan mashtruese Arta Markun

Komisioni i Ligjeve është përfshirë nga debati, teksa deputetët demokratë kanë pyetur kryeeprokuroren e përkohshme Arta Marku, më lidhje me emërimet dhe shkarkimet që ajo ka...

Aktualitet 21:05 - 31 Mars, 2018

Rama, emërime ordinere

Në të njejtën ditë kryeministri Edi Rama ka bërë dy emërime bazuar në interesa personale dhe aspak për ti shërbyer rilindjes së institucioneve dhe ofrimit të...

Kronika 12:06 - 15 Shkurt, 2018

Fillojnë lëvizjet në Policinë e Shtetit

Është emëruar drejtori i ri i Rendit të Sigurisë Publike në drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Gjovalin Loka mbante postin e drejtorit të policisë...

Aktualitet 18:35 - 29 Tetor, 2017

Gazetari zbulon skandalin me emërimet e sotme në burgje

Gazetari Elio Laze, ka zbuluar një skandal në komandimet e bëra nga Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve, pas shkarkimeve në masë. Me anë të një postimi...

Aktualitet 15:39 - 18 Nentor, 2016

Përfundon mbledhja e KLD/ Emërime dhe lëvizje në disa gjykata të vendit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka plotësuar vendet vakante në disa gjykata në vend. Në mbledhjen e sotme (18 nëntor), KLD shqyrtoi dhe votoi kandidaturat për...

Kryesore 08:17 - 12 Maj, 2015

Ndryshojnë rregullat e emërimit të mësuesve, ministrja pranon dështimin e skemës

Emërimi i mësuesve në shkollat e vendit do të jetë në dorë të Ministrisë së Arsimit. Me draftin më të fundit për arsimin parauniversitar propozohet ndryshimi...

Aktualitet 16:15 - 13 Mars, 2015

Visar Zhiti emërohet si i ngarkuar me punë i Shqipërisë në Vatikan

Ministria e Jashtme bën me dije se së shpejti Visar Zhiti do të nis detyrën e tij si i ngarkuar me punë i Shqipërisë në Vatikan....