Connect with Us

All posts tagged "emerim"

Skandali në spitalin Covid 2/ Reagon Prokuroria e Tiranës
Aktualitet 12:02 - 26 Mars, 2021

Emërohet drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës/ Zbardhet vendimi i KLP

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka emëruar prokuroren Elizabeta Imeraj, në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë. KLP vendosi unanimisht...

Basha gënjen sërish Enno Bozdon/ Tani e lë me gisht në gojë
Politikë 12:42 - 8 Mars, 2021

Basha gënjen sërish Enno Bozdon/ Tani e lë me gisht në gojë

Lulzim Basha ka gjetur sërish hapësirën e tij si një mjeshtër i madh i manipulimit të bashkëpunëtorëve dhe hedhjes së tyre në koshet e plehrave. Këtë...

Posti i sekretarit të Shtetit/ Senati konfirmon Antony Blinken
Bota 19:25 - 26 Janar, 2021

Posti i sekretarit të Shtetit/ Senati konfirmon Antony Blinken

Senati i Shteteve të Bashkuara votoi të martën dhe konfirmoi zotit Antony Blinken për postin e sekretarit të ri Shtetit. Pro emërimit të tij në këtë...

Rekord rastesh me Covid-19/ Regjistrohen 119 të infektuar në 16 qytete
Aktualitet 14:16 - 21 Janar, 2021

Eugena Tomini emërohet zëvendës ministre e Shëndetësisë

Eugena Tomini emërohet zëvendës ministre e Shëndetësisë. Vendimi është marrë ditën e sotme dhe pritet të zyrtarizohet në ditët në vijim.  Eugena Tomini bëhet kështu zëvendësministrja...

Ka aplikuar për tu emëruar në Apel/ KPK jep vendimin për gjyqtaren
Vetingu 10:15 - 6 Janar, 2021

Ka aplikuar për tu emëruar në Apel/ KPK jep vendimin për gjyqtaren

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Fierit, Arta Duka. Ajo ka rezultuar e pastër në të 3 kolonat e vlerësimit, atë...

Zbardhet mbledhja me dyer të mbyllura/ Kjo është ankesa e Kodhelit për Ruçin
Politikë 21:59 - 17 Dhjetor, 2020

Votoi kundër emërimit të Çuçit dhe Ikonomit/ Justifikohet Mimi Kodheli: Nuk kisha syzet

Deputetja socialiste Mimi Kodheli, ka votuar sot kundër emërimit të Bledi Çuçit si ministër i Brendshëm dhe Milva Ikonomi si ministre e Bujqësisë, gjatë votimit të sotëm në...

Rama vizitë dy ditore në Itali/ Zbardhet axhenda e takimeve
Aktualitet 14:13 - 16 Dhjetor, 2020

Pas dorëheqjes së Lleshajt/ Rama emëron ministrin e ri

Disa ditë pas dorëheqjes së ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, kryeministri Edi Rama ka emëruar ministrin e ri. Mësohet se  Blendi Çuçi është emëruar ministër i...

Skandali/ Lulzim Basha emëron kandidatin për deputet dhe të deleguarin pa mbledhur kryesinë
Politikë 09:58 - 19 Nentor, 2020

Skandali/ Lulzim Basha emëron kandidatin për deputet dhe të deleguarin pa mbledhur kryesinë

Në vitin 2017, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas shpalljes së listës së deputetëve, pati jo pak përplasje të cilat çuan dhe në një përçarje...

Zëvendës Ministrja e Brendshme emërohet kryetare e Këshillit Bashkiak të Tiranës
Politikë 09:25 - 17 Nentor, 2020

Zëvendës Ministrja e Brendshme emërohet kryetare e Këshillit Bashkiak të Tiranës

Zëvendës Ministrja e Brendshme Romina Kuko është emëruar kryetare e Këshillit Bashkiak të Tiranës. Romina Kuko do të jetë në krye të Këshillit Bashkiak të Tiranës,...

KQZ/ Kryetarja e Komisionit Rregullator ish shefe kabineti e Komisionerit
Lajme 13:55 - 16 Nentor, 2020

KLP e shkarkoi/ Kuvendi emëron Ilirjana Nano, kryetare të Komisionit Rregullator në KQZ

Bazuar në indicet mbi disa problematika të funksionimit të pjesës Administrative të Këshillit, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka iniciuar në korrik 2020 një verifikim të...

Besart Kadia zv.ministër i Ekonomisë/ Paloka: Socialistët duhet të mërziten në këtë rast
Politikë 09:12 - 14 Nentor, 2020

Besart Kadia zv.ministër i Ekonomisë/ Paloka: Socialistët duhet të mërziten në këtë rast

Ish deputeti i PD, Edi Paloka ka reaguar lidhur me emërimin e Besart Kadias, si zëvendës ministër i Financave dhe Ekonomisë. Paloka i është përgjigjur atyre...

Aktualitet 18:49 - 4 Nentor, 2020

Ka mbajtur të njëjtin post në 2015/ Emërohet shefi i ri i Komisariatit të Vlorës

Lëvizje të tjera kanë ndodhur në drejtoritë e policisë në vendin tonë. Mësohet se në Komisariatin e Vlorës është emëruar Agim Basha i cili ka zëvendësuar...

Politikë 20:23 - 25 Tetor, 2020

U emërua pak ditë më parë/ Merr detyrën prefekti i ri i qarkut të Gjirokastrës

Ditën e sotme është prezantuar prefekti i ri i Qarkut të Gjirokastrës , Odise Kote i cili u emërua në këtë detyrë pak ditë më parë....

Emërohet drejtori i ri i AKU në Korçë
Aktualitet 21:33 - 23 Tetor, 2020

Emërohet drejtori i ri i AKU në Korçë

Emërohet drejtori i ri i Autoritetit Kombëtar Ushqimor, në Korçë. Mësohet se në krye të AKU, Korçë është emëruar Adham Papadhami. Drejtori i Përgjithshëm i AKU-së...

Gruaja e Andi Bejtjes zgjidhje e krizës për Gjykatën Kushtetuese
Politikë 20:31 - 9 Tetor, 2020

Gruaja e Andi Bejtjes zgjidhje e krizës për Gjykatën Kushtetuese

Sonila Bejtja e cila sot ka kaluar “pengesën KED” është emri që pritet t’i shkojë presidentit Ilir Meta për vendin vakant në Gjykatën Kushtetues. Sonila Bejtja...

Pas skandalit me rastine Alvin Berishës, Gent Gazheli merr postin e rëndësishëm
Politikë 13:42 - 30 Shtator, 2020

Pas skandalit me rastin e Alvin Berishës, Gent Gazheli merr postin e rëndësishëm

Ish ambasadori shqiptar në Turqi, Gent Gazheli emërohet Drejtori Përgjithshëm i Doganave. Gent Gazheli më herët ka mbajtur detyrën si shefi i Financës në Partinë Socialiste,...

OFL zbarkon në Dibër/ Ultimatum për pasurinë tre të dënuarve për vrasje
Politikë 16:55 - 28 Shtator, 2020

Shkarkimi i Artan Shkëmbit/ Komandohet kreu i ri i OFL-së

Hekuran Bregu është është komanduar në krye të Operacionit Forca e Ligjit gjatë ditës së sotme. Ky vendim u mor pas pezullimit nga detyra të drejtorit...

Trump emëron Amy Coney Barrett në Gjykatën e Lartë
Bota 08:29 - 27 Shtator, 2020

37 ditë para zgjedhjeve, Trump emëron Amy Coney Barrett në Gjykatën e Lartë

Presidenti Trump emëroi të shtunën gjykatësen Amy Coney Barrett si anëtare të Gjykatës së Lartë, për të plotësuar vendin e mbetur bosh nga vdekja e anëtares...

E vërteta/ Grushta dhe thyerje xhamash, çfarë e detyroi ish policin Florenc Hoxha të përfundojë sërish në qeli
Politikë 11:31 - 23 Shtator, 2020

Emërohet zv. drejtori i ri i Krimeve në Policinë e Tiranës

Emërohet zëvendësdrejtori i ri i Policisë Tiranë për hetimin e krimeve. Mësohet se Altin Merizaj ka zëvendësuar Arsen Sinomarin pasi ky i fundit dha dorëheqjen. Ai...

Vrasja e të riut/ Bushati thirrje policisë: Duhet të heqin kapelen dhe të bëjnë paqe
Opinione 21:45 - 14 Shtator, 2020

Nga Andi Bushati/ Besa e tradhtuar

Ka një detaj të vogël, në pamje të parë të papërfillshëm, që tregon më mirë se gjithçka se përse Rama e hoqi qafe, ministren e Srsimit,...

Politikë 16:33 - 8 Shtator, 2020

Braçe “shpërblen” kunatin/ E emëron drejtor të Ndihmës Juridike Falas

Disa ditë më parë, kryeministri Edi Rama mblodhi në një takim kryetarët e Bashkive dhe dha urdhër që emërimet e drejtorëve do të miratohen nga zv.kryeministri...

Shkarkimi i Çesk Milljes në kohën e pandemisë/ Ëmërohet prefekti në qarkun e Shkodrës
Politikë 16:31 - 2 Shtator, 2020

Shkarkimi i Çesk Milljes në kohën e pandemisë/ Emërohet prefekti në qarkun e Shkodrës

Majlinda Jubani Angoni është emëruar perfekte në qarkun e Shkodrës. Vendimi ka ardhur një ditë pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së në Elbasan. Vendi ka...

Skandali/ KLGJ nuk verifikoi pasurinë e Sokol Sadushit para emërimit në Gjykatën e Lartë (Dokumenti)
Vetingu 13:47 - 9 Gusht, 2020

Skandali/ KLGJ nuk verifikoi pasurinë e Sokol Sadushit para emërimit në Gjykatën e Lartë (Dokumenti)

Disa dokumenta zyrtare, të konsultuara nga “Boldnews.al”, dëshmojnë se Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) ka kualifikuar Sokol Sadushin për në Gjykatën e Lartë, pa kryer një...