Connect with Us

All posts tagged "emer"

Këshilltari bashkiak bën kërkesën “e çuditshme”/ Rrugët e lëna në harresë t’u vendoset emri i Voltana Ademit dhe Lorenc Lukës
Politikë 09:34 - 7 Nentor, 2020

Këshilltari bashkiak bën kërkesën “e çuditshme”/ Rrugët e lëna në harresë t’u vendoset emri i Voltana Ademit dhe Lorenc Lukës

Një kërkesë e çuditshme ka mbërritur në sekretarinë e këshillit bashkiak të Shkodrës. Anëtari i Këshillit Bashkiak, Elson Çeliku i është drejtuar kolegëve të tij që...

Aktualitet 13:01 - 22 Tetor, 2020

Princi Leka dhe Elia Zaharia bëhen prindër për herë të parë

Princ Leka dhe Elia Zaharia janë bërë sot prindër për herë te parë. Elia ka sjellë në jetë një vajzë pak më parë në maternitetin “Mbretëresha...

Politikë 14:11 - 24 Shtator, 2020

Erion Isai baba për herë të dytë/ Zbulon emrin e veçantë të vajzës së sapoardhur në jetë

Aktori i humorit Erion Isai është bërë baba për herë të dytë i një vajze. Aktori i njohur e ndau lajmin me ndjekësit e tij në...

Blog 09:14 - 19 Korrik, 2020

Emri i tij u bë simbol global i tradhtisë/ Kush ishte kryeministri norvegjez Vidkun Kuisling

Vidkun Kuisling, emri i të cilit u bë sinonim i fjalës tradhtar, lindi në Firesdal të Norvegjisë më 18 korrik 1887, në shtëpinë e klerikut Xhon...

Nga inceneratorët, te zgjedhjet dhe ultimatumi për politikanët/ Intervista e plotë e Yuri Kim
Politikë 22:03 - 3 Korrik, 2020

“Mrs Luli”/Komunikimi i ambasadores të SHBA me Bashën, ironi apo rastësi ?

Kreu i PD, Lulzim Basha është pyetur lidhur me komunikimin e tij me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim e cila para mediave ka thënë “Mrs Luli...

Showbizz 11:40 - 22 Maj, 2020

Erzina në ditët e fundit të shtatzënisë/ Zbulohet emri i vajzës së Mc Kreshës

Reperi Mc Kresha dhe bashkëshortja e tij Erzina kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë në një ceremoni shumë private me familjarë e miqtë e tyre më...

Sociale 10:19 - 6 Maj, 2020

Drejtuesi i Komitetit të Ekspertëve mbetet “enigmë”/ Rama nuk pranon të tregojë emrin

Kryeministri Edi Rama nuk ka pranuar të tregoje emrin e drejtuesit të Komitetit të Ekspertëve. Megjithë këmbënguljen e gazetarit Enkel Demi, Rama nuk ka pranuar të...

Mbyllja e lokaleve të natës/ Pipero: Virusi nuk ka fasha orari, muzika të shëron si dielli
Sociale 10:36 - 5 Maj, 2020

Video-Pipero “zihet ngushtë”/ Nuk tregon se kush është drejtuesi i Komitetit të Ekspertëve

Mjeku infeksionist Pëllub Pipero është “zënë ngushtë” teksa është pyetur për emrin e drejtuesit të Komiteteot të Ekspertëve. Në një lidhje me Skyp ne emisionin e...

Kosova & Rajoni 19:57 - 17 Prill, 2020

Kandidati për kryeministër/ Thaçi i shkruan për herë të katërt Kurtit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar letrën e katërt kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurtit, duke i thënë ta dërgojë emrin për kandidatin...

Kronika 14:33 - 3 Shkurt, 2020

Zbulohet emri i të burgosurit që zhvilloi 850 takime në vit

Gjatë fjalës së saj në parlament, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se një i burgosur ka zhvilluar 850 takime brenda vitit në një kohë kur...

Blog 13:05 - 21 Janar, 2020

Një emër që perputhet me jetën

Që nga lashtësia emrat e njerëzve vendoseshin sipas orakullit, ose fatit që e mbante vetë emri. Emri tregonte potencialin e një njeriu, kështu të jesh një...

Aktualitet 16:00 - 31 Maj, 2019

Do të bëhen prindër për herë të dytë/ Zbuloni se si do të quhet fëmija i Sarës dhe Ledionit

Ditën e djeshme Sara Hoxha dhe lajmin e bukur se së shpejti do të bëhet nënë për herë të dytë. Ajo e bëri të ditur lajmin...

Aktualitet 10:40 - 31 Maj, 2019

“E gjithë bota do e njohë emrin tim”/ Këngëtarja shqiptare bën deklaratën e papritur

Morena Taraku e cila e ka “braktisur” Shqipërinë është zhvendosur në Turqi ku po zhvillon edhe karrierën e saj si këngëtare,ka bërë një deklaratë shumë të...

Kryesore Show Biz 11:40 - 18 Maj, 2019

E papritur/Kim Kardashian zbulon emrin e djalit të porsalindur dhe i habiti të gjithë

Disa ditë më parë Kim Kardashian dhe Kanye West pritën fëmijën e tyre të katërt pasi gruaja mbartëse lindi të premten e kaluar djalin e tyre....

“Teksa shtrëngoja fëmijën tim të parë po humbisja të dytin”/ Rrëfimi prekës i Meghan Markle për abortin
Aktualitet 10:10 - 9 Maj, 2019

Emri i veçantë i fëmijës mbretëror/Cila është historia dhe sekreti i tij?

Dukesha e Sussex Meghan Markle lindi më 6 maj fëmijën e saj mbretëror . Por e gjithë bota ishte kurioze se si do të ishte emri...

Aktualitet 12:43 - 5 Maj, 2019

Nga emri tek pesha e bebes/Almeda Abazi bëhet nënë për herë të parë

Pas 3 viteve lidhje,Tolga dhe Almeda u martuan në shkurt të 2017-ës. Pak ditë më parë, Almeda postoi një foto në Instagram ku tregonte se në...

Kryesore Show Biz 12:40 - 21 Prill, 2019

“Shpifje,po njollosin emrin tim”/Plas sherri mes këngëtareve shqiptare?

Motrat Mustafa kanë akuzuar këngëtaren Shyhrete Behluli se ka huazuar idenë e një kënge që i dedikohej nënës. Shyhrete Behluli ka folur  për herë të parë...

Aktualitet 12:17 - 7 Prill, 2019

“O Zëri lëshoja zërin televizorit”/E gjykojnë për emrin që i vuri djalit, reagon Elita Rudi

Moderatorja shqiptare Elita Rudi së fundmi i është dedikuar plotësisht djalit të saj Zërit pasi pak javë më parë ajo dhe Gjiko u bënë prindër për...

Kuriozitete 12:53 - 22 Mars, 2019

Çfarë kuptimi ka emri i çdo shteti? Kjo hartë i tregon të gjitha

Çfarë do të thotë në të vërtetë emri i një shteti?  Kjo hartë i ka të gjitha përgjigjet. Tregon shpjegimin historik të emrit të çdo vendi,...

Kryesore Show Biz 12:02 - 8 Mars, 2019

Revoltohet moderatorja shqiptare:”Emri im është emër DIVE”

Moderatorja Roza Lati ka shpërthyer ashpër ndaj personave që e përgojojnë dhe flasin për të. Roza ka preferuar të mos e publikojë me emër personat të...

Kryesore Show Biz 11:10 - 6 Shkurt, 2019

Nuk i di as emrin?! Reperi i njohur shqiptar mohon lidhjen me këngëtaren

Pak javë më parë, reperi i njohur shqiptar S4MM publikoi një foto me një vajzë misterioze nga Parisi, e cila i bëri të gjithë të dyshojnë...

Aktualitet 20:30 - 3 Shkurt, 2019

Blogerja flet për ata që e urrenin: ‘9 vite më vonë, ata e dinë akoma emrin tim!’

Vëmendja ndaj blogeres së famshme Chiara Ferragni është shtuar edhe më pas lindjes së bebushit Leo.Mes biznesit, famës dhe jetës si nënë e re, blogerja italiane...

Kryesore Show Biz 13:10 - 27 Janar, 2019

Askush nuk e di, por astrologia e njohur nuk quhet Meri në të vërtet

Meri Shehu është një nga astrologet më të dashura për publikun dhe ndër më të njohurat në Shqipëri me parashikimin e të ardhmes për shenjat e...