Connect with Us

All posts tagged "email"

Aktualitet 23:53 - 14 Gusht, 2019

Plas në Digitalb, stafi letër aksionarëve: Me detyrim të dalim në rrugë të madhe

Stafi i Digitalb, gati 80 drejtues në vite të kompanisë nëpëmjet një emaili në mbrëmjen e 14 Gushtit, i janë drejtuar aksionarëve të kompanisë, pas largimeve...

Life Style 15:40 - 10 Prill, 2019

Çfarë mund të shkojë gabim gjatë dërgimit të një e-maili? Zbuloni si mund të “shpëtoni”

Këto janë 3 gabimet më të shpeshta gjatë dërgimit të një e-maili: 1.Shkruani gabim emrin e personit Të shkruash gabim emrin e personi të cilit po...

Aktualitet 21:00 - 22 Mars, 2019

Gazetari amerikan: S’kam marrë asnjë email nga Shkëlzen Berisha

Guy Lawson, autori amerikan i librit ” Qentë e Luftës” në një komunikim me gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu jep detaje në lidhje me pretendimet...

Life Style 15:53 - 24 Tetor, 2018

Mashtrimi i ri ndaj përdoruesve të iPhone, ky është emaili që duhet ta shmangni patjetër

Një tjetër grup kriminelësh kibernetikë kanë vënë në shënjestër përdoruesit e iPhone-ve. Mashtrimi i radhës vjen në formën e një email-i që duket të jetë nga...

Life Style 14:10 - 22 Tetor, 2018

“Paguaj ose do të …”, ky është email-i që nuk duhet ta hapni për asnjë arsye

Një seri kërcënimesh të marra online po i çon njerëzit që të kryejnë vetëvrasje. Fillimisht mesazhi, që vjen në postën tuaj elektronike, duket i parrezikshëm –...

Aktualitet 20:21 - 29 Shtator, 2018

Kërcënimi me jetë/ Nuhu zbulon se çfarë i shkroi në e-mail, Xhafajt

Nënkomisari Emiljano Nuhu në një intrevistë në emsionin “Kjo Javë” në News 24 ka treguar se ai është drejtuar me një email zyrtar drejtorit të përgjithshëm...

Aktualitet 01:36 - 15 Maj, 2017

KUJDES! Sot pritet nje tjeter sulm kibernetik

Pas sulmit global kibernetik të së premtes, që infektoi më shumë se 125 mijë sisteme kompjuterike, ekspertët e sigurisë kanë paralajmëruar se një tjetër sulm masiv...

Aktualitet 18:56 - 6 Shkurt, 2017

Nga Kastriot Myftaraj/Pse Sorosi nuk ia përmendi emrin Lulzim Bashës në e-mailin për Hillary Clinton, mbi 21 janarin?

Në përpjekje për t’ u dukur një lider i fortë opozitar, Lulzim Basha ka paralajmëruar një protestë kundër qeverisë në 18 shkurt. Por megjithëse tashmë është...

Teknologji 15:30 - 2 Korrik, 2016

Probleme me fjalëkalimin? Ja çfarë nuk duhet të beni.

Fjalëkalimet janë vërtet një çështje e rëndësishme. Sa herë iu ka ndodhur të harroni fjalëkalimin e facebook-ut, instagram-it, email-it etj? Ju paraqesim gabimet më të zakonshme...

Aktualitet 22:19 - 8 Qershor, 2016

Reforma në Drejtësi/ Ja e-mailet e publikuara nga Partia Demokratike

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme komunikimet përmes postës elektronike të selisë blu me partnerët ndërkombëtarë në kuadër të Reformës në Drejtësi. Sipas PD-së, e-mailet...

Aktualitet 22:39 - 25 Maj, 2016

DASH: Clinton shkeli udhëzimet për emailet

Departamenti amerikan i Shtetit ka arritur në përfundimin se Hillary Clinton dhe ish-sekretarë të tjerë të Shtetit, kishin shkelur udhëzimet e Departamentit të Shtetit për të...

Teknologji 20:10 - 23 Nentor, 2015

Përdoruesit e Yahoo, vështirësi në aksesin e e-mailit

Yahoo ka konfirmuar se është duke penguar disa njerëz nga aksesi në adresën e tyre në qoftë se ata janë duke përdorur programe që bllokojnë reklamat...

Aktualitet 17:24 - 8 Shtator, 2015

Kryeministri Rama shuplake ministrave/ Jeni arrogante dhe te merzitshem

Kryeministrit Rama duket se i ka sosur durimi me ministrat e tij. Ai iu ka dërguar një letër gjithë ministrave, duke u thënë që janë shkëputur...

Kuriozitete 23:15 - 20 Prill, 2015

Koha më e përshtatshme për të dërguar një e-mail nëse prisni një përgjigje

  Shkencëtarët kanë studiuar dhe ekzaminuar 16 bilion mesazhe të dërguara nga dy milionë njerëz, për një nga studimet më të mëdha të bëra ndonjëherë. Kërkuesit...

Aktualitet 18:15 - 4 Prill, 2015

40-vjetori i Microsoft-it, Bill Gates u dërgon e-mail punonjësve

Microsoft-i feston 40-vjetorin e tij sot dhe bashkëthemeluesi i kësaj kompanie, Bill Gates, u ka dërguar të gjithë punonjësve (më shumë se 100 000 persona) një...

Uncategorized 15:15 - 30 Mars, 2015

Të dhënat për 31 liderë të G20, u dërguan gabimisht me email

Numrat e pasaportave dhe detaje të kartave Visa të 31 liderëve botërorë aksidentalisht iu dërguan organizatorëve të Kupës Aziatike në Australi, përpara samitit të G20 në...

Uncategorized 14:13 - 6 Mars, 2015

Publikimi i emaileve mund të zgjasë, Klinton rrezikon garën

Situata polemizuese në të cilën gjendet ish-sekretarja demokrate e Departamentit Amerikan të Shtetit për përdorimin e një email persona ndërsa ishte në detyrë, mund të zgjasë...