Connect with Us

All posts tagged "elvis roshi"

Politikë 10:18 - 23 Dhjetor, 2019

Fake news dhe mashtrimi publik i Erion Veliajt

Një ditë më parë një incident ka ndodhur tek Teatri Kombëtar. Aktori Laert Vasili pretendon se është dhunuar dhe ndërkohë ka publikuar edhe një foto në...

kryeprokurorja arta marku
Aktualitet 21:24 - 18 Korrik, 2018

Përdhunoi në grup/ Arta Marku “justifikon” dënimin e ish-kryebashkiakut të Ramës?!

Ish-kryebashkiaku i Kavajës Elvis Roshi u dënua pak ditë më parë nga Gjykata e Tiranës, me   60 orë punë të detyruar në interes të opinionit publik....

Aktualitet 14:19 - 13 Korrik, 2018

I akuzuar për përdhunim/ Dënohet ish-kryebashkiaku i Ramës

Gjykata e Tiranës ka dënuar  ish-kryebashkiakun e Kavajës Elvis Roshi. Gjykata ka dhënë vendimin me 5 muaj burg ish-kryetarin bashkiak, socialist. Por duke qenë se Roshi ...

duke ngerene duke pire per te rerzuar ramen
Aktualitet 10:53 - 11 Korrik, 2018

Ish-kryebashkiaku i Ramës pranon krimin/ Zbardhet vendimi i Gjykatës

Ditën e sotme është dhënë vendimi për ish-kreun e Bashkisë së Kavajës Elvis Roshi. Gjykata e Tiranës ka vendosur gjykim të shkurtuar për ish-kryetarin Roshi, pasi...

ish-kryebashkiaku i Kavajes, Elvis Roshi
Aktualitet 10:42 - 5 Qershor, 2018

Falsifikoi formularin e vetëdeklarimit/ Zbardhet vendimi i Gjykatës

Gjykata e Tiranës ka dërgyar çështjen në gjyq për ish-kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Roshi, duke e vlerësuar si të drejtë hetimin e Prokurorisë. Roshi akuzohet për...

Aktualitet 11:50 - 16 Maj, 2018

Vëllai i Fatmir Xhafajt si Elvis Roshi  

Agron Xhafaj, vëllai i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj ka njoftuar sot  se do të paraqitet pranë autoriteteve italiane për të ekzekutuar një vendim-dënimi penal, që...

Aktualitet 11:29 - 16 Prill, 2018

Shtyhet gjyqi ndaj Rroshit/ Zbardhet arsyeja

Është  shtyrë seanca e parë gjyqësore ndaj ish kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Rroshi akuzohet për falsifikimin e formularëve, vulave dhe stampave me formularin e dekriminalizimit....

Kronika 16:04 - 12 Prill, 2018

I akuzuar për falsifikim/ Ja kur nis gjyqi për Elvis Roshin

Procesi ndaj ish-kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi do të nisë në Gjykatën e Tiranës më 16 prill. Pas dorëzimit të dosjes nga prokuroria, shorti ka përcaktuar...

Politikë 20:18 - 29 Mars, 2018

Prokuroria e Tiranës dërgon në gjykatë dosjen e ish-kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi

Prokurori i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Enklid Gjini dërgoi në gjykatë dosjen hetimore në ngarkim të shtetasit Elvis Rroshi, ish-kryetar i Bashkisë së Kavajës. Shtetasi...

Aktualitet 19:18 - 21 Nentor, 2017

Denoncim/ Roshi dhe Rama ndërtim në plazhin e Qerretit

Pas deklaratës së dhënë nga kryeministri Edi Rama ditën e sotme për mjedisin dhe krimin mjedisor, një denoncim ka mbërritur në adresë të Berishës. Në një...

Aktualitet 16:42 - 24 Tetor, 2017

Kreu i FRPD-Tahirit: Më kujtove Elvis Roshin, i pafajshëm me letra “bakalli”

Në një postim në rrjetet sociale, kryetari i FRPD, Belind Këlliçi, ka komentuar daljen për media të ish-ministrit Tahiri, i cili pretendon pafajësinë duke paraqitur disa...

Aktualitet 12:55 - 1 Shkurt, 2017

I padituri si hajdut nga KLSH dhe avokat i Ervin Roshit do Drejtësinë

Një lëvizje e turpshme e Ramës, i cili ka detyruar Avokatin e Popullit që të propozojë Sekretarin e vet në Ministrinë e Arsimit për Këshillin e...

Aktualitet 23:16 - 31 Maj, 2016

Ergysi i krimit dhe Elvis Roshi

Drejtori i Antikorrupsionit në Kryeministri, Ergys Hoxha rezulton të jetë një nga mbështetësit e Kryebashkiakut të dorëhequr të Kavajës, Elvis Roshit. Përmes një postimi në rrjetet...

Aktualitet 20:53 - 31 Maj, 2016

Dorëheqja e Elvis Roshit, jehonë në mediat e huaja

Dorëheqja e Elvis Roshit nga posti i Kryebashkiakut të Kavajës ka shkaktuar jehonë në mediat e huaja, të cilat kanë raportuar lajmin e sotëm, duke e...

Aktualitet 20:33 - 31 Maj, 2016

Alfred Peza mbron Elvis Roshin/ Akuzat për përdhunim nuk janë provuar

Deputeti i Partisë Socialiste Alfred Peza është shprehur se asnjëra prej akuzave që janë bërë në adresë të Elvis Roshit, nuk janë provuar me prova shkresore dhe gjyqësore...

Aktualitet 19:56 - 31 Maj, 2016

Mallkimi i 31 majit për Elvis Rroshin, fiks 5 vjet më parë historia me Griseldën

Për koinçidencë, në të njëjtën datë të 5 viteve më parë, Elvis Rroshi u bë protagonist i një ngjarjeje që lindi nga hiçi e trazoi gjithë...

Aktualitet 18:06 - 31 Maj, 2016

Majlinda Bregu: Pas Roshit, shpresoj mos të “viktimizohen” të tjerë në respekt në minorenëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu ka reaguar pas dorëheqjes së Elvis Roshit nga posti i Kryebashkiakut të Kavajës. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Bregu...

Aktualitet 13:14 - 28 Maj, 2016

Denoncimi i qytetarit/ Ja si i fshehu gjurmët Elvis Roshi

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka postuar në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari për krybashkiakun e Kavajës dhe si i ka fshehur ai gjurmët për...

Aktualitet 22:02 - 23 Maj, 2016

Harito: E besoj Roshin kur thotë se nuk e mban mend arsyen e arrestimit në Gjermani

Ministrja e Inovaciont Milena Harito është shprehur se e beson Kryebashkiakun e Kavajës Elvis Roshin i cili ka deklaruar se nuk e mban mend pse është...

Aktualitet 18:20 - 8 Maj, 2016

Shkelzen Berisha: Rrjeta e dekriminalizimit e kapi peshkun e parë

Djali i ish-Kryeministrit Sali Berisha, Shkelzen Berisha është shprehur se rrjeta e dekriminalizimit e kapi “peshkun” e parë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka...

Aktualitet 08:30 - 8 Maj, 2016

Formulari i vetëdeklarimit/Elvis Roshi u arrestua në Gjermani, por nuk e kujton përse u hetua

Kreu i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi pa pranuar se është hetuar nga autoritetet e huaja, por nuk kujton arsyen përse është hetuar. Sipas disa të dhënave të...

Politikë 19:04 - 18 Qershor, 2015

Basha mbyll fushaten ne Kavaje: Kandidati i majte me te shkuar kriminale

Partia Demokratike zhvilloi mitingun përmbyllës të fushatës elektorale për Kavajën, ku Lulzim Basha akuzoi mazhorancën se kandidon në këtë bashki një person më të shkuar kriminale....

Aktualitet 11:43 - 18 Qershor, 2015

Rama gënjen për Elvis Roshin/ Ja vendimi i dënimit

Në emisionin Opinion të gazetarit Blendi Fevziu kryeministri Edi Rama tha se kandidati i PS për Kavajën, kryebashkiaku aktual Elvis Roshi nuk ishte dënuar asnjëherë. Lapsi.al...