Connect with Us

All posts tagged "elon musk"

Elon Musk, njeriu i dytë më i pasur në botë
Teknologji 11:39 - 25 Nentor, 2020

Elon Musk, njeriu i dytë më i pasur në botë

Sipërmarrësi i teknologjisë Elon Musk ka kryesuar themeluesin e Microsoft Bill Gates duke u kthyer në njeriun e dytë më të pasur në botë pas një...

4 astronautë nisen për ISS në misionin historik NASA-SpaceX
Kuriozitete 14:43 - 16 Nentor, 2020

4 astronautë nisen për ISS në misionin historik NASA-SpaceX

Katër astronautë u nisën në orbitë të Dielën në fluturimin e parë historik operativ për anijen kozmike Crew Dragon të SpaceX si pjesë e misionit komercial...

Space X i Elon Musk lëshon një grup satelitësh Starlink në hapësirë
Teknologji 15:34 - 18 Tetor, 2020

Space X i Elon Musk lëshon një grup satelitësh Starlink në hapësirë

SpaceX ka lëshuar me sukses grupin e fundit të satelitëve të saj Starlink . Drejtori i Përgjithshëm i SpaceX, Elon Musk, tha se firma do të...

Elon Musk: Tesla më e lirë gati për tre vjet
Teknologji 10:23 - 23 Shtator, 2020

Elon Musk: Tesla më e lirë gati për tre vjet

Themeluesi i Tesla, Elon Musk, ka se thotë se do t’i bëjë bateritë Tesla më të lira dhe më të fuqishme.Në një prezantim të drejtpërdrejtë që...

Elon Musk hedh një hap tjetër drejt inteligjencës artificiale/ Demostron pajisjen që po testohet te derrat
Kuriozitete 19:17 - 30 Gusht, 2020

Elon Musk hedh një hap tjetër drejt inteligjencës artificiale/ Demostron pajisjen që po testohet te derrat

Elon Musk ka hedhur një hap tjetër më afër lidhjes së një kompjuteri në trurin tuaj. Musk ka zbuluar më shumë detaje në lidhje me planet...

Teknologji 13:22 - 28 Gusht, 2020

Idetë e çmendura të gjigantit të teknologjisë/ Çipi në tru që mundëson inteligjencën mbinjerëzore

Drejtori i Përgjithshëm i Tesla dhe SpaceX, Elon Musk ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me idetë e tij të çmendura përsa i përket implanteve të...

Teknologji 15:14 - 23 Korrik, 2020

Gjiganti i makinave elektrike në “top 5” e njerëzve më të pasur në botë

Shefi i Tesla Elon Musk u bë personi i pestë më i pasur në botë në  fillim të javës, falë çmimit të rritjes së aksioneve të...

Pas dy dështimeve/ Satelitet Starlink të SpaceX do të udhëtojnë për në hapësirë
Kuriozitete 11:33 - 13 Korrik, 2020

Pas dy dështimeve/ Satelitet Starlink të SpaceX do të udhëtojnë për në hapësirë

SpaceX i Elon Musk do të nisë 60 satelitë në hapësirë, nëse moti është i mirë.Një hedhje e hershme e satelitëve Starlink duhej të shtyhej për...

Misioni i Elon Musk/ Space X gati të vendosë 60 satelitë në hapësirë
Teknologji 11:04 - 26 Qershor, 2020

Misioni i Elon Musk/ Space X gati të vendosë 60 satelitë në hapësirë

Elon Musk ka vendosur që sot të hedhë 60 satelitë të tjerë Starlink në orbitë. Një raketë Falcon 9 është vendosur të shpërthejë nga Cape Canaavayê...

Bota 17:22 - 26 Maj, 2020

SpaceX gati misionin me astronautë

Sipërmarrësi Elon Musk i kompanisë SpaceX është i vendosur të nisë dy astronautë amerikanë në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar të mërkurën nga Qendra Hapësinore Kennedy e NASA-s...

Aktualitet 00:30 - 29 Nentor, 2017

Elon Musk tregon provat se apokalipsi është më afër nga sa e kishim menduar

Elon Musk ka bërë një ‘paralajmërim’ për të ardhmen e robotëve, duke pretenduar se së shpejti ata do të bëhen aq të shpejtë, sa njerëzit nuk...

Aktualitet 00:20 - 25 Nentor, 2017

Elon Musk ndërton baterinë më të madhe në botë për 100 ditë

Elon Musk po ecën përpara në botën e teknologjisë dhe tani ka krijuar baterinë më të madhe të krijuar ndonjëherë në më pak se 100 ditë....

Aktualitet 02:15 - 22 Nentor, 2017

Njihuni me miljarderin më të ri në botë

Në moshën 27 vjeçare, John Collison është miliarderi më i ri në botë…dhe i ka arritur të gjitha vetë. Ai thuhet se është single, por për...

Aktualitet 00:45 - 18 Nentor, 2017

Makina e re e Tesla do të jetë makina më e shpejtë e prodhuar ndonjëherë

Elon Musk, shefi ekzekutiv i makinës elektrike Tesla, zbuloi surprizën e rradhës,  një makinë të re, për të cilën ai thotë se do të jetë makina...