Connect with Us

All posts tagged "elitat"

Blog 08:57 - 14 Tetor, 2019

Nëse nuk luftoni për demokracinë, nuk e meritoni atë

Nga Roger Cohen “The New Jork Times” * Athinë- Ndoshta e dini atë historinë e papagallit në Rusinë Sovjetike, që doli nga kafazi i tij dhe...

Blog 09:07 - 16 Gusht, 2019

Kur leninistët e teprojnë, Putin dhe Jinping në prag të rrëzimit nga elitat e Moskës dhe Pekinit

Nga Nina L.Khrushcheva ”Project Syndicate” Protestat e vazhdueshme rrugëve të Hong Kongut dhe Moskës, kanë frikësuar pa asnjë dyshim duetin e udhëheqësve autoritarë, presidentin kinez Xi...

Aktualitet 19:28 - 16 Dhjetor, 2018

Nga Arian Galdini/ Elitat nuk janë Petritat

Marin kaqolat, i ngrenë lart, u bëjnë tekstet, skenarët, u përgatisin mizanshenat, u sajojnë histori e ngjarje, heroizma e protagonizma, i plasin çdo ditë nëpër TV...

Aktualitet 10:35 - 24 Maj, 2016

Ndryshku politik i PD-së/Pse nuk meret seriozisht opozita e Lulzim Bashës?

PD-ja në gati tre vite drejtim nga Lulzim Basha ende nuk ka filluar te meret seriozisht dhe të besohet në shumicë nga shqiptarët. Një fakt që...