Connect with Us

All posts tagged "elita"

Politikë 15:30 - 25 Shtator, 2019

Basha bëhet i sinqertë për herë të parë/ Pranon dështimin me listat e deputetëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku ka folur në lidhje me situatën politike në vend. Por, Basha...

Aktualitet 15:10 - 29 Maj, 2019

“Është e drejta e fëmijës tim për t’u ushqyer”/Elita Rudi i jep gji në publik djalit të saj

Ushqimi me gji në publik shpesh konsiderohet si diçka e shëmtuar nga disa njerëz. Por të famshmet shqiptare nuk kanë ngurruar ta shfaqin pa asnjë problem...

Aktualitet 12:17 - 7 Prill, 2019

“O Zëri lëshoja zërin televizorit”/E gjykojnë për emrin që i vuri djalit, reagon Elita Rudi

Moderatorja shqiptare Elita Rudi së fundmi i është dedikuar plotësisht djalit të saj Zërit pasi pak javë më parë ajo dhe Gjiko u bënë prindër për...

Kryesore Show Biz 11:10 - 25 Mars, 2019

“Nipi i parë i shtëpisë!”/Elita dhe Gjiko organizojnë një super festë për vogëlushin

Moderatorja Elita Rudi dhe reperi Gjiko më 20 shkurt të këtij viti u bënë prindër për herë të parë të një vogëlushi të bukur që vendosën...

rudina hajdari deputete e pd
Aktualitet 16:35 - 14 Mars, 2019

PD e përjashtoi/ Rudina Hajdari sfidon Bashën

Partia Demokratike, përjashtoi deputeten Rudina Hajdari, e cila nuk pranoi t’i bashkohej vendimit të partisë dhe kryetarit Lulzim Basha për djegien e mandateve. Ndërkohë, që kreu...

kryetari i PD-se, mesazh nga berlini
Aktualitet 12:01 - 14 Mars, 2019

Ftesë publike elitës së vendit/ Çfarë propozon Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një takimi me temë “Arti në mbrojtje të Demokracisë”, i ka drejtuar një ftesë publike elitës intelktuale të vendit....

Kryesore Show Biz 11:40 - 23 Shkurt, 2019

Ka vetëm 2 ditë që ka lindur, djali i Gjikos dhe Elitës bëhet bebushi më i famshëm i Instagramit

Ka vetëm dy ditë që ka lindur dhe vogëlushi i Elitës dhe Gjikos është bërë bebushi më i famshëm i momentit në Instagram. Kjo ka ndodhur...

Kryesore Show Biz 11:40 - 22 Shkurt, 2019

“Elita të mbajti 9 muaj!” Pas lindjes së djalit, Gjiko na emocionoi të gjithëve me këto fjalë

Ditën e djeshme reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi u bënë prindër për herë të parë. Bukuroshja postoi në llogarinë e saj në Instagram 3 foto...

Kryesore Show Biz 13:10 - 20 Shkurt, 2019

Zbuloi pa dashje gjininë e foshnjës? Elita Rudi fshin videon për shkak të detajit që publikoi

Pavarësisht se është në fund të pritjes së ëmbël, Elita Rudi e ka mbajtur të fshehtë gjininë e bebit. Ndërsa pak kohë më parë ndjekësit hodhën...

Kryesore Show Biz 11:53 - 11 Shkurt, 2019

Pak kohë para lindjes, Elita Rudi zbulon detaje të reja dhe vë një bast

Elita Rudi është pro lindjes natyrale. Moderatorja, e cila është në javët e fundit të shtatzënisë, ka treguar disa detaje të reja në lidhje me ardhjen...

Kryesore Show Biz 12:10 - 2 Shkurt, 2019

Zhvishet Elita Rudi në shtatzëni dhe duket sikur ka dalë nga përralla!

Elita Rudi është në pritje të ëmbël dhe gjithnjë e më shumë po kujdeset që ta ruajë në kujtesë këtë moemt të veçantë. Pasi përdori argjilën...

Kryesore Show Biz 12:25 - 27 Janar, 2019

Si lindi dashuria nga një intervistë: Historia e këngëtarit shqiptar si ajo e Gjikos me Elitën

Historia e dashurisë mes këngëtarit Skerdi Ago dhe gazetares Vesa Rama, i ngjason asaj të Gjikos dhe Elita Rudit. Nuk e dimë nëse kjo ka lidhje...

Aktualitet 17:51 - 26 Janar, 2019

Grida Duma për elitën e PD/ Transparente, por mungoi gara

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka folur për zgjedhjet e anëtarëve të kryesisë dhe sekretarët e Partisë Demokratike. Nga studio e emisionit ‘Kjo Javë” në...

Aktualitet 20:45 - 28 Dhjetor, 2018

Nepsi i fundit që ka Elita Rudi në të ngrënë i bëri lëmsh fansat: E ke djalë apo vajzë?

Nepsi i fundit që ka pasur Elita Rudi gjatë javëve të fundit të shtatzënisë i ka bërë tepër konfuzë fansat e saj. Moderatorja e njohur ka...

Kryesore Show Biz 11:53 - 25 Dhjetor, 2018

Më në fund! Mësohet gjinia e bebit të Elita Rudit dhe reperit Gjiko

Elita Rudi është në pritje të ëmbël. Moderatorja na tregoi për nepsin që kishte, vështirësitë e pritjes së ëmbël apo edhe emocionet e para për bebin,...

Kryesore Show Biz 11:53 - 18 Dhjetor, 2018

Nuk e ftuan as në dasmë! Gjiko dhe Elita qenkan zënë keq me këtë personazh të njohur

Elita Rudi dhe Gjiko i kanë dhënë fund miqësisë me stilistin e njohur Mr. Rex. Deri pak kohë më parë, moderatorja i besonte veshjet atij dhe...

Kryesore Show Biz 11:40 - 28 Nentor, 2018

“Jo çdo ditë e shtatzënisë është e lehtë”, Elita Rudi rrëfen vështirësitë e pritjes së ëmbël

Elita Rudi dhe reperi Gjiko do të bëhen shumë shpejt prindër! Edhe përse lajmin e mbajtën sekret për një kohë të gjatë, në fund e konfirmuan...

Aktualitet 12:10 - 24 Nentor, 2018

Së shpejti mama! Elita Rudi poston foton më të ëmbël të barkut të rrumbullakosur

Vetëm pak ditë më parë, reperi Gjiko konfirmoi lajmin e shtatzënisë së bashkëshortes së tij, Elita Rudi, në këngën e tij të fundit “Distanca”. Moderatorja së...

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe deputetja Grida Duma
Aktualitet 15:24 - 22 Nentor, 2018

Rebelimi i pedagogut kundër elitës së Bashës

Sot opozita zhvilloi një takim, ku prezantoi kritikat e saj për buxhetin e vitit 2019, jashtë sallës së parlamentit. Por përtej akuzave të përsëritura dhe fjalës...

Aktualitet 23:50 - 12 Nentor, 2018

Rroftë vjehrra! Nëna e Gjikos sapo postoi foton e Elitës me barkun e rrumbullakosur

Prej ditës së sotme, duket se moderatorja Elita Rudi nuk ka ndërmend t’i fshihet më syve kureshtarë në rrjetet sociale që mezi prisnin një foto që...

Aktualitet 13:53 - 11 Nentor, 2018

Për herë të parë, Gjiko flet publikisht për shtatzëninë e Elitës

Gjiko dhe Elita Rudi janë një nga çiftet më të famshëm shqiptarë që këtë vit kanë përjetuar dhe dhuruar tek fansat vetëm emocione të bukura. Në...

Kryesore Show Biz 13:40 - 31 Tetor, 2018

‘Do të bëjë divën’, Olti Curri thumbon keq Elita Rudin

I ftuar së fundmi në emisionin e pasdites “Rudina”, ishte gazetari i njohur Olti Curri, i cili diskutoi në studio për ngjarjet më të komentuara të...

Aktualitet 11:53 - 15 Tetor, 2018

Nuk e pranon shtatzëninë, fansat kapin mat Elita Rudin

Elita Rudi dhe Gjiko kanë qenë një nga çiftet më të komentuar së fundmi me dasmën e tyre madhështore që mblodhi VIP-a të shumtë. Pak ditë...