Connect with Us

All posts tagged "elisabeta imeraj"

Kronika 13:55 - 15 Janar, 2020

Abuzime me lejet e ndërtimit dhe objekte pa akt konstatimi/ Prokuroria zbardh dosjen “Tërmeti”

Prokurori Erion Ymeraj ka zbuluar detaje nga hetimi i dosjes “Tërmeti”. Sipas tij, gjatë hetimeve është konstatuar se funksionarët publikë kanë dhënë leje ndërtimi në kundërshtim...

Kronika 13:34 - 15 Janar, 2020

“Tërmeti” prangos 31 persona/ Zbardhen detaje nga operacioni

31 ka shkuar numri i të arrestuarve, në lidhjet ndërtimet pa leje dhe problematikat e konstatura në pallatet e shembura nga tërmeti i 26 nëntorit, vitin...

Politikë 21:07 - 7 Janar, 2020

Kërkesë urgjente: Plotësoni SPAK/ Në radhë janë Elisabeta Imeraj dhe Anton Martini

Kur Këshilli i Lartë i Prokurorisë të përfundojë pushimet dimërore do të duhet që sërish të merret me një çështje prioritare siç është SPAK. Një kërkese...

Politikë 18:25 - 8 Nentor, 2019

“Hetimet kanë parregullsi”/ Elisabeta Imeraj kundër prokurorëve të dosjes “Basha”

Dosja e shumëpërfolur e hetimit të kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së gjendet aktualisht e bllokuar në Prokurorinë e Tiranës...

Politikë 18:38 - 30 Tetor, 2019

U publikua në CNA.al/ Elisabeta Imeraj pranon publikisht divorcin

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elizabeta Imeraj deklaroi të mërkurën se kishte kërkuar ndarjen nga bashkëshorti, pasi ky i fundit ishte treguar ‘neglizhent’ ndaj saj dhe...

Lajme 14:56 - 30 Tetor, 2019

Ekskluzive-Dokumenti/ Divorcohet prokurorja e Tiranës

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj i ka drejtuar një kërkesë gjykatës, ku kërkon divorcin nga bashkëshorti Agron Bajri. Në kërkesë padinë që Elisabeta Imeraj...

Kronika 18:33 - 4 Shtator, 2019

Skandali i Prokurorisë së Përgjithshme/ Hesht për zhvatjen e 300 milion lekëve nga Ministria e Bujqësisë

Prej dy ditësh CNA.al ka raportuar një skandal ku është përfshirë Ministrisë e Bujqësisë. Bëhet fjalë për të tender zhvilluar nga Ministria e Bujqësisë, ku fitues...

Aktualitet 11:20 - 20 Korrik, 2019

Hetimet për tenderin e byzylykëve/ Prokuroria përfshihet në skandal

Në muajin shkurt të këtij viti, Prokuroria e Tiranës dhuroi spektakël më një sërë  arrestimesh të zyrtarëve të lartë në lidhje me skandalin e tenderit të...

Aktualitet 12:24 - 18 Korrik, 2019

Video-Të preferuarit e KLP dhe të përjashtuarit nga SPAK-u/ Njihuni me prokurorët antikorrupsion

Këshilli i lartë i Prokurorisë, ka bërë përzgjedhjen e tij në lidhje me ekipin e SPAK-ut. Të preferuarit e KLP, të paktën siç thonë ata, janë...

Aktualitet 15:02 - 17 Korrik, 2019

Milionerë, gjobaxhinj dhe vegla të politikës/ Pazaret që ngritën SPAK-un

Dje, Këshilli i Lartë i Prokurorisë zbardhi emrat e prokurorëve të SPAK-ut. Ajo që bie në sy është se pjesë e kësaj liste janë prokurorë të...

Aktualitet 12:09 - 14 Korrik, 2019

Hajdarmataj, Prela dhe Imeraj, në errësirën e KLP/ SPAK i dyshimtë me prokurorë gjobaxhinj?

Të premten që shkoi, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka përfunduar intervistat me kandidatët për SPAK. Përgjatë pesë ditëve, 22 kandidatët dolën para KLP, për t’u...

Elisabeta Imeraj ne krye te Prokurorise se Tiranes, prej gjashte muajsh
Aktualitet 16:52 - 24 Qershor, 2019

Elisabeta Imeraj luftë korrupsionit dhe krimit me memorandume/ Zbardhet takimi me Borchard

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe Organizata Për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, Prezenca në Shqipëri, kanë nënshkruar një memorandum mirëkuptimi për nxitjen...

Elisabeta-Imeraj
Aktualitet 10:43 - 10 Maj, 2019

Dita Ndërkombëtare e Drejtësisë/ Imeraj: Ka ende nevojë për përmirësim

Prokuroria e Tiranës ka zhvilluar sot aktivitetin “Me dyer të hapura” në kuadër të Ditës Kombëtare të Drejtësisë. Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elizabeta Imeraj ka folur...

Aktualitet 11:37 - 23 Prill, 2019

Arta Marku me “shpatë në dorë”/ Elisabeta Imeraj zbardh abuzimet

Prokuroria e Rrethit gjyqësor Tiranë, është përballuar vitin që shkoi me një sërë ndryshimesh. Fillimisht u lëvizën drejtuesit, por pati dhe prokurorë që ranë në Vetting....

sokol hysenaj
Aktualitet 11:50 - 6 Shkurt, 2019

I preferuari miliarder i Elisabeta Imerajt/ Çfarë ndodhi me hetimet ndaj Sokol Hysenajt?

Gjyqtarët dhe prokurorët funksionojnë si koorporata biznesi. Sipas deklaratave të pasurisë në ILDKPKI, pjesa më e madhe e tyre gjenerojnë të ardhura të konsiderueshme vjetore në...

Elisabeta Imeraj ne krye te Prokurorise se Tiranes, prej gjashte muajsh
Aktualitet 11:39 - 5 Shkurt, 2019

Vrasja e Ardit Gjoklajt/ Elisabeta Imerajt i shpërthen “bomba’ në duar

Vdekja e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj në landfillin e Sharrës në verën e vitit 2016, tronditi mbarë opinionin publik. Por për këtë rast nuk është dhënë...

saimri tahiri, krimet e renda
Aktualitet 11:21 - 26 Janar, 2019

Blofi i Krimeve të Rënda/ Saimir Tahiri gjunjëzon Prokurorinë

Në Tetor të vitit 2017 me shumë bujë nga Prokuroria për Krime të Rënda nisën hetimet për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mbarë opinioni publik ndoqi...

Elisabeta Imeraj ne krye te Prokurorise se Tiranes, prej gjashte muajsh
Aktualitet 11:20 - 4 Shtator, 2018

Dosjet e “nxehta” të Elisabeta Imerajt drejt asgjësimit?!

Elisabeta Imeraj, në fillim të muajit Gusht, u emërua drejtuese e komanduar në krye të Prokurorisë së kryeqytetit, pas shkarkimit të Dritan Rreshkës nga procesi i...

Aktualitet 17:21 - 26 Gusht, 2018

Lobimi i PD në SHBA/ Elisabeta Imeraj përballë Lulzim Bashës

Më 1 gusht 2018 prokurorja e  Krimeve të Rënda Elisabeta Imeraj u emërua në krye të Prokurorisë së Tiranës. Prokuroria më e madhe në vend, ka...

Elisabeta Imeraj ne krye te Prokurorise se Tiranes, prej gjashte muajsh
Aktualitet 13:59 - 22 Gusht, 2018

Posti i kryeprokurorit apo posti i milionave?!/ Zbardhet pasuria e Elizabeta Imerajt

Elizabeta Imeraj, që prej muajit gusht po udhëheq  Prokurorinë  e Tiranës. Vendimi u firmos nga Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme Arta Marku, pas shkarkimit nga Komisioni...

sokol hysenaj
Aktualitet 13:19 - 1 Gusht, 2018

Fotot ekskluzive-Zbulohet vendndodhja e kryeprokurores së re të Tiranës/ Ja ku e mësoi lajmin

Elisabeta Imeraj, një nga prokurorët e dosjes së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri është emëruar sot në krye të Prokurorisë së Tiranës. Pas shkarkimit nga detyra...

Nen Kryesore 1 14:29 - 19 Shkurt, 2018

Krimet e Rënda i “tundin” prangat/ Haxhinasto shfaqet i tronditur para gazetarëve

Ish-ministri i Infrastrukturës në  Qeverinë Rama1, Edmond Haxhinasto është paraqitur sot pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Deputeti i LSI –së, ka dëshmuar, lidhur  me dosjen...