Connect with Us

All posts tagged "elisa spiropali"

Politikë 18:42 - 27 Qershor, 2020

Spiropali flet për marrëveshjen/ “Në mos përzumë lepurin nga Basha, e vumë nën kontroll”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, foli pasditen e sotme për Reformën Zgjedhore, e cila duket tashmë ka një marrëveshje. Spiropali u pyet...

Politikë 18:14 - 27 Qershor, 2020

Vendimi i gjykatës/ Spiropali: Ndjej keqardhje të madhe për Saimir Tahirin, uroj të gjejë të drejtën e tij

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka folur për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin pas vendimit të Gjykatës së Apelit për ta rikthyer...

Politikë 16:08 - 17 Qershor, 2020

Spiropali paralajmëron opozitën/ “Nuk ka pazar për Reformën Zgjedhore”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali, deklaron se nuk ka pazar për Reformën Zgjedhore, ndonëse shumë e kanë lexuar marrëveshjen si të tillë....

Politikë 10:10 - 10 Maj, 2020

Do  kërkojë falje qeveria për Metën President?/ Spiropali ironizon Kryemadhin: Të aplikojë për pagën e luftës

Prej disa muajsh, mazhoranca ka ndërmarrë një veprim për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, me të cilin kanë pasur përplasje jo pak të forta, mirëpo ditët...

Politikë 09:33 - 10 Maj, 2020

Ditmir Bushati me ditë të numëruara në PS?/ Spiropali: Hamzai përfundon i penduar

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka folur për fjalimin e fortë të Ditmir Bushatit në Parlament dhe për kundërshtimet dhe kritikat jo...

Politikë 10:13 - 2 Mars, 2020

Tubimi i Metës/ Spiropali: BesëLikja është klithmë e zullumit të së shkuarës

“BesëLikja nuk është as e re as pranverore”, kështu shkruan ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali disa orë para protestës së thirrur nga...

Politikë 21:11 - 27 Shkurt, 2020

“Basha duket më i arsyeshëm se Meta”/ Spiropali: Do të krijojë profilin e një drejtuesi shteti

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka folur për manifestimin që Kreu i Shtetit ka organizuar në 2 mars dhe për uljen e...

Politikë 23:05 - 19 Shkurt, 2020

“Meta synon ti bëjë puç shteti Bashës”/ Spiropali zbulon “qëllimin” e presidentit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, nuk është kursyer aspak ndaj presidentit, Ilir Meta, dhe zëdhënësit të këtij të fundit, Tedi Blushit, lidhur...

Politikë 22:15 - 19 Shkurt, 2020

Pendohet Elisa Spiropali/ “Na falni që zgjodhëm Ilir Metën President”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin ka kërkuar mbrëmjen e sotme falje në emër të Partisë Socialiste. Ajo ka shprehur pendesën për votimin e Ilir...

Politikë 15:44 - 19 Shkurt, 2020

“Moj e çmendura E”/ Presidenca paralajmëron ashpër Spiropalin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali nuk është kursyer ndaj presidentit Ilir Meta, i cili lajmëroi për një protestë kundër grushit të shtetit,...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Kuvendin, Elisa Spiropali
Politikë 15:25 - 19 Shkurt, 2020

“Zoti e ndihmoftë, keqardhja s’ka të sosur”/ Spiropali i përgjigjet Metës për grushtin e shtetit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur presidenit Ilir Meta i cili lajmëroi për një protestë kundër grushit të shtetit, në...

Politikë 11:16 - 15 Shkurt, 2020

Kur Elisa bën juristen dhe Rama konstitucionalistin

Nuk e di nëse i keni ndjekur debatet e fundit të kryeministrit dhe shpurës së tij në disa kanale televizive! Në emisionin e të enjtes në...

Politikë 17:08 - 24 Dhjetor, 2019

“PS po rikthen socialistët e vjetër”/ Spiropali zbulon “sekretet” e zgjedhjeve

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka folur për zgjedhjet në kryesinë e Partisë Socialiste, të cilat do të mbahen më 29 shkurt....

Politikë 16:16 - 9 Dhjetor, 2019

“Opozita duhet të ulet në tryezë”/ Spiropali: Nuk synojmë përfitim politik

Ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali shprehet se opozita duhet të ulet në tavolinë me mazhorancën dhe të japë opsionet e saj për sa i përket rindërtimit...

Politikë 16:45 - 15 Nentor, 2019

Miratimi i rezolutës në Kuvend/ Spiropali: Hap mbrojtës për tentativat e I.M & Co

Ministrja për Marrëdheniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas miratimit në Kuvend të Rezolutës për “Shmangien e krizës Kushtetuese me synim legjitimitetin e Gjykatës Kushtetuese”....

Politikë 10:57 - 4 Nentor, 2019

I kujtoi “Skënderbeun”/ Spriopali replika me Andi Përmetin: Ju jeni kopja, ata që ikën ishin origjinali

Interpelanca për çështjen e Alvin Berishës i cili ndodhet i bllokuar në kampet e Sirisë, është shoqëruar me debate mes ministres Elisa Spiropali dhe deputetit të...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Kuvendin, Elisa Spiropali
Politikë 16:14 - 1 Nentor, 2019

I publikuan foton e maskuar/ Nuk përmbahet Spiropali: Për bè, kazani ka ide

“Për bè, kazani ka ide”, kështu është shprehur ministrja e Shtetit për Marrëdhënie me Parlamentin, Elisa Spiropali, duke ironizuar faqen e meme-ve në Instagram ‘Tv. Kazan’....

Politikë 14:02 - 1 Nentor, 2019

“Elisa e doganave pa tra”/ Vokshi-Spiropalit: Kur flet ti për ligje, studentët e juridikut ulin kokën

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi i është përgjigjur ministres për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali për shkarkimin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Sipas Vokshit,...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Kuvendin, Elisa Spiropali
Politikë 13:18 - 1 Nentor, 2019

“Abuzues kronik i besimit”/ Spiropali “shuplakë” Bashës: Provo pafajsinë për pastrimin e parave

Ministrja për Marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur menjëherë kryedemokratit Lulzim Basha pas deklaratës për shkarkimin e Agim Kajmakut. Sipas Spiropalit, Basha është një...

Politikë 16:25 - 30 Tetor, 2019

“Spiropali e ka të domosdoshme të shtyjë ditët në pushtet”/ Paloka tregon arsyen e fortë

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së ministres Elisa Spiropali e cila u shpreh se opozita duhet të presë deri në 2021 për...

Politikë 12:51 - 30 Tetor, 2019

Gazmend Bardhi ironizon Spiropalin/ Reforma Zgjedhore nuk ngjan me traun e doganës

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është përgjigjur ministres Elisa Spiropalit lidhur me reformën zgjedhore. Bardhi ka ironizuar duke u shprehur se Reforma Zgjedhore...

Politikë 15:28 - 15 Tetor, 2019

Pas Bashës dhe Kryemadhit, Spiropali takim me Glover

Në vazhdën e takimeve të zhvilluara paraditen e sotme me Bashën në selinë e Partisë Demokratike dhe  Kryemadhin në selinë e LSI-së për Reformën Zgjedhore, Ministrja...

Politikë 21:50 - 14 Tetor, 2019

Sulmon ashpër Presidentin/ Spiropali paralajmëron shkarkimin e Metës

Elisa Spiropali, Ministre e Shtetit për Parlamentin, e ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ duke folur për raportin e Komisionit të Venecias dhe...