Connect with Us

All posts tagged "elhaida dani"

“Nuk flas me Elhaida Danin”/ Rovena Stefa zbulon arsyen e “hatërmbetjes” me këngëtaren
Showbizz 11:24 - 22 Shkurt, 2021

“Nuk flas me Elhaida Danin”/ Rovena Stefa zbulon arsyen e “hatërmbetjes” me këngëtaren

Rovena Stefa është një nga këngëtaret që njihet për natyrën e saj të sinqertë. Ajo shpesh herë në intervistat e saj bën deklarata të forta për...

Kryesore Show Biz 21:40 - 25 Korrik, 2019

Mahnitet nga “Baresha”/ Elhaida Dani i mëson të këndojë shqip libanezes

Këngëtarja e dashur Elhaida Dani po e zhvillon karrierën e saj jashtë kufijve shqiptarë. Prej kohësh ajo po udhëton në shtete të ndryshme të botës duke...

Aktualitet 14:55 - 15 Nentor, 2018

Kërkon me çdo kusht të fitojë çmimin e parë/ Elhaida Dani kërcënon kolegët, do shihemi në gjyq

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani, një vit më parë ishte një nga pretendueset kryesore për të marrë kupër e “Këngës Magjike”, por ajo doli e dyta....

Aktualitet 11:40 - 24 Tetor, 2018

Elhaida Dani kthehet në Shqipëri dhe ka një surprizë për të gjithë ne!

Pas famës që mori në “The Voice Italy”, Elhaida Dani po shijon sukseset përreth botës. Këngëtarja shqiptare performon rolin e Esmeraldës në musical-in “Katedralja e Parisit”,...

Kryesore Show Biz 10:48 - 18 Korrik, 2018

Pëson ‘incident’ në avion/ Elhaida Dani ka dy fjalë për të gjithë ne

E njohim nga festivalet ku ka marrë pjesë, pasi i ka mrekulluar të gjithë me zërin e saj. Ka përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion dhe tashmë ka...

Aktualitet 02:00 - 13 Dhjetor, 2017

Nuk fitoi vendin e parë/ Elhaida Dani i bën këngës së saj atë që se mendonte kush

Pjesëmarrja në “Kënga magjike” për Elhaida Dani rezultoi me fitoren e çmimit të kritikës si dhe vendin e dytë, pasi për një diferencë shumë të vogël...

Aktualitet 22:22 - 8 Tetor, 2017

Elhaida Dani: Për të fituar Eurovizionin duhet të punohet sa shtetet e tjera

Pas një mungese prej 2 vitesh, Elhaida më në fund është rikthyer me një këngë të re, “Më mbaj”, një këngë melankolike, intime, personale dhe e...

Aktualitet 19:45 - 8 Tetor, 2017

Thumbi “thumbon” Elhaida Dani-n/ Ajo bie në grackë

  E ftuar në emisionin “Thumb” të drejtuar nga thumbueset Fatma Haxhialiu dhe Aulona Musta, Elhaida Dani, këngëtarja e një sërë kompeticionesh të suksesshme muzikore, ka bërë...

Kultura 16:34 - 27 Shtator, 2016

Elhaida Dani është cigania e “Notre Dame de Paris”

Pas “The voice of Italy” dhe pjesmarrjes në Festivalin Europian, këngëtarja shqiptare Elhaida Dani nuk ka qenë edhe aq e pranishme në mediat shqiptare. Kjo pasi...

Uncategorized 10:29 - 23 Maj, 2015

Elhaida Dani: Gati për skenën e frikshme të Eurovizionit

Këngëtarja Elhaida Dani ka publikuar disa orë më parë një fotografi, ku duket gati për të performuar sonte në mbrëmje në natën finale të Eurosong. ”...

Aktualitet 20:30 - 22 Maj, 2015

Ja si pritet votimi ne Eurovizion

Një ditë përpara finales së madhe të Festivalit europian të Këngës, “Eurovision 2015”, pyetja qe mundon publikun  është se kush do të mund të fitojë trofeun dhe...

Kultura 16:18 - 19 Maj, 2015

Basha fton shqiptarët: Votoni Elhaida Danin

Kryetari I partisë Demokratike, Lulzim Basha fton shqiptarët jashtw territorit shqiptar të votojnë për Elhaida Danin, këngëtaren shqiptare që do të këndojë sonte në eurosong. “Sonte...

Uncategorized 18:32 - 16 Maj, 2015

Rama: Zëri i Shqipërisë ka ndezur vigjiljen e EuroSong, të mbështesim Elhaiden

 Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga të gjithë shqiptarët që të mbështesin zërin e Shqipërisë në EuroSong, Elhaida Danin. Në një status në profilin e tij...

Aktualitet 09:21 - 7 Maj, 2015

Sondazhi në “Daily Mirror”/ Britania të japë 12 pikë për Elhaida Danin

Elhaida Dani me “I’m Alive” po konsiderohet si favorite sivjet për ta fituar Eurosongun. Ky tashmë nuk është sekret. Për Elhaidën po shkruajnë pothuajse të gjitha...

Kryesore 12:52 - 3 Prill, 2015

Elhaida Dani e para në votimet e exit polleve të Eurovizion

40 këngë. 40 vende dhe një fitues. Eurovizioni i këtij viti i cili organizohet në Kopenhagen dhe do të ketë shumë konkurrentë , të cilët aspirojnë...

Uncategorized 21:01 - 27 Mars, 2015

Kënga e Elhaida Danit në Eurovision thyen rekorde

Vetëm 10 ditë që nga publikimi, videoklipi  “I`m Alive” i Elhaida Danit ka grumbulluar 1 milionë shikime në Youtube. Kënga radhitet e treta në klikimet e këngëve...

Uncategorized 21:27 - 15 Mars, 2015

Elhaida Dani publikon “I’m alive”

Eshtë publikuar vetëm pak orë më parë kanalin në “You Tube” edhe kënga jonë konkurruese në këtë event, europian muzikor. “I’m alive”, e kënduar nga Elhaida...

Uncategorized 11:30 - 14 Mars, 2015

Transformohet Elhaida Dani.. ja prapaskenat e klipit të ri

Këngëtarja Elhaida Dani do të shfaqet komplet ndryshe në klipin e ri të saj. “I’m Alive” do të jetë kënga me të cilën ajo do të...

Uncategorized 00:04 - 24 Shkurt, 2015

Elhaida Dani ndryshon këngën për Eurosong

Elhaida Dani, këngëtarja e cila do të prezantojë Shqipërinë në Eurovizion këtë vit, ka deklaruar se kënga e cila ishte fituese në Festivalin e RTSH, nuk...