Connect with Us

All posts tagged "Elbasan"

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan
Kronika 22:07 - 9 Korrik, 2020

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Një trupi i pajetë është gjetur pranë një grazhi në qytetin e Elbasanit. Sipas policisë, viktima është shtetasi P.B, rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak....

Punonjësja rezulton pozitive ndaj Covid-19/ Mbyllet kopështi në Tiranë
Shëndeti 19:05 - 8 Korrik, 2020

Reparti i Gjinekologjisë në karantinë/ Konfirmohen me Covid 5 mjekë dhe infermierë

Konfirmohen pozitiv me koronavirus edhe pesë persona të tjerë në Elbasan. Bëhet fjalë për personel mjekësor, përkatësisht ka infermier dhe 1 mjek pediatër, mëson CNA.al. Kujtojmë...

Sociale 11:30 - 7 Korrik, 2020

Rritet numri i të infektuarve në Elbasan/ Polici i Rrugores pozitiv ndaj Covid

Një rast i ri me koronavirus është konfirmuar në Elbasan, duke e çuar në 25 numrin e të infektuarve në këtë qark. Mësohet se rasti i...

“Asnjë strategji për përballimin e krizës”/ Mjeku: Institucionet publike janë kthyer në vatra infeksioni
Shëndeti 20:28 - 4 Korrik, 2020

Infermierja infektohet me Covid-19/ Futet në karantinë reparti i gjinekologjisë

Ditën e sotme në qytetin e Elbasanit  janë marrë 19 tamponë, katër prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv. Sipas asaj që raporton ABC news, bëhet me...

Talo Çela në kërkim për atentatin e vëllezërve Haxhia/ Çfarë deklaronte Artan Hoxha tre muaj më parë
Kronika 19:02 - 3 Korrik, 2020

Talo Çela në kërkim për atentatin e vëllezërve Haxhia/ Çfarë deklaronte Artan Hoxha tre muaj më parë

Ditën e sotme Prokuroria konfirmoi se Talo Çela, i kërkuar për grabitjen në Rinas, është autor i vrasjes së dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia. Këtë...

Sherr masiv mes të rinjëve në lokal/ Plagoset një person
Kronika 22:59 - 30 Qershor, 2020

Sherr masiv mes të rinjve në Elbasan/ Plagosen disa persona

Një konflikt i dhunshëm mes një grupi të rinjsh ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Emin Matraxhiu. Sipas ABC news...

Kontroll i befasishëm në Elbasan/ Sekuestrohen 40 mijë paund
Kronika 15:34 - 30 Qershor, 2020

Kontroll i befasishëm në Elbasan/ Sekuestrohen 40 mijë paund

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me ato të Policisë Rrugore, në vendin e quajtur Bradashesh, në kuadër të zbatimit të detyrave të përcaktuara...

“Vrasjet e përsosura” të Elbasanit/ Si u kthye qyteti i djies dhe arsimit, në më të frikshmin në vend
Kronika 11:44 - 30 Qershor, 2020

“Vrasjet e përsosura” të Elbasanit/ Si u kthye qyteti i dijes dhe arsimit, në më të frikshmin në vend

Elbasani, qyteti i njohur industrial i Shqipërisë së Mesme, imazhi i të cilit është i lidhur me arsimin dhe dijen, është kthyer vitet e fundit në...

Iu gjetën 35 mijë paund në ‘Porsche-in’ luksoz/ Shoqërohet në polici i riu
Kronika 22:48 - 29 Qershor, 2020

Iu gjetën 35 mijë paund në ‘Porsche-in’ luksoz/ Shoqërohet në polici i riu

Një  i ri  është ndaluar mbrëmjen e sotmë në qytetin e Elbasanit pasi gjatë një kontrolli rutinë iu gjetën në makinën e tij tip “Porsche” një...

Gjendet një person i pajetë në një trotuar në Shkodër
Kronika 19:18 - 28 Qershor, 2020

E rëndë në Elbasan/ Gjendet i pajetë një burrë në breg të lumit Shkumbin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan, ku një person është gjetur i pajetë në breg të lumit Shkumbin, në fshatin Shushicë të Elbasanit. Sipas...

Digjen dy makina në Elbasan/ Njëra në pronësi të kryeinspektorit të ISHSH
Kronika 08:26 - 28 Qershor, 2020

Digjen dy makina në Elbasan/ Njëra në pronësi të kryeinspektorit të ISHSH

Dy automjete janë shkrumbuar gjatë natës në qytetin e Elbasanit. Bëhet fjalë për një automjet tip “Audi” dhe një Renault të cilët kanë qenë në lagje...

Kronika 19:01 - 27 Qershor, 2020

Përfshihet nga flakët një makinë në tunelin Tiranë-Elbasan

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në tunelin Tiranë-Elbasan. Mësohet automjeti i djegur është në pronësi të shtetasit me iniciale F.N. Nga informacionet...

“Shqipëria në rrezik serioz”/ Ish-ministri i Ramës bën paralajmërimin e fortë: Jo mandat të tretë
Politikë 09:38 - 26 Qershor, 2020

Video-Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën: Shtatë vite llustër e propagandë, e boshatise Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama në vijim të ritualit të tij të përditshëm, mëngjesin e sotëm ka përshendetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, duke publikuar një video,...

Dyfishohen kapacitetet e reanimacionit në spitalin e Elbasanit/ Manastirliu: Fuqizojmë terapitë intensive
Shëndeti 14:15 - 24 Qershor, 2020

Dyfishohen kapacitetet e reanimacionit në spitalin e Elbasanit/ Manastirliu: Fuqizojmë terapitë intensive

Ministrja e Shëndetësisë deklaroi nga spitali i Elbasanit se po investohet për të rritur kapacitetet në spitalet rajonale për trajtimin cilësor të patologjive të tjera si...

qendrave shëndetësore
Politikë 19:30 - 23 Qershor, 2020

Covid-19/ Manastirliu: Mjekët e familjes po ndjekin pacientët me që janë në shtëpi

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, e shoqëruar nga kryetari i bashkisë së Elbasanit dhe deputetët e qarkut kanë inspektuar ambulancën e lagjes Skënderbej...

Kronika 15:03 - 21 Qershor, 2020

Elbasan/ Digjet një makinë pranë drejtorisë së policisë

Një automjet është djegur ditën e sotme në qendër të Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur shumë pranë drejtorisë së policisë Elbasan, ekzaktësisht në lagjen ‘Aqif Pasha’, ndërsa...

Kronika 13:14 - 21 Qershor, 2020

Të shtëna me armë në Elbasan

Disa të shtëna me armë janë regjistruar në orët e para të mëngjesit në qytetin e Elbasanit. Nga informaconet paraprake, raportohet se i plagosur ka mbetur...

Kronika 12:38 - 21 Qershor, 2020

Makinat bëhen copë në Elbasan/ Plagosen dy gra

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme në aksin rrugor Labinot Fushë-Xibrakë. Dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin dhe për pasojë kanë mbetur të...

Sociale 19:27 - 18 Qershor, 2020

Panik në Policinë e Elbasanit/ Konfirmohet me koronavirus një punonjës

Një punonjës në sallën operative të Drejtorisë së Policisë së Elbasanit është konfirmuar pozitv me koronavirus. Burime për mediat bëjnë me dije se i infektuar është...

Rëndohet bilanci në RMV/ Katër viktima dhe 118 raste të reja infeksioni në 24 orë
Sociale 11:09 - 18 Qershor, 2020

Covid hyn në Qendrën Fëmijët me Aftësi Ndryshe në Elbasan/ Infektohet drejtoresha

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 66 raste të reja me Covid në të gjithë vendin. Bëhet me dije se një nga rastet e reja...

Dy punonjës policie kanë mbetur të plagosur pasditen e sotme në Orikum. Motori me të cilin ata udhëtonin ka dalë nga rruga, e për rrjedhoje dy efektivet kanë mbetur të plagosur. Dy efektivët janë shoqëruar me urgjencë për në spitalin rajonal të Vlorës.
Kronika 13:44 - 17 Qershor, 2020

Aksident i rëndë/ Motori përplaset me një mjet të policisë

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur rreth mesditës së sotme në fshatin Mengel të Elbasanit. Mësohet se një motor është përplasur me...

Rëndohet bilanci në RMV/ Katër viktima dhe 118 raste të reja infeksioni në 24 orë
Shëndeti 12:28 - 11 Qershor, 2020

Elbasani rikthehet në hartën e Covid/ Gruaja u infektua në një varrim në Tiranë

Elbasani është rikthyer në hartën Covid-19, të Shqipërisë disa javë pasi u shërua edhe pacienti i fundit i infektuar. Sipas Abcnews.al gruaja nga Elbasani dyshohet se...

Kronika 11:45 - 11 Qershor, 2020

Aksident në dalje të tunelit të Elbasanit/ Kamioni del nga rruga

Një aksident i rëndë është shënuar në autostradën Tiranë-Elbasan. Mësohet se një kamion ka dalë nga rruga duke u përplasur me bordurat anësore, ndërsa ka bllokuar...