Connect with Us

All posts tagged "ekzekutimi"

Opinione 20:32 - 3 Mars, 2020

Nganjëdhimi mbi harresën/ Si u ekzekutuan 22 intelektualë nga Enveri, për bombën tek Ambasada sovjetike

Nga Dr. Dorian Koçi * – Një nga aktet më burracake dhe të frikshëm, në të njëjten kohë, i terrorit komunist përgjatë periudhës së diktaturës komuniste...

Histori 11:27 - 25 Janar, 2020

“Koçi Xoxe e thirri në zyrë e rrotullonte revolverin”/ Dëshmia rrënqethëse: Si i ekzekutuam dhe i groposëm, dajën e Mirush Kabashit dhe Mark Toçin

Publikohet historia e panjohur të Skënder Çelës dhe Mark Toçit, dy të rinjëve komunistë drejtues të Rinisë Antifashiste në qarkun e Durrësit në periudhën e pushtimit...

Kronika 21:23 - 10 Janar, 2020

Ekzekutimi i biznesmenit në Rrëshen! Snajperi është vjedhur në Rahovec

Nga Kosova vjen një element i ri edhe për hetimet nga ekzekutimi i biznesmenit në Rrëshen, Kastriot Reçit. Mediat e Kosovës, bëjnë me dije se snajperi...

Kronika 08:47 - 1 Tetor, 2019

Ekzekutimi në Lushnje/ Zbardhen detajet tronditëse

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Lushnjën, në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku një...

Politikë 11:54 - 17 Gusht, 2019

Meta përkujton masakrën e Valmirit/ Si u ekzekutuan barbarisht 14 mirditorë

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot 70-vjetorin e masakrës së Valmirit, ku u pushkatuan 14 mirditorë, si pjesë e strategjisë së territorit ndaj një zone që...

Aktualitet 22:54 - 9 Maj, 2019

Ekzekutimi i avokatit Ravik Gurra/ Arta Marku akuza Policisë dhe Prokurorisë

Mbrëmjen e 22 Marsit në qytetin e Elbasanit u vra avokati Ravik Gurra, ngjarje kjo e cila tronditi mbarë opinion pulik. Rreth kësaj ngjarjeje dhe krimit...

Aktualitet 16:31 - 30 Prill, 2019

Ekzekutimi i kushërinjve/ Vetëdorëzohet autori i tretë

Dy ditë më parë në qytetin e Laçit u ekzekutuan 2 kushërinjtë Erjon dhe Kelvin Jushi pas një përplasje me armë. Ekzekutimi i tyre u bë...

Aktualitet 18:50 - 31 Mars, 2019

Pamje të rënda/ Ekzekutimi i shqiptarit në burgun grek, si në filma

Një shqiptar u vra me sende të forta me datë 14 Janar në burgun Koridhalos në Greqi. Bëhet fjalë për shtetasin, Arbër Bako, 36 vjeç, i...

Aktualitet 17:03 - 30 Mars, 2019

Ekzekutimi i dy vëllezërve/ Nishani “kryqëzon” Ramën

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar për vrasjen e dy vëllezërve Astrit dhe Ibrahim Bilali ditën e sotme në...

Aktualitet 16:39 - 28 Mars, 2019

Ekzekutimi i Jurgen Kurtit/ Zbardhet skema e autorëve

Rreth një javë më parë një ngjarje e rëndë tronditi kryeqytetin ku në afërsi të sheshit “Willson” u ekzekutua shtetasi Jurgen Kurti. Policia ka arrestuar tre...

Aktualitet 20:56 - 27 Mars, 2019

Ekzekutimi i Jurgen Kurtit/ Artan Hoxha zbardh detajet mbi hetimin

Gazetari ivestigativ, Artan Hoxha ka hedhur dritë mbi vrasjen e 26 vjeçarit Jurgen Kurti në afërsi të sheshit Willson. Policia ka arrestuar tre persona dhe ka...

Aktualitet 22:28 - 25 Mars, 2019

Ekzekutimi i Gurrës/ Artan Hoxha zbardh skenarin kriminal

Gazetari Artan Hoxha, ka folur rreth vrasjes së avokatit Ravik Gurra mbrëmjen e datës 22 Marsit në qytetin e Elbasanit. Sipas Hoxhës, mënyra e ekzekutimit të...

anila hoxha
Aktualitet 21:21 - 25 Mars, 2019

Ekzekutimi i avokatit/ Anila Hoxha zbardh detajet e reja

Gazetarja Anila Hoxha ka zbardhur detaje nga vrasja e avokatit Ravik Gurra në qytetin  e Elbasanit mbrëmjen e 22 Marsit. Sipas gazetarës Hoxha, makina e përdorur...

Aktualitet 18:38 - 25 Mars, 2019

Ekzekutimi i Ravik Gurrës/ Dhoma e Avokatisë bllokon seancat gjyqësore

Mbrëmjen e 22 Marsit qyteti i Elbasanit u trondit nga ekzekutimi i avokatit Ravik Gurra. Vrasja e avokatit Gurra ka sjellë reagime të njëpasnjëshme të avokatëve...

Aktualitet 08:17 - 24 Mars, 2019

Plumb në kokë, avokatit të dosjes “Shullazi”/ Krimet e Rënda thellojnë hetimet

Një vrasje e tipit mafioz, tronditi, para dy ditësh qytetin e Elbasanit. Avokati Ravik Gurra u ekzekutua në mes të qytetit, nga persona ende të paidentifikuar....

Aktualitet 15:51 - 23 Mars, 2019

Ekzekutimi i Ravik Gurrës/ Shoqata e Avokatëve fajëson gjyqtarët dhe prokurorët

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ndodhi në qytetin e Elbasanit, ku u ekzekutua avokati i Emiliano Shullazit, Ravik Gurra. Avokat Saimir Vishaj në një...

Aktualitet 21:51 - 22 Mars, 2019

Nga vrasja tek Liqeni, tek ekzekutimi i avokatit/ Çfarë po ndodh në Shqipëri?

Mbrëmjen e sotme qyteti i Elbasanit u trondit nga ekzekutimi i avokatit Ravik Gurra në një bar në afërsi të qendrës së qytetit. Por çfarë po...

dorina bejko, spak
Aktualitet 21:03 - 22 Mars, 2019

Ekzekutimi mafioz në Elbasan/ Dhoma e Avokatisë: Jemi të shokuar

Dhoma e Avokatisë ka reaguar në rreth vrasjes së avokatit Ravik Gurra mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Në deklaratën e Dhomës së Avokatisë ata...

pamjet e kezekutimit
Aktualitet 16:35 - 5 Shkurt, 2019

Ekzekutimi i ish-policit/ Gjenden dy automatikët edhe maskat e autorëve

Ditën e djeshme Prokuroria zbuloi gjetjen e automjetit tip “Mercedes Benz CLS” nga i cili u qëllua ish-polici Arben Bilali. Sipas policisë brenda automjetit të gjetur...

Aktualitet 18:59 - 31 Dhjetor, 2018

Kush është Bledar Jambelli/ Porositësi i ekzekutimit të komisar Artan Cukut

Mikel Shallari ekzekutori I kryekomisarit Artan Cuku ka rrëfyer se kush është personi që e pagoi për vrasjen e nëndrejtorit të policisë në Vlorë. Shallari vendosi...

Aktualitet 13:22 - 24 Dhjetor, 2018

Ekzekutimi me tre thika i afganit/ Arrestohet shqiptari i dyshuar

Një shqiptar është arrestuar ditën e sotme nga policia greke, pasi akuzohet për vrasjen e një shtetasi afgan me thike mbrëmjen e së shtunës në Athinë....

Aktualitet 17:49 - 2 Shtator, 2018

Vrasja në Shkodër/ Berisha akuzon ashpër Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në rrjetet sociale është shprehur se biznesmenin nga Shkodra, Arjan Ferracakun e vranë bandat noriegës. Në postimin e...

Aktualitet 17:58 - 29 Qershor, 2018

Ekzekutimi i vëllezërve Bytyqi/ SHBA, dritë jeshile për rezolutën

Kanë kaluar gati dy dekada nga vrasja e vëllezërve Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyqi në Serbi dhe ndaj askujt nuk janë ngritur akuza penale, megjithë premtimet...